Autor Tema: PROTIV bilo koje diskriminacije!  (Pročitano 7985 puta)

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
  • Zemlja: ps
Odg: PROTIV bilo koje diskriminacije!
« Odgovor #15 poslato: 11 Novembar 2013, 12:01:19 »
Koje druge razlicitosti???
Nekrofiliju, zoofiliju?

Pedofilija/nekrofilija/zoofilija je nedobrovoljni, jednostrani odnos, druga strana je apsolutno nesvesna razumeti...zato to ne možeš stavljati u isti koš sa homoseksualizmom.
Homoseksualizam je obostrani, dobrovoljni odnos dvoje odraslih ljudi.

E sad, ponovo ćemo se svi vratiti na definiciju normalnog i moralnog, zar ne? Krucijalni ljudski problem oduvek je bila subjektivnost u definisanju pojmova.
Sve su se velike katastrofe i tragedije dogodile upravo zato jer je "neko" (recimo Hitler)  mislio da je on TAJ  koji ima pravo odrediti/definisatii šta je moralno/ispravno/normalno.
Jasno su definisane one činjenice koje su nediskutabilne tj. ono što je evidentno svim ljudima.
Ljudski odnosi i drustvena problematika su na malo višem/složenijem nivou i samim tim nepodložni krutim definicijama.

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
  • Zemlja: gb
« Odgovor #16 poslato: 11 Novembar 2013, 12:02:02 »
@Aca: Ja znam iz nekoliko licnih primera, tj. od bliskih ljudi, kroz sta su sve prosli sto se tice dokumentacije i papirologije i dokazivanja. I te peripetije traju godinama. Majka moje drugarice je ostala bez icega a cetvoro dece imaju, 25 godina ziveli zajedno... Ne govorim za ono sto pise na papiru vec za ono sto se sprovodi u praksi, mnogo vise se namuce ti ljudi iz vanbracnih zajednica nego ljudi koji su i zvanicno u braku.
Behind the door, the poison door... the puppets dance on a burning floor.

• Gollum
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #17 poslato: 11 Novembar 2013, 12:02:41 »
Odnos dve osobe istog pola u Srbiji nije zakonom definisan ni kao vanbracna zajednica... samim tim, osim sto su onemoguceni da npr nasledjuju imovinu ili uzmu stambeni kredit, nemaju pravo da kao clanovi porodice posete tesko bolesnog partnera u bolnici (u slucajevima kada je poseta dozvoljena samo najblizima),...

O raznim drugim uskracenim pravima mimo zakona i zakonskih okvira da ne govorimo... Daleko bilo da se lgbt osobe u javnosti poljube, verujem da bi brze bolje neki huligan prisao da ih bije... Ne kazem da sam za to da se na ulici ljubaka ko s kim stigne.. Ne.. ali strejt osobe jednostavno nemaju taj problem i slicne probleme u ovom drustvu....

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
« Odgovor #18 poslato: 11 Novembar 2013, 12:04:02 »
Inace na ovu temu, genijalna stvar:

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
« Odgovor #19 poslato: 11 Novembar 2013, 12:04:52 »
Nije prirodno ni farbati i peglati kosu, pa gomila to radi :D
Da se našalim malo :)

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #20 poslato: 11 Novembar 2013, 12:09:42 »
Slazem se... ako se uhvatimo one tradicionalne teorije "nije prirodno da se vole osobe suprotnog pola" hajde da zabranimo i depilacije, farbanje kose, vestacke zube, sise, naocare i sto sta drugo...

Nego ce gejevima svako da soli pamet, a danas se u brak ugl ulazi posle 100 promenjenih sex. partnera.. ili kada mlada zatrudni, pa eto, red je, da se venca... u belini i sa stomakom do zuba..

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
« Odgovor #21 poslato: 11 Novembar 2013, 12:16:40 »
Plus i pozivanje na religiju. Verovanje u Isusa je smislenije nego da je homoseksualnost varijetet ljudske prirode.

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
« Odgovor #22 poslato: 11 Novembar 2013, 12:17:52 »
Pa religija na ovo ima jos najveci uticaj.

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #23 poslato: 11 Novembar 2013, 12:18:48 »
Ponovo ove teme :D
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

• emi34
  • Hero Member
  • Get lost.
« Odgovor #24 poslato: 11 Novembar 2013, 12:21:24 »
Pa da ne spamujemo Joksu i Fifija...  ;D

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #25 poslato: 11 Novembar 2013, 12:22:03 »
i ja mislim da je religija (prvenstveno hriscanstvo i islam) uticala na to da se na homoseksualnost gleda kao na poremecaj i da se osudjuju takvi ljudi....U antickoj Grckoj i Rimu ljudi su imali vise seksualnih sloboda nego danas... Cak je homoseksualni odnos bio praktikovan u seksualnoj edukaciji mladica....  a onda se pojavila crkva da odredjuje sta je normalno a sta nije.... Do pre par stotina godina su se splaljivale i vestice, i kaznjavali oni koji su govorili da zemlja nije ravna ploca.. Napredujemo polako...

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #27 poslato: 11 Novembar 2013, 12:57:59 »
Аргументи у конотацији да је нешто природно или неприродно су веома неубедљиви. Постоји много начина и углова гледања у процени да ли се нешто може назвати природним, тако да то не пије воду... Чак и да се сви слажемо да је нешто природно, то не значи да је то исправно. Потпуно промашена тема...

@Aca: Ja znam iz nekoliko licnih primera, tj. od bliskih ljudi, kroz sta su sve prosli sto se tice dokumentacije i papirologije i dokazivanja. I te peripetije traju godinama. Majka moje drugarice je ostala bez icega a cetvoro dece imaju, 25 godina ziveli zajedno... Ne govorim za ono sto pise na papiru vec za ono sto se sprovodi u praksi, mnogo vise se namuce ti ljudi iz vanbracnih zajednica nego ljudi koji su i zvanicno u braku.
На жалост буде тако, али је можда из разлога што се раде озбиљније провере, јер би било злоупотреба и лагања да би се стекла имовина, а вероватно се и код нас чека нека коверта, виски итд. да би се брже завршило. ::)
Ако би, на пример, имали кућу или стан који су купили или изградили док су били заједно, сигурно би морали да имају подједнака права на то.
#MrzimoUčiteljice

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
« Odgovor #28 poslato: 11 Novembar 2013, 13:23:05 »
Аргументи у конотацији да је нешто природно или неприродно су веома неубедљиви. Постоји много начина и углова гледања у процени да ли се нешто може назвати природним, тако да то не пије воду... Чак и да се сви слажемо да је нешто природно, то не значи да је то исправно. Потпуно промашена тема...

Ovaj deo posta mi zvuči kao relativizam, da li grešim u proceni? :)

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #29 poslato: 11 Novembar 2013, 13:45:25 »
Ne postoji ispravno i neispravno... mislim da je to subjektivno i prosto ne treba se oko toga ni raspravljati...
ali treba pustiti druge da zive u skladu sa nacelima koja su za njih ispravna... naravno, sve dok ne ugrozavaju druge...

Problem nastaje sto svakakvima pada napamet da daju sebi za pravo da sami odrede kako to drugi treba da zive i da se ponasaju... Svakakvi balavci danas sebi olako daju takve uloge, pa bi cak i silom da menjaju druge...

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Koje je polufinale bolje...

Započeo ndma11

22 Odgovora
3979 Pregleda
Poslednja poruka 14 Novembar 2009, 23:19:59
Doctor Who
xx
Glasanje zemalja koje ne ucestvuju

Započeo Zvezda

5 Odgovora
474 Pregleda
Poslednja poruka 24 Decembar 2018, 21:15:26
Josipa.
xx
Pesme koje nisu ušle u finale

Započeo Doctor Who

11 Odgovora
3594 Pregleda
Poslednja poruka 13 Decembar 2012, 16:44:01
mostar036
cheesy
CLV Srbovizija - Kragujevac - Bilo je to u nekoj zemlji seljaka...

Započeo Anhel

258 Odgovora
7609 Pregleda
Poslednja poruka 20 Novembar 2018, 18:20:48
euronik