Autor Tema: Koronavirus  (Pročitano 17379 puta)

• Аца
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Koronavirus
« Odgovor #1710 poslato: 26 Mart 2020, 11:11:50 »
Да је обрнута ситуација, одмах би било: „Зашто кукате, зашто сте незахвални, боље икад него никад” итд. ::)  Ево, имамо нови клинички центар у Нишу, реновиран Торлак, много возила, милион других ствари само у здравству захваљујући систематским пројектима, не само по потреби. Да имамо сразмерно захвалности, заставе, билборде итд, то би било сваки дан.

Важно је разумети да је питање у којој мери би и ЕУ помогла да није Вучић кокетирао са истоком. Жесток је он манипулатор, сада иде на тактику детета разведених родитеља, да их тера да се такмиче ко ће више да помогне. Тако да је то пласирање љубави према Кини и Русији само тактика (која се, морам признати, показала као ефикасна), а овде многи у Србији масовно наседају да се заиста волимо. :D

На крају крајева, ЕУ има упола мање становника него Кина и упола већи бдп пк у поређењу са њима, а број заражених и умрлих је вишеструко већи. Ипак ће бити да том систему нешто недостаје
Управо то причам. Појединачно су све европске земље преслабе да одговоре на глобалне изазове. Не само овакве неочекивано, већ и да се такмиче у науци, привреди, иновацијама...

Свакако, не треба размишљати да је ЕУ нешто тамо, нешто изнад итд. То је скуп држава чланица. Главно тело које дефинише политику је Европски савет, које представља скуп шефова извршне власти (председника или премијера) одабраних свако у својом земљи.
12 :lt:  10 :is:  8 :ru:  7 :ch:  6 :it:  5 :be:  4 :no:  3 :ge:  2 :dk:  1 :mt: 

• Scooby
  • Golden Member
  • Stop golotinji
  • Zemlja: sa
« Odgovor #1711 poslato: 26 Mart 2020, 11:15:04 »
А ја гледам час из физике за шести разред
Ovo je potpis

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #1712 poslato: 26 Mart 2020, 12:22:15 »
Što da ne? Ja sam gledao neku biologiju za sedmi valjda, pričao nastavnik o krvi.
:chb: :plb: :aub: :deb: :nob: :azb: :alb: :esb: :sib: :uab:
:dk: :hr: :gr: :se: :bg:
Eurovision 2020 top 15

• Doctor Who
  • OGAE member
  • I am a composer
  • Zemlja: cz
« Odgovor #1713 poslato: 26 Mart 2020, 13:09:11 »
На крају крајева, ЕУ има упола мање становника него Кина и упола већи бдп пк у поређењу са њима, а број заражених и умрлих је вишеструко већи. Ипак ће бити да том систему нешто недостаје

Neću da zvučim kao zagovornik EU, jer i sam smatram da postoje mnogi nedostaci, ali svakom sistemu nešto nedostaje. Ono što ja znam jeste da sam prezahvalan što moju bolest mogu da lečim u EU. Lekova za ovo stanje u Srbiji nema, ljudi moraju da vuku veze i plaćaju svakome da bi ga dobili, znam slučajeve gde se čeka po 10 godina na listi za lekove. Ovde ga dobije svako kome je potreban, o trošku države, odmah kad mu je potreban. O životnom standardu da ne pričam, nije med i mleko ali se i sa najmanje plaćenim poslovima živi lepo. Opet, naravno da EU ima mnogih nedostataka, ali šta onda reći za Srbiju? Osuđivanje EU ili Kine/Rusije na osnovu toga koliko ti ko pomogne? Osuđivanje EU što će ta pomoć doći za 3 godine? Mogla je da dođe nikad ili uopšte da je nema. Bukvalno ciganisanje u najgorem obliku.

Poenta svega: u Srbiji celog života sam grebao da mi bude lepo, a u EU dođem, ni godinu dana nisam ovde, tretiran sam kao čovek. Za mene je to najvažnije, koliko god EU imala rupa u sistemu. Toliko.
« Poslednja izmena: 26 Mart 2020, 13:12:45 Doctor Who »
:chb: :amb: :grb: :lvb: :rob: :aub: :nob: :uab: :ltb: :rsb:

"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #1714 poslato: 26 Mart 2020, 13:14:07 »
Neću se ni ja dugo zadržavati ovde.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • I am a composer
« Odgovor #1715 poslato: 26 Mart 2020, 13:16:36 »
I to pričanje kako EU ne zna da se izbori sa krizom, to mi je glupost. Da je Srbiju zadesilo to što je Italiju, bilo bi 20 puta gore.

« Odgovor #1716 poslato: 26 Mart 2020, 13:31:00 »
Italijani su sami krivi vecinski. Juce sam bas gledala snimak kako razni gradonacelnici bukvalno urlaju na gradjane da ostanu kod kuce, drugi urla i vise kako ce doci u kucu u kojoj bude organizovana zurka i da ce bacati vatrene lopte ili sta vec. A jedan je cak izasao iz auta i krenuo da tera ljude koji su igrali ping - pong na plazi. Tako da je malo i do naroda.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • I am a composer
« Odgovor #1717 poslato: 26 Mart 2020, 13:36:17 »
Puno je do naroda i mentaliteta. Ništa ne bi bilo bolje u Srbiji.

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #1718 poslato: 26 Mart 2020, 13:37:42 »
Ja sam jutros bio do poste i prodavnice. Da li svi ljudi imaju zastitu ? Naravno da ne   :(
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• nikma
  • Golden Member
  • let it be fear
  • Zemlja: kp
« Odgovor #1719 poslato: 26 Mart 2020, 13:38:30 »
Ma Srbi već 70 godina pričaju kako Zapad samo što nije propao. Smešno mi je uopšte nadati se propasti EU, kao da će Srbija tu propast preživeti.

• Björn
  • Golden Member
  • 🚬
  • Zemlja: cn
« Odgovor #1720 poslato: 26 Mart 2020, 13:45:17 »
Ja sam jutros bio do poste i prodavnice. Da li svi ljudi imaju zastitu ? Naravno da ne   :(
Pa nisam imao gde da nabavim. 😔

Frendica u Kini dva meseca nosi jednu istu masku, samo je premaze asepsolom. 🤣
Bededide g-ne

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #1721 poslato: 26 Mart 2020, 15:09:51 »
Što da ne? Ja sam gledao neku biologiju za sedmi valjda, pričao nastavnik o krvi.

А ја гледам час из физике за шести разред

Ja to gledam da bih posle mogao dodatno da objasnim deci. Neke stvari teze mogu da razumeju, pa je bolje i lakse kad im ja ili neko drugi jos dodatno objasni. Tako da meni to dobro dodje.
Jos jedan problem kod daljinskog predavanja je taj sto deca ne shvataju ozbiljno. Okrenu na predavanje, ali ne pridavaju mnogo znacaja na tome, pa je jos dodatno otezano.

1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #1722 poslato: 26 Mart 2020, 15:11:14 »
Tvojoj deci ili tudjoj deci  :D

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #1723 poslato: 26 Mart 2020, 15:22:48 »
457 zaraženih, troje umrlih danas, među kojima i muškarac od 48 godina. Ponovo brojke, ali čuo sam na TV-u.

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #1724 poslato: 26 Mart 2020, 15:28:53 »
Tvojoj deci ili tudjoj deci  :D

Svima moj Leo, svima, kojima treba da se pomogne.  ;D
Za sada nema puno.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter