Autor Tema: 214. FSC - Nordic Power  (Pročitano 9496 puta)

• Björn
  • Golden Member
  • Zemlja: rs
Odg: 214. FSC - Nordic Power
« Odgovor #45 poslato: 29 Maj 2020, 00:56:27 »
Uzasna mi je.
Omg, znači da ti je inače lepa! Meni isto, ima nešto.
Život mi je brat

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #46 poslato: 29 Maj 2020, 01:08:16 »
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

• Björn
  • Golden Member
« Odgovor #47 poslato: 29 Maj 2020, 01:17:44 »

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #48 poslato: 29 Maj 2020, 01:29:21 »
Meni je ona preslatka kad se iz Lejdi Gage presvuče u Stefani.

• Boxy
  • Hero Member
  • Let Me Entertain You
  • Zemlja: 00
« Odgovor #49 poslato: 29 Maj 2020, 01:43:29 »
Ranije mi je bila ružnija. U filmu Zvezda je rođena mi je baš lepa...
"Mnogi ljudi vole dugu. Deca zažele nešto kada je ugledaju, umetnici je slikaju, sanjari love, ali vodolija je ispred svih. Vodolija živi na njoj."
Linda Gudman

• kopachka
  • Hero Member
  • müzik son ses bangır bangır
  • Zemlja: hr
« Odgovor #50 poslato: 29 Maj 2020, 09:26:16 »
Skupilo se nordijskih pjesama na mojoj listi. S obzirom na kvalitetu njihove glazbe, nisam iznenađen. Bio sam uvjeren da sam slao više islandskih izvođača, ali možda sam pomiješao forumska natjecanja u glavi. :D

11 :se: - First Aid Kit, Ankie Bagger, Petra Marklund, Malena Ernman, Mahan Moin, Martin Sternmack, Darin, Uno Svenningsson, Melissa Horn, Flora Cash, Tove Lo
6 :fi: - Johanna Kurkela, Sallan ja Miron matka maailman ympäri, Retropop, Loituma, Haloo Helsinki!, Tuomas Holopainen ft. Johanna Kurkela
6 :no: - Madcon, Philter, Alida, Ina Wroldsen & Broiler, Helene Bøksle, Astrid S
4 :dk: - Aura Dione, Soluna Samay, Agnes Obel + Greta Svabo Bech (Farski otoci)
1 :is: - Sigur Rós

Inače, banner u početnom postu me malo podsjeća na jednu moju fotku:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
#Gülşen2021 #İstanbul2022

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #51 poslato: 29 Maj 2020, 11:00:46 »
To je zastava Olandskih Ostrva. Finsko ostrvo s većinskim švedskim stanovništvom.

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #52 poslato: 29 Maj 2020, 16:06:44 »
Milos-S ponovo organizator nakon 10 i nesto godina.
Jos pamtim da sam ja na tom 10. FSC-u prvi put usla u top 10 - 7. mesto - Gabriella Cilmi - Sweet About Me

Tema je super, jedino sto bih i ovde volela da smo imali zadatke.
Volim i slusam izvodjace sa tih prostora i iz svih zemalja sam slala ponesto.
Moj prvi izvodjac (1. FSC) je iz Svedske. Mando Diao.

Do sada smo dva puta imali ovakvu temu. Mark je vec pomenuo da nas je na sever vodio Lund; to je bio 106. FSC, pobedila je Svedska, bend Nonono, poslao ih organizator.
Drugi odnosno prvi put je organizator bio nick-cg, 38. FSC. Takodje pobedila Svedska, izvodjac Ola (vidim da mu je sada umetnicko ime Brother Leo :) ), poslao ga Chinchon. 

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #53 poslato: 29 Maj 2020, 16:23:56 »
Wow, nisam znao da je prošli put organizovao kad nisam ni znao za forum. :D

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #54 poslato: 29 Maj 2020, 17:00:57 »

Nadam se da je prekid godisnjeg odmora razlog ucestvovanja na FSC-u na ovoj temi.

Milos-S ponovo organizator nakon 10 i nesto godina.
Jos pamtim da sam ja na tom 10. FSC-u prvi put usla u top 10 - 7. mesto - Gabriella Cilmi - Sweet About Me

Tema je super, jedino sto bih i ovde volela da smo imali zadatke.
Volim i slusam izvodjace sa tih prostora i iz svih zemalja sam slala ponesto.
Moj prvi izvodjac (1. FSC) je iz Svedske. Mando Diao.

Do sada smo dva puta imali ovakvu temu. Mark je vec pomenuo da nas je na sever vodio Lund; to je bio 106. FSC, pobedila je Svedska, bend Nonono, poslao ih organizator.
Drugi odnosno prvi put je organizator bio nick-cg, 38. FSC. Takodje pobedila Svedska, izvodjac Ola (vidim da mu je sada umetnicko ime Brother Leo :) ), poslao ga Chinchon. 
Zanimljivo.
Izgleda da ce mali broj imati priliku da ponovo ucestvuje kod Milosa-S.

Ne znam koliko ce biti pametno sa objavama koja je koliko drzava zauzeta ili broj preostalih pesama. Moze, ali da ne pisemo da li smo se prijavili ili ne.

Najuspesnija drzava u ovoj konkurenciji je Svedska sa 8 pobeda, zatim Norveska 4, Finska 3, Island 1 i Danska bez pobede.
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #55 poslato: 29 Maj 2020, 17:06:13 »
Istina, to je bio prvi jubilarni FSC (10. po redu) a odokativno, period je bio negde septembar-oktobar 2009. Dakle pre skoro 11 godina.

Nekako "biblijski" zvuci sada kad se tako pomene ali, iako je FSC bio nesto drugaciji tada, ono sto ga je uvek krasilo i izdvajalo je prisutno i danas. Nije malo izgurati 200+ izdanja ali to je uspeh kojim svaki ucesnik moze da se ponosi jer je svaki forumas koji je makar jednom poslao predlog na takmicenje doprineo da FSC bude na ovom nivou na kom je sada  :G)

Secam se dosta tih detalja koje si pomenula etice ;D Kao da je juce bilo. Verujem da ces i sada spremiti sjajnu pesmu u kojoj ce vecina uzivati.

Ne znam koliko ce biti pametno sa objavama koja je koliko drzava zauzeta ili broj preostalih pesama. Moze, ali da ne pisemo da li smo se prijavili ili ne.

Upravo iz tih razloga ne objavljujem spisak prijavljenih. Tek kad rok za prijavu istekne, onda ce drugi post biti azuriran.

« Odgovor #56 poslato: 29 Maj 2020, 17:24:55 »
Takodje pobedila Svedska, izvodjac Ola (vidim da mu je sada umetnicko ime Brother Leo :) ), poslao ga Chinchon.

:D

Secam ga se,  znao sam za njega i pre MF.
Bas cu sad da poslusam nove pesme
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
« Odgovor #57 poslato: 29 Maj 2020, 18:35:34 »
Pa sada svaka država ima predstavnika, tako da sakrivanje spiska učesnika više i nema neku poentu. Ne može da se zna ko je šta poslao.
« Poslednja izmena: 29 Maj 2020, 18:38:37 MilanB »

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #58 poslato: 29 Maj 2020, 21:04:54 »
Dobili smo jos jednu prijavu u toku dana i sada imamo 23 ucesnika.

Skinuta je jos jedna norveska pesma, tako da je sada stanje ovakvo:

Svedska - Zauzeta
Finska - 5 slobodnih pesama
Norveska - 3 slobodne pesme
Danska - 7 slobodnih pesama
Island - 7 slobodnih pesama

Norveska grabi ka tome da sledeca bude popunjena. Za Dansku i Island vlada slabo intresovanje za sada, nadam se da ce se to promeniti sa narednim prijavama, te da ce obe zemlje imati vise od dva predstavnika.

Sto se tice samih predloga, jedino sto mogu reci je da sam izrazito zadovoljan onim sto je pristiglo. Nadam se da cete nastaviti ovim tempom  :music:

Pa sada svaka država ima predstavnika, tako da sakrivanje spiska učesnika više i nema neku poentu. Ne može da se zna ko je šta poslao.

Slazem se, medjutim u zavisnosti od toga koliko bih redovno azurirao spisak (a azurirao bih ga redovno ;D ), moguce je pratiti kako se koje pesme skidaju po zemljama i uporedjivati sa novim imenima koja se pojavljuju na listi ucesnika. Jeste spisak po abecedi ali onaj ko se zainati, moze da bude na dobrom tragu za zemlju koju su forumasi izabrali. Ili bar za neke od njih. Za sad je bolje ovako a nadalje cemo videti.

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
« Odgovor #59 poslato: 29 Maj 2020, 21:17:32 »
To je tačno, ako ima tih koji prate redovno promenu stanja mogu da shvate. :D Meni je u principu svejedno, kad god objavio spisak.
Ovde si zapravo ti u najgoroj poziciji, pošto za svaku zemlju koja bude zauzeta će se znati da tu nije tvoj predlog. I na mojoj je temi je bila slična situacija, odmah su znali da ja nisam poslao ni engleski, ni francuski, ni španski... :D

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
106. FSC - The Nordic Contest

Započeo Lund

844 Odgovora
17533 Pregleda
Poslednja poruka 05 April 2015, 09:37:48
Petar
xx
38. FSC - Nordic Melodi Grand Prix

Započeo nick-cg

346 Odgovora
29233 Pregleda