Autor Tema: 215. FSC - Music puzzle  (Pročitano 5873 puta)

• Anhel
  • Hero Member
  • 🥰😇🥰
  • Zemlja: rs
Odg: 215. FSC - Music puzzle
« Odgovor #255 poslato: 30 Jun 2020, 23:11:19 »
Sto se mene tice, moracu pitati Anhela kako lakse podneti kad ostanes prvi ispod crte. U kratkom roku jos jednom prvi ispod crte.  :( :D
Drago mi je da je Anhel prosao u finale za rodjendan  :G), za razliku od Margy koja je ostala u pf-u na prethodnom FSC-u  :(.

Nijedna apoteka nema, nema leka  :D Tu pomoći nema, možeš samo da se navikneš na to, naravno ako se tako nastavi i dalje...  :( I hvala Tinte  ::()

Inače, ja sam baš iznenađen prolaskom u finale, zaista nisam očekivao to. Ali drago je i meni  ;:))  :-*

Tinte pogledaj ovo:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

To su moji plasmani za celu 2018. godinu, crvenom bojom su označeni plasmani gde sam bio prvi ispod crte u pf-u  ;D

• euronik
  • Golden Member
  • esc-najsrećniji televizijski program!
  • Zemlja: rs
« Odgovor #256 poslato: 01 Jul 2020, 01:23:54 »
Čestitke svim finalistima. Baš mi je žao što se u finalu nisu našli i Arkaida (12 - bravo Majsta!), Laura (7) i Sertab (6).

Hvala svima koji su nagradili moj prijedlog sa čak 62 boda. Kad sam dobio slagalicu odlučio sam da sigurno neću poslati pjesmu iz UK ili Francuske jer bi bilo dosadno slagati takvu slagalicu, tako da je izbor na kraju pao na Irsku. Slučajno sam naišao na Eimear jer sam vidio da je izbacila novi album i kad sam poslušao The Watchman prvo me malo odbijalo to što pomalo zvuči kao religijska pjesma, ali onda mi je ovaj komentar ispod videa pomogao shvatiti da se pjesma može drugačije protumačiti:

Pročitao sam neke komentare drugih ljudi koji su dijelili priče o svojim "stražarima", što za one koji su napustili ovaj svijet, tako i za one koji su i dalje među nama. Nakon toga sam pjesmu počeo 'slušati drugim ušima' (ako se već stvari mogu gledati drugim očima) i svaki put kad bih ju pustio, prisjećao bih se ljudi za koje znam da nesebično brinu o meni i drugima te kako bi bilo dobro njima izraziti zahvalnost za 'držanje straže' kroz različite dijelove života. Mogu reći da mi se slagalica složila dva puta - jedno slaganje odvelo me do pjesme s prekrasnom glazbom i očaravajućim vokalom neponovljive Eimear, a drugo slaganje do razumijevanja poruke i cjelokupno iskustvo koje sam imao sa svakim novim preslušavanjem. :G) Iako moj prijedlog nije prošao u finale i nikad mi nije bio problem reći da su neki od tuđih prijedloga nadmašili moj, za mene su Eimear i "The Watchman" apsolutni pobjednici.
predivna pesma....

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
« Odgovor #257 poslato: 01 Jul 2020, 10:26:38 »

Pored njih, da se ja pitam, finale ne bi smelo da prođe ni bez crnog Luke iz prvog polufinala, niti Sofije, sovjetske zvezde 80-ih, iz drugog polufinala (opet je organizator ispao  :o ).

Koliko je ovo jezivo. Da Milos-S nije bio direktni finalista imali bismo 7 vezanih ispadanja organizatora.  :o Izgleda da prokletstvo ipak nije prekinuto. Moraće neki od organizatora da se kvalifikuje u finale na osnovu osvojenih poena, a ne uz pomoć direktnog plasmana. :D

« Odgovor #258 poslato: 01 Jul 2020, 11:57:00 »
Sviđa mi se izbor pesama na ovom izdanju, jaka je konkurencija. U finalu bih svakoj pesmi mogao dati bar 1 bod.

Najveće iznenađenje mi je izbor organizatora, ne bih ga povezao sa tom pesmom.

Prošli put sam kod Stevana bio poslednji u finalu i imam osećaj da će i sada biti nešto slično.

Od pesama koje nisu prošle u finale, mislim da je The Watchman najviše zaslužila da se nađe u istom.

Ipak, nekoliko pesama mi se izdvojilo od ostalih, jedna mi je posebno prijatna.  :)

Što se tiče ispadanja organizatora, možda bi moglo da se vrati pravilo da se organizator prijavljuje prvi.  :G)

« Poslednja izmena: 01 Jul 2020, 12:40:07 Eurovisioner »

• MilanB
  • Hero Member
« Odgovor #259 poslato: 01 Jul 2020, 12:47:46 »
Ja nisam za ukidanje tog pravila, mislim da je to jedno od boljih promena koje su se dogodile na FSC-u. Mada kad su ovakve teme u pitanju, gde se dodeljuje zadatak, nije previše bitno kada se organizator prijavljuje.

« Odgovor #260 poslato: 01 Jul 2020, 13:02:22 »
Slažem se da kod tema sa zadacima nije toliko bitno kada se organizator prijavljuje. Ali takve teme su retke.

Ja ne primećujem neku promenu nakon tog pravila, osim što se nakon njegovog uvođenja retko dešavalo da se neko grabi za organizaciju. Sve ostalo je isto kao što je i bilo.

« Odgovor #261 poslato: 01 Jul 2020, 13:14:54 »

osim što se nakon njegovog uvođenja retko dešavalo da se neko grabi za organizaciju.

+1

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka

" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• MilanB
  • Hero Member
« Odgovor #262 poslato: 01 Jul 2020, 14:10:35 »
Pa da li se grabe ili ne, to već ne znam. Koliko bude prijavljenih za organizaciju se nikada ne objavljuje. Ali s obzirom da sam ja pokušavao da se prijavim i da je organizaciju dobijao neko drugi, znači da ipak nije ni totalna nezainteresovanost.

A opet, koliko vidim, ljudi koji su organizovali ranije, to rade i sada, a imamo i nove organizatore. Tako da ne mislim da je neko zbog tog pravila odustao od organizacije, a ako jeste, sumnjam da je to pravilo razlog.

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #263 poslato: 01 Jul 2020, 14:12:48 »
Ako bi neko organizovao samo da bi se prvi prijavio na svojoj temi (lol), onda ne mora nikad ni da organizuje.
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

« Odgovor #264 poslato: 01 Jul 2020, 14:35:10 »
Ove godine je bolja situacija što se organizovanja tiče, ali prošle godine konstantno tokom dužeg perioda nije bilo zainteresovanih. Koliko je bilo prijavljenih je jasno nakon što bi Ivana objavila da se niko nije prijavio. I onda prođe čitav dan dok se neko ne odluči.

Ja (verovatno) ne bih organizovao čak i kada bi se organizator prijavljivao prvi, ali mislim da mnogi bi.

A sve ovo je pomenuto iz tog razloga što je glavni motiv za uvođenje tog pravila bio smanjivanje broja pobeda forumaša na njihovim organizacijama. Ali ti forumaši i dalje pobeđuju, sa ili bez organizacije, nekoliko puta godišnje. Nema promene realno. No, nebitno, ne bih više o ovome.

• MilanB
  • Hero Member
« Odgovor #265 poslato: 01 Jul 2020, 14:43:08 »
Pa nije bio motiv da se smanji broj pobeda, nego da se spreči pravljenje tema isključivo  kako bi se poslala neka konkretna pesma.
Takođe, zanemaruje se činjenica da je prošle godine manje forumaša učestvovalo i da je FSC bio gotovo na samrti, samim tim normalno da je teže naći organizatora.

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #266 poslato: 01 Jul 2020, 14:46:06 »
Upravo to, Milane. :G) A i ovo za FSC je istina, ove godine je oživeo.

« Odgovor #267 poslato: 01 Jul 2020, 14:48:56 »

Pa nije bio motiv da se smanji broj pobeda, nego da se spreči pravljenje tema isključivo  kako bi se poslala neka konkretna pesma.

Kako da ne :D

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka

« Odgovor #268 poslato: 01 Jul 2020, 14:50:03 »

Konkretno - pobednička pesma, slažem se.  :G)

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #269 poslato: 01 Jul 2020, 14:55:53 »
Narod je rekao svoje, opcija koja je bila "za" predlog je ubedljivo pobedila, ostaje vam samo da jednom godišnje plačete jer se organizator prijavljuje poslednji.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
39. FSC - NO MUSIC...NO LIFE

Započeo Kakashi

374 Odgovora
30445 Pregleda
Poslednja poruka 01 Oktobar 2013, 17:34:25
euronik
xx
62. FSC - Music, summer, sea, joy... GREECE!

Započeo stevan989

401 Odgovora
21069 Pregleda
Poslednja poruka 30 Septembar 2013, 12:30:27
nick-cg
xx
MUSIC AWARDS CEREMONY (MAC)

Započeo Stolé

1541 Odgovora
18413 Pregleda
Poslednja poruka 28 Januar 2020, 12:17:49
mostar036