Autor Tema: 219. FSC - Izmišljeni jezici  (Pročitano 8250 puta)

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
  • Zemlja: ps
Odg: 219. FSC - Izmišljeni jezici
« Odgovor #330 poslato: 07 Septembar 2020, 20:30:45 »
Šteta što Maja Nikolić se ne takmiči sa nama na FSC-u, treba pozvati Tigricu to je Maja.  :D

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #331 poslato: 07 Septembar 2020, 20:44:38 »
I ja sam tu pesmu čuo u Majinom izvođenju prvi put. :D

Ali Tigrica.
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

• Vax
  • Full Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #332 poslato: 08 Septembar 2020, 20:21:30 »
Hvala svima za pohvale. Bilo je strepnje i drago mi je da je sve proteklo u najboljem redu i da vam se dopalo. Pesme su bile predobre, par novh otkrica(HAVASI #1) i mnogo starih favorita. Nadam se daćemo neke novine sa ovog FSC videti ubuduće i da ću sledeći put organizovati i polufinala.  ;D

Postavio sam tabelu sa glasovima u prvi post, pa bacite pogled.  ;D

• Veritas
  • Hero Member
  • Zemlja: mc
« Odgovor #333 poslato: 08 Septembar 2020, 20:52:07 »
Pesme su bile predobre, par novh otkrica(HAVASI #1) i mnogo starih favorita.
Hvalaa  :-* :-*
Pesma je i za mene otkriće, nisam je znao od ranije već sam je pronašao za potrebe ovog izdanja  :)

Hvala na poenima  :)
12-Vax, kopachka
10- Miloš97
8- tetsujin, Stole, Eddie
6- Bebi, Choda, Ady
5- Djole
3- Destroyer
2- Boxy

• Boxy
  • Hero Member
  • Let Me Entertain You
  • Zemlja: 00
« Odgovor #334 poslato: 08 Septembar 2020, 20:57:00 »
Evo i konačnog plasmana, xp je proradio danas; nisam otvarao excel tabelu, već po postu u kome je naveden konačni redosled. Treba vremena za ovo ali ja baš ono lepo odslušam pesme.

Vimeo:

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока

« Poslednja izmena: 08 Septembar 2020, 21:08:16 Boxy »
"Mnogi ljudi vole dugu. Deca zažele nešto kada je ugledaju, umetnici je slikaju, sanjari love, ali vodolija je ispred svih. Vodolija živi na njoj."
Linda Gudman

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #335 poslato: 09 Septembar 2020, 00:02:36 »
I Vesna Zmijanac peva hop hop hop, na srpskom.
https://www.youtube.com/watch?v=wANYK7xPaeo

Bas je dobra pobednicka pesma. Meni je poznata od ranije, posebno onaj instrumentalni deo, ali nikako da se setim odakle.
Cestitke, Ro! :G)

ko ce meni da da 12 nego moja drugarica etica. hvala ti!

bilo je ovo moje jubilarno 200-to ucesce na fsc-u. quite a journey...
Super ti je dvestota pesma. :music: Naisla sam i ja na nju dok sam trazila pesmu i nadala sam se da ce je neko poslati. Cestitke za jubilej! :G)

Jos jednom se etici dopala moja pesma. Hvala na 8p.  :) ;(:);
Jeste. Najveselija. :)

Hvala etici i euroniku što su me spasili bruke.
Juu, samo nas dvoje glasali za Lily!?
I ja sam sa njom isto tako na 8. FSC-u osvojila 22. mesto.

Final Touch - etica!!!   
(Hvala za 4 poena <3 <3 <3)
Znaci, ja joj dala najvise?! Nisam mislila da ce Malukah biti poslednja.

Hvala svima na poenima za kumu Jelenu  ;D, posebno Adyju za 12, kao i na lepom komentaru. :d1:
12. mesto je ok s obzirom da sam ocekivala tamo neki nizi plasman.
Voices of Nature sam otkrila slucajno, naisla na neki tekst o bendu koji je ucestvovao na Nisvilu i koji vecinu pesama izvodi na izmisljenom jeziku, pustila i dopalo mi se. Sjajni muzicari. Inace, bend je iz Hrvatske, ali je kroz njega proslo i dosta muzicara iz celog sveta.

« Odgovor #336 poslato: 09 Septembar 2020, 00:13:20 »
Bas je dobra pobednicka pesma. Meni je poznata od ranije, posebno onaj instrumentalni deo, ali nikako da se setim odakle.
Cestitke, Ro! :G)

I meni poznat taj instrumental.
Što se Lilly tiče, dopala se pesma i meni, najbolja mi je od tri na sims jeziku koje su učestvovale, ali jednostavno nije bilo mesta za sve pesme kojima sam htela da udelim neki poen.

Da dovršimo, što se FSC-a tiče:
prijave:tetsujin, Stole i glasovi:Milos97, Tinte

Nova Lista uspešnosti, na kojoj ovoga puta nema novajlija:

• Vax
  • Full Member
« Odgovor #337 poslato: 09 Septembar 2020, 01:01:45 »
Hvala Boxy za video plasmana. :G)

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
  • Zemlja: ps
« Odgovor #338 poslato: 09 Septembar 2020, 13:54:11 »
Pfff, kakva sam Serena Williams pred kraj godine upadnem u top 15. :D

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #339 poslato: 09 Septembar 2020, 17:42:01 »
ko ce meni da da 12 nego moja drugarica etica. hvala ti!
bilo je tu jos nekih finih poena taman za 14. mesto. to je ok. hvala svima.
cestitke pobedniku (od mene 6 poena) i cestitke domacinu na uspesnoj organizaciji.

bilo je ovo moje jubilarno 200-to ucesce na fsc-u. quite a journey...
Kad se preracuna u godine.  :-[ Cestitam   ;(:); i sad mi je zao sto nisam nagradio bar sa 1p, a dvoumio sam se izmedju domacina i Eltona. A onda bi mi bilo zao sto domacinu nisam dao poen i tako u krug.
Bilo bi lepse da je plasman bar u TOP 10 (a moglo je i vise).

Jos jednom se etici dopala moja pesma. Hvala na 8p.  :) ;(:);
Jeste. Najveselija. :)
Meni se bas zbog toga dopala, sto je nekako muzika/instrumental u nekom veselom tonu. Moglo je samo malo vise teksta.

Svidja mi se ovo na kraju sto Boxy napravi rekapitulaciju konacnog plasmana.  :G)
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• stevan989
  • Moderator
  • Do more of what makes you happy
« Odgovor #340 poslato: 09 Septembar 2020, 23:10:49 »
Čestitke organizatoru i pobedniku. Ja sam izdanje preskočio jer mi je tema nepoznat teren, a zbog skore selidbe nisam imao vremena uopšte da tražim, a i malo mi je nezgodno jer sada netu pristupam putem telefona (osim kad otputujem kući nekim vikendima). Čuvam prijavu i glasove orga, a postaviću ih za vikend. :)

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

ESC 2020 / My current top 10
1.  :bgb: 2.  :chb: 3.  :ltb: 4.  :beb: 5.  :rub:
6.  :nl: 7.  :fi: 8.  :si: 9.  :is: 10.  :ro:

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
  • Zemlja: cx
« Odgovor #341 poslato: 10 Septembar 2020, 23:56:26 »
Uh, nisam dao konačni komentar!

Drago mi je da sam mahom glasao za pesme koje su se visoko plasirale, odnosno gotovo sve su kod mene lepo prošle sa glasovima. Yelena i Make a Wish su mi se malo izdvojile od ostalih i one su prošle nešto niže (prema sredini tabele), ali OK. Iznenađen sam poslednjim mestom i samo 7 poena za domaćinovu sjajnu interpretatorku Malukah!  :o  Dakle, ne samo da organizatori ne prolaze u finale, nego kada nemamo polufinala bivaju poslednji!

Pobednička pesma je baš dobra, a neverovatan kuriozitet je da Ro svaki put kada ove godine pobedi od mene dobije 7 bodova.  :D

Čestitke Vax na zanimljivoj i neobičnoj temi i lepoj organizaciji. Naročito pohvale za trud oko revijalnog dela koji nisam nažalost mogao mnogo da propratim jer sam tada finiširao sa preslušavanjem za konačne glasove, kao i za finalno glasanje koje je bilo vrlo uzbudljivo, a fontovi za prezentaciju glasova su bili pun pogodak.  ;zv:)  Boxy je po običaju lepo pomogao sa rekapitulacijama.

Ovo je inače prvi put do sada da sam na "Panelu muzičkih znalaca" bio plasiran u gornjoj polovini tabele, a zanimljivo da sam završio na istom mestu po konačnim rezultatima, osmom.
Mislio sam da ću preskočiti ovo izdanje, ali sam se slučajno setio da bi grupa Urban Trad sa svojim albumom iz 2003. mogla da odgovara temi. Drago mi je da sam ih ja predstavio jer zaista jesam bio njihov veliki fan nakon Evrovizije 2003. kada su mi od starta bili glavni favoriti. Još odavno sam preslušavao čitavu njihovu diskografiju (između ostalih i ovu pesmu) i bio sam se razočarao kada su se raspali pre nekoliko godina. Drago mi je da su ipak obnovili saradnju skorije i nastavili ponovo zajedno.

Na poenima sam se već svima zahvalio tokom direktnog "prenosa" ovde, a posebno bih još jednom Margy na 12 i Tinteu koji je verno navijao sve vreme.  :)

Još sam želeo da dodam glasanje za panel logo (druga strana ove teme). Svi su mi se predlozi dopali, sem 9 i 10, i dobro 3 i 4 su mi bili malo slabiji od ostalih, ali su generalno jako maštoviti i odlično urađeni. Takođe, preferirao sam parne predloge, osnosno plavo-lila kombinacije više nego crvene, iako su i oni dobri.
Ja sam glasao za predlog broj 12 koji mi je najviše legao, ali sam skroz zadovoljan i odabranim rešenjem (broj 7). Jednostavan je, a toliko toga govori iz njega.  :)
ESC 2020. top 5:
:be: :lt: :bg: :mk: :nl:

Sanremo 5. deo (2012-2014), glasanje do četvrtka, 29.10.2020. u 12h!
Link sa pesmama:
Evrovizija u doba korone :: Eurovision Song Contest 2020 - Strana 449 of 449

• stevan989
  • Moderator
  • Do more of what makes you happy
« Odgovor #342 poslato: 13 Septembar 2020, 13:12:34 »
Ostao sam dužan da postavim prijavu i glasove organizatora :G)

Mnogo volim drugoplasiranu pesmu, razmišljao sam jednom davno da pošaljem originalnu verziju iz filma "Cigani lete u nebo", a kad već pomenuh isti želim da preporučim svimakoji nekada budu u mogućnosti da pogledaju i mjuzikl Pozorišta na Terazijama koji je nešto najbolje što sam u pozorištu do sada pogledao, skoro godinu dana kasnije mi nisu splasnuli utisci :-* :-* :-*

Mapetovci prenisko >:( :(

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Strani jezici

Započeo Marin Han

426 Odgovora
13868 Pregleda
Poslednja poruka 28 Jun 2016, 16:03:50
Niko
clip
213. FSC - Svi jezici sveta

Započeo MilanB

781 Odgovora
10565 Pregleda