Autor Tema: 220. FSC - Bands United  (Pročitano 3240 puta)

• Majsta94
  • OGAE member
  • για κάποιο λόγο.
  • Zemlja: gr
Odg: 220. FSC - Bands United
« Odgovor #120 poslato: 14 Septembar 2020, 12:59:10 »
Odlična priredba, bravo Miloše ;(:);
1. :itb: 2. :ltb: 3. :rub: 4. :dkb: 5. :rsb: 6. :grb: 7. :rob: 8. :esb: 9. :deb: 10. :hrb:

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
« Odgovor #121 poslato: 14 Septembar 2020, 13:54:03 »
Hvala kolega  :-*

• Boxy
  • Hero Member
  • Let Me Entertain You
  • Zemlja: 00
« Odgovor #122 poslato: 14 Septembar 2020, 14:05:29 »
Evo rekapitulacija:

Prvo polufinale:

Vimeo link:

Drugo polufinale... Nažalost samo na Vimeu:

Poslato sa JAT-L41 pomoću Tapatoka
« Poslednja izmena: 14 Septembar 2020, 17:25:02 Boxy »
"Mnogi ljudi vole dugu. Deca zažele nešto kada je ugledaju, umetnici je slikaju, sanjari love, ali vodolija je ispred svih. Vodolija živi na njoj."
Linda Gudman

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #123 poslato: 14 Septembar 2020, 18:37:30 »
Rekapitulacije kao i obicno su odlicne.
Sto se tice moje pesme, odlicno je ispalo i bio bi red da se napokon dokopam finala, a onda i TOP 10.

Posto veceras necu moci da ispratim Slusamo FSC (da je ranije mogao bih), do sada sam preslusao sve pesme najmanje 3 puta (neke sam i po 5-6 puta).

Drugo pf-e mi je ubedljivo bolje od prvog, ali u sustini nema losih pesama. Bas mi je lepo leglo ovo izdanje i dosta je raznovrsno. Cak mi je jedna pesma skinuta sa "liste", ali neko drugi je izvodi. Nekoliko pesama znam, ali uglavnom su mi nepoznate. Do kraja nedelje cu baciti par komentara i ocene. Treba to sve lepo da se slegne.

Zao mi je sto necu cuti vase komentare na pesme dok se slusa.  :(
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
  • Zemlja: no
« Poslednja izmena: 14 Septembar 2020, 20:37:05 Stolé »
1.:nob: 2.:rsb: 3.:ltb: 4.:mdb: 5.:amb: 6.:mtb: 7.:deb: 8.:rob: 9.:azb: 10.:eeb:

11. :al: 12. :hr: 13. :lv: 14. :bg: 15. :se: 16. :ru: 17. :si: 18. :gr: 19. :pl: 20. :it:

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
  • Zemlja: ps
« Odgovor #125 poslato: 14 Septembar 2020, 21:07:15 »
Milose, fenomenalna priredba!  ;zv:)  :-* Sada cu se baciti na preslusavanje i komentarisanje, sto da ne, aj dok mogu, zao mi je sto ne slusam live kao i svi prosto da bih na neki nacin udelio utiske, slab multitasking!
Takodje pesma koja je zavrsila na drugom mestu na konkursu u Bebilendu je pesma koju vam revijalno pustamo da vidite kako je najlepsa pokojnica iskidala scenski nastup.

1. polufinale

1. Lashyn - Zhasa tugan zher - Kakvo besnilo od pesme od samog starta, malo je pao intenzitet u jednom trenutku ali sam se povratio u ritam!
2. X Ambassadors - Hey Child - Umorilo me sad, kao suncanica da me lupila.
3. Editors - Upside Down - Ne znam i dalje nema nekog jaceg vajba, slabasno se osecam i dalje. Mozda imam simptome korone.
4. The 1975 - A Change of Heart - Spotic ide sasvim super, pesmica ima neku cudnu notu koje se malo pribojavam. Nikako da prodje anksioznost.
5. AURI - Night 13 - Jos boli, pojeo sam nesto slatko da se malo povratim, opet glumac u spotu sve docarava, vreme je da se ode sa ovoga sveta, jutro definitivno donosi kraj.
6. New Rules - 24 Hours - Decaci su me malo oraspolozili, naprosto pesma i da im je najprosecnija u ovom momentu mi je bila povratak bolji zivot.
7. Allegro Band - Pesma o nama - Lep glas ima zenica sto peva. Pesma ce proci, mora da prodje.
8. The Score - Stronger - A ne znam, sad mi je vec malo neprijatno sto me pesme lose rade, imam volju da dam pozitivan komentar, gledam razne aspekte da bih izvukao nesto. Ne gubim nadu!
9. Jeden Tag Silvester - Kleinstadthelden - OK Bend. Lice na OK Bend, al bolje da ste poslali Koktel Bend.
10. Stanfour - Learning to breathe - Proslo je u nekom miru, ispada da nemam zamerki.
11. CHVRCHES - Miracle - EVO GA! Ova pesma za sada pobednicka, naspram svih do sada koje su prosle! Ima vajb svega.
12. Vatra - Tango - Skroz simpaticno. :D
13. Enkore & Aiora Renteria - Muxurik Muxu - Samo cekam da me neko polije vinjakom po glavi.
14. 30 Seconds to Mars - Walk On Water - Iako je sve dosta vec cut konzumeristicki sound, al makar mi pruzila energo doping, kao sibne te ko secer i voda.
15. THE HARDKISS - Гора - Tu i tamo mogu da ostanem pribran, drzi me i dalje uskoro cu se valjda oporaviti od anksioznosti koja me napala s pocetka.
16. Reel Big Fish - Sell Out - Evo, pesma me vratila u dobar pravac i ova pesma neka racuna da je dobra kao propolis i mentol u grlo.
17. Piloti - Kao ptica na mom dlanu - Jos razmisljam o predhodnoj pesmi i zahvalan sam joj, ova me vodi u neke noci bez povratka, cekam dalje.
18. Gåte - Kom No Disjka - Veoma zanimljivo zatvaranje polufinala, cetvrta pesma mislim koja ima nesto posebno sto mi prija. Bas su mi nekako komentari danas puni hipohondrije.

2. polufinale

1. The Underdog Project - Summer Jam - Joj, chill, miris mora kom nisam ni prisao da osetim dok mi je jos toplo. Mmm limunada.
2. La Casa Azul - El Momento - Uuuuu mnogo dobro, e sad vec krece adrenalin gore, dosta u talasast osecaj, prolazim kroz tunel srece.
3. Bush - Flowers on a grave - Drzi me tempo predhodne dve, tako da i ovde je preslo al ne kao malo pre malo manje.
4. Adamlar - Hikaye - Iju ne svidja mi se. Nagli presek.
5. Weird Genius & Sara Fajira - Lathi - PURE POWER!
6. Alphaville - Big in Japan - Kad sam cuo pocetak pozeleo sam da poslusam Vendinu obradu Bajlando. Njah, nekako ne.
7. Letters From The Fire- At War - Nisam mogao da se konektujem.
8. Helloween - Forever And One - Joooj kao da mi Viktorija kuvala heroin.
9. The Black Keys - Lonely Boy - Ovu pesmu nisam gotivio, al na kraju kad vidim da je medju bolje cutim pesmama, videcemo sta nam sledi dalje.
10. The Motans feat. Alina Eremia - Din trecut - Nezaobilazan put svake mladosti. Ma lupetam sad, nemam sta posebno da kazem.
11. Skinny Living - Let Me In - Pesma isto pripada kategoriji koja me drzi u kontroli, to je dobro nema oscilacija samo se osecam dobro.
12. PVRIS - Hallucinations - AAA pa sad idem u najbolji trip do sada, penju se na prvo mesto!
13. Edenbridge - The Moment is Now - Ovo mi je tolko presmesno sto je sve 5 pari za 150 din da naprosto ostavlja pozitivan utisak jer se vidi trud da se privuce paznja, metal svadba u Moldaviji. :D
14. Steps - Scared of the Dark - Ovo isto stavljam u dobro kotirane pesme kod mene, iako bi na nekom drugom fsc-u bila neprimecena ovde sam je primetio.
15. Etiopia - Rodjen u predgradju - Joooj proleterske pesme neee. :D
16. P.O.D. - Youth of the Nation - Snazna poruka ostavlja utisak da razmislim, tako da necu oceniti sad pesme. Treba poslusati intuiciju.
17. Eluveitie - The Call of the Mountains - Makar je na neki nacin veselo zatvaranje u ovoj prilici definitivno tako izgleda, ali nista preterano.

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
  • Zemlja: cx
« Odgovor #126 poslato: 14 Septembar 2020, 22:53:59 »
Drugo pf-e mi je ubedljivo bolje od prvog, ali u sustini nema losih pesama. Bas mi je lepo leglo ovo izdanje i dosta je raznovrsno. Cak mi je jedna pesma skinuta sa "liste", ali neko drugi je izvodi.
Potpuno se slažem u vezi drugog polufinala! Odavno nisam video ovoliku razliku u kvalitetu pesama između polufinala.
Miloš je napravio sjajnu prezentaciju.  ;zv:) Nisam uspeo da iščitam o svim izvođačima, ali ću to svakako učiniti pre glasanja. Nakon odlične teme, prvo polufinale je meni bilo tako razočaravajuće, ali je drugo to višestruko nadoknadilo.
Ako sam u drugom polufinalu, teško meni sa glasovima!  :o

I meni je skinuta pesma sa liste, ali od istog izvođača.
ESC 2020. top 5:
:beb: :ltb: :bgb: :mkb: :nlb:

top 15:
:gb: :ru: :is: :ro: :it: :ee: :il: :lv: :cz: :at:

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #127 poslato: 15 Septembar 2020, 14:07:18 »
Hvala Beby i Ady (jos jednom)  :-* Dacu sve od sebe da opravdam vasa ocekivanja i u nastavku show-a.

A mog dragog Boxy-ja moram pohvaliti i javno, rekapitulacije su fenomenalne  ;(:); Svidja mi se i sto su natpisi inspirisani temom (a i logom), bas se lepo uklapa  :-* Svaka cast jos jednom!

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
« Odgovor #128 poslato: 15 Septembar 2020, 15:48:57 »
Sastavio glasove i poslao. :) nije bilo drasticne promene misljenja u odnosu na komentare od juce, rekapitulacije su super da se prisetim pesama jos jednom. :D

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #129 poslato: 15 Septembar 2020, 17:07:53 »
Preslušao sam svoje polufinale na poslu i uskoro šaljem svoje glasove. Ne znam da li ću proći u finale, nakon ispadanja TV sve je moguće... Neću moći da slušam suprotno pf i samim tim ni u anketi, žao mi je.
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #130 poslato: 15 Septembar 2020, 17:20:24 »
Izostaces iz panela muzickih znalaca?  :o
Ja ne odustajem. Sad mi se dopada sto pripadam muzickim znalcima, iako nemam dobre rezultate i imam lose prognoziram.  :D

Bebi, da si poslao Duck - Poljubi me  kod mene bi sigurno bilo u TOP 5 ovog izdanja i jos jedni lepi poeni od mene. Mada, imam neku pretpostavku sta si poslao i ako je tacno i to mi se dopada.

Sto se tice komentara moje pesme ovaj put sam koristio razne recnike, mudrosti, misli i izreke, poslovice i zagonetke, pa cak i sanovnik i horoskop, ali nisam dosao do konkretnog zakljucka.
Usudio bih se reci da je medju boljima, ali sve mi se cini da ce biti mozda neki sitni poeni.  :-\
Za ostale pesme, manje vise mogu da pretpostavim koje se dopadaju, a ko je ne.

Kako je proslo na Slusamo FSC? Neki utisci.  ;D
« Poslednja izmena: 15 Septembar 2020, 17:35:53 Tinte »

• Bebi
  • OGAE member
  • Kitchen Disco
« Odgovor #131 poslato: 15 Septembar 2020, 19:53:25 »
Ma da li stvarno se toliko ne razumem? :D Kontam da bi bilo idealno da jednom uradim komentarisanje u vlog fazonu, pa da ispratite moje ekspresije dok slušam pesme ako reči nisu dovoljne. ;D
A pesma Duck-a mi nekako nije dovoljno zvučala "takmičarski"  više je pesma moje dokolice.  ;zv:)

• Ro
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #132 poslato: 15 Septembar 2020, 20:00:19 »
Sasvim dobro izdanje, što sam i očekivao, većina pjesama mi se sviđa, par prosjeka i par koje mi se ne sviđaju baš. Evo komentara, bez ocjena

1.PF

Lashyn - Zhasa tugan zher - Solidna treskavica, nikakav poseban dojam na prvu nije ostavila na mene, ali nije ni loša, refren najbolji dio pjesme, ostavlja prostor da mi se više svidi sa više slušanja
X Ambassadors - Hey Child - Odlična pjesma, nemam zamjerke nikakve
Editors - Upside Down - Ovo mi je na prvu bilo dosadno, ali sad mi se počinje sviđat pomalo, nije loša pjesma
The 1975 - A Change of Heart - Slično kao i prethodna pjesma, s tim da mi je ova bila još i dosadnija na prvu xD, sad se utisak dosta popravio
AURI - Night 13 - Onako, dođe i prođe, lijepo je za poslušat, ali mi je nepamtljivo
New Rules - 24 Hours - Baš super pjesmica, fino mi je legla
Allegro Band - Pesma o nama - Ugodno iznenađenje, baš lijepa pjesma, sviđa mi se tekst
The Score - Stronger - Poznat mi je bend, i iako bi ja poslao jednu drugu pjesmu od njih, i ova je jako dobra
Jeden Tag Silvester - Kleinstadthelden - Zanimljiv izbor, i jako simpatična pjesma, skužio sam da mi se u zadnje vrijeme baš dopadnu njemačke pjesme koje su na fsc
Stanfour - Learning to breathe - Još jedna dobra pjesma, vidim iz 2012., baš sam volio muziku iz tog nekog razdoblja prije 6-7 godina
CHVRCHES - Miracle - Drži mi pažnju od početka do kraja, bravo za izbor
Vatra - Tango - Poznata pjesma, i dosta se često puštala na radiju tad, meni osobno dosta dobra
Enkore & Aiora Renteria - Muxurik Muxu - Konačno drugačiji stil kad su izvođači iz španjolskog govornog područja u pitanju, ne viđa(i ne čuje) se ovo često, tako da bravo za izbor
30 Seconds to Mars - Walk On Water - Onako tipična FSC pjesmica, sviđa mi se refren
THE HARDKISS - Гора - Lijepa kombinacija tvrđeg zvuka i na momente nježnog ženskog vokala, okej pjesma
Reel Big Fish - Sell Out - Kao simpatično, i to je sve haha
Piloti - Kao ptica na mom dlanu - Jbt koliko dugo nisam ovu pjesmu čuo, prelijepa
Gate - Kom No Disjka - Kontam da je ovo jedan od najoriginalnijih izbora ovog izdanja, intrigantna mi je pjesma, i mogu reći da mi se svidjela

2.PF

The Underdog Project - Summer Jam - Eh, koji stari dobri hit  ;zv:)
La Casa Azul - El Momento - Zarazno je ovo, iako traje 4:30 minute, meni nekako proleti pjesma što je dobro
Bush - Flowers on a grave - Hmmm ovdje još nisam načisto, na trenutak mi je dobra, na trenutak ju ne doživljavam uopće
Adamlar - Hikaye - Sa turskim bendovima ako nije neka rokačina žešća, onda mi se ne pojavljuj pred očima i ušima, nije mi sjelo ovo baš
Weird Genius & Sara Fajira - Lathi - Opa super je ovo, ima dobar ritam, beat, drop, sve je na mjestu
Alphaville - Big in Japan - Vjerojatno pjesma u kojoj ću najviše uživat, iako sam je čuo već bezbroj puta, ali nikad mi nije previše
Letters From The Fire- At War - Za sad možda i najbolji vokal po meni, baš lijep glas ima ženska, a i pjesma mi se sviđa
Helloween - Forever And One - Odličan bend kojeg baš volim, uvijek mi je zanimljivo kad netko pošalje nešto za šta mislim da sam samo ja čuo sa foruma :D, svaka čast za izbor
The Black Keys - Lonely Boy - Pjesma koja se često vrtila na radiju, a i po reklamama nekim ako se ne varam, vrlo dobra stvar
The Motans feat. Alina Eremia - Din trecut - Jako volim Alinin glas, pjesma sasvim dobra, dobar mi je spoj izvođača
Skinny Living - Let Me In - Ova pjesma ima skoro 4 milijuna pregleda, 87 tisuća lajkova, i samo 960 dislajkova, mislim da ne moram više ništa dodat ovdje, sve je jasno
PVRIS - Hallucinations - Hmmm, poznat mi ovaj bend, kao da sam negdje čuo za njih, ma sigurno jesam, pjesma dobra, spot loodilo
Edenbridge - The Moment is Now - Bože koliko ima ovih metal bendova gdje je glavni vokal žena, kad god mislim da sam ih sve čuo, iznikne neki novi takav bend :D, pa korektna pjesma nema šta, meni obično ovakav stil paše
Steps - Scared of the Dark - Baš zanimljiva i simpa pjesma, tjera na ples  ;D, refren jako zarazan
Etiopia - Rodjen u predgradju - Haha, a joj, e pa ovo se svakako izdvaja od ostalih, ne mogu reći da mi je loša pjesma, tekst mi se najviše sviđa ovdje
P.O.D. - Youth of the Nation - Okej stvar, drugi dio pjesme je malo izvukao, sve u svemu solidno
Eluveitie - The Call of the Mountains - Fino zatvaranje polufinala, vrijedi ono što sam napisao i za Edenbridge, ovakav zvuk sa ženskim vokalom je nešto što mi obično fino sjedne

« Odgovor #133 poslato: 15 Septembar 2020, 20:03:24 »
Bebi po obicaju nema pojma, Ro malo bolji  ;D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Novinar
  • Hero Member
  • Korku yok!
  • Zemlja: tr
« Odgovor #134 poslato: 15 Septembar 2020, 20:07:13 »
Joj Bebi super ti je ideja za vlog hahahaha  :D
Fino kod Roa i Bebi  :G)
Ako stignem mozda i ja ocjene stavim
Ateşle oynamayın. Ben bir ateşim!
Herşeyi yapabilirim. Özellikle beni bir şey yasakladığında!

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
XLVII Srbovizija - Beograd - Balkan United :)

Započeo BigBrother

203 Odgovora
8542 Pregleda
Poslednja poruka 15 Jun 2012, 08:52:55
MarkoV
xx
53. FSC - Here we go! Groups and Bands perform.

Započeo Destroyer

608 Odgovora
13351 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:22:39
kopachka
xx
23. Forum Song Contest - Battle of the Bands

Započeo Nije sve tako sivo

917 Odgovora
34610 Pregleda
Poslednja poruka 08 Jul 2011, 19:10:06
Majsta94