Autor Tema: 220. FSC - Bands United  (Pročitano 7463 puta)

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
Odg: 220. FSC - Bands United
« Odgovor #240 poslato: 22 Septembar 2020, 07:24:15 »
S obzirom na očajne rezultate ove godine, drago mi je da sam se ovaj put provukao u finale. Posebno mi je drago zato što je u pitanju pesma koju slušam svakodnevno. Takođe, prošle su mi i sve top ocene, mada je bilo par iznenađenja za koja sam mislio da će bez problema biti u finalu. Suprotno finale nisam stigao da preslušam u potpunosti, pa nisam glasao u anketi.
Pohvale za organizatora na uzbudljivom proglašenju finalista. Sve je bilo super. :G)

• Mark
  • Golden Member
  • pasivna recepcija verbalne perforacije karaktera
  • Zemlja: hr
« Odgovor #241 poslato: 22 Septembar 2020, 08:56:32 »
Bože Petra dao sam ti 12 poena, a ponašaš se kao da ti mrzim pesmu.

Vi meni?! Pa to je nevjerojatno!

da otvorimo klub?
Izgleda da ćemo morati :drug:

Mark, baš sam danas postavio video konačnog plasmana 214. izdanja FSC-a. Odgledaj da se oraspoložiš. Bili smo u Top 3. A i sada si zamalo prošao u finale. Ti inače sjajne pesme šalješ.  :G)  Afire love ne prestajem da slušam...  :-*
Hvala Boxy, baš mi je drago čuti to... Slušaj i dalje samo :-*

@Ady, uvijek si znao prepoznati kvalitetu. <3
My winners 2011-2020

2011: :ge: 2012: :es: 2013: :il: 2014: :nl: 2015: :lv:

2016: :lv: 2017: :au: 2018: :de: 2019: :nl: 2020: :ee:

« Odgovor #242 poslato: 22 Septembar 2020, 09:40:02 »
Izvinjavam se organizatoru što iz (opravdanih) razloga nisam pratila prenos uživo.
Imam dva svedoka da mi juče nisu sve koze bile na broju. (Ni ovce, kad smo već kod toga.)

Pogledala sam reprizu, u smislu da sam se odvezla na poslednji pročitani post, i polako ispratila celu emisiju, tako da se nadam da mi se pola oprašta.

Što'no se kaže: "Kako sam se nadala, dobro sam se udala."
Prošla nisam, ali nisam ni bez poena, tako da hvala svima koji mi nisu dali krompir, ako sam im krompirom uzvratila, bez zle je namere. :D

Ali nije mi uho tako loše, mojih 4 i 1 nisu prošli, svi ostali jestu. Cool, cool.
Biće ovo teško glasanje u finalu.

• Tinte
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #243 poslato: 22 Septembar 2020, 10:17:04 »
Ovako sam ocenio pesme koje nisu prosle u finale:

1. Polufinale

1.  Lashyn - Zhasa tugan zher – dopada mi se, ali mi nije odlicno; sam pocetak mi je odlican, ali tokom pesme ima delova koje mi se ne dopadaju. U sustini moglo bi ovo u finale  8
6.  New Rules - 24 Hours – tek sad mi je napredovalo na listi i nekako se oseti da ovo pevaju mladji; veselija je i ovo bi moglo da nadje put u finale. Dobar pokusaj za njihov pocetak  8
9.  Jeden Tag Silvester – Kleinstadthelden – jos jedna pesma koja mi je ovako lepo za poslusati, ali mi nije konkurentna. Za divno cudo, nemacki mi je ovde bas tecan i lepo se uklopilo u pesmi. Ne znam, mozda se u finalu promeni, ako bude bilo prilike  8
10. Stanfour - Learning to breathe – ok mi je, ali mi se ne izdvaja posebno. Ovako na radiju da je cujem bi ostavilo jaci utisak  7
13. Enkore & Aiora Renteria - Muxurik Muxu – nekako mi je ovo u stilu “hajde da nesto sviramo, bilo sta sto nam padne na pamet”. Dobra mi je i ovaj zenski glas doprinosi bolji utisak, ali opet nedovoljno da se odusevim, mada mi se svidja u pojedinim delovima malo jaci, tvrdji zvuk 7
14. 30 Seconds to Mars - Walk On Water – steta sto strofe ne prate refren, tj. da su bolje strofe bila bi mi odlicna. Ali s obzirom kako je bilo na prvo slusanje, sad je vec bolje. Mozda ce napredovati jos do finala, ako bude bilo prilike  8
16. Reel Big Fish - Sell Out – znam ovu pesmu od ranije i uvek mi je bila tu negde, na granici dopadanja. Bolja mi je kad je slusam, a ne gledam spot, koji me pomalo nervira. Ovo bi moglo da ispliva na povrsinu u ovom pf-u  7
18. Gåte - Kom No Disjka – cudna mi je pesma. Ima delova koje mi se dopada, a koje bi izbacio. U sustini nije mi losa, ali to je jedna od onih pesama koje bi rado video u finalu i bilo bi mi drago da bude u vrhu, ali ne bih mogao da glasam za nju (mozda neki sitan poen da se nadje). I ova pesma je mogla na prethodnom FSC-u da se nadje  7

2. Polufinale

1. The Underdog Project - Summer Jam – ovo je bio hit tih godina, kao i meni. Za mene odlican izbor. Malo da se podsetim sta sam slusao kad sam bio srednjoskolac  10
3. Bush - Flowers on a grave – u pocetku mi je bilo onako, a u stvari je jako dobra stvar. Mozda jos po koji zacin bi mi pesmu nacinilo odlicnom. Mana sto mi je u jakom pf-u, pa se treba izboriti za poene  9
4. Adamlar – Hikaye – verujem da je za vecinu ova pesma tipa”ili je volis ili ne”. Kod mene je tu negde izmedju. Svidja mi se muzika, instrumental, refren mi je ok, malo mi se glas, nacin pevanja ne svidja, a i da je malo kraca, ostavila bi mi bolji utisak  7
7. Letters From The Fire- At War – jos jedna lepa pesma, lepa muzika; mozda taj deo sa “kompjuterizovanim” glasom mi je suvisan, ali u sustini dopada mi se  9
12. PVRIS – Hallucinations – i ovde su mi strofe bolje od refrena; nije mi medju najboljima, ali dosta dobra stvar. Verovatno bi ovo moglo da prodje dosta dobro na ovom FSC-u  8
13. Edenbridge - The Moment is Now – nesto tvrdji zvuk kojeg nema puno na ovom FSC-u, a ocekivao sam da ce ih biti dosta. Ovo mi je odlicna stvar. Volim ovako nesto da cujem  10
15. Etiopia - Rodjen u predgradju – iako retko kad bih ovako nesto pustio da poslusam, ovo mi je sasvim dobro. Nisam sad odusevljen, ali mi je lepo cuti. Razlicito, a dobro  8
16. P.O.D. - Youth of the Nation – ovu pesmu, kao i bend/grupu znam od ranije. Dosta dobra mi je pesma. Ne mogu reci da mi je bas odlicna, ali tu mi je negde. Uvek mi je drago da je cujem  9

Prosek ocena u finalu mi je 9.00, sto mi je ujedno najjace finale do sada.

S obzirom na očajne rezultate ove godine, drago mi je da sam se ovaj put provukao u finale. Posebno mi je drago zato što je u pitanju pesma koju slušam svakodnevno. Takođe, prošle su mi i sve top ocene, mada je bilo par iznenađenja za koja sam mislio da će bez problema biti u finalu. Suprotno finale nisam stigao da preslušam u potpunosti, pa nisam glasao u anketi.
Pohvale za organizatora na uzbudljivom proglašenju finalista. Sve je bilo super. :G)
Onda sigurno ti nisam nahvalio pesmu i 0p od mene.  ;D Sto je bolje nego da sam dao 12p i da ostanes u pf-u.
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #244 poslato: 22 Septembar 2020, 12:08:56 »
Hvala jos jednom na pohvalama, drago mi je da vam se show svideo  :-* Za finale cu se potruditi da bude jos uzbudljivije i napetije.

Poslao sam svoje glasove Stevanu upravo. Naivno sam mislio da mi je polufinale bilo najteze za glasanje, sada je bio bar duplo tezi posao :D Mnogo odlicnih pesama je moralo ostati kratkih rukava, bas mi je zao zbog toga. U svakom slucaju se nadam da cemo imati napeto i uzbudljivo glasanje i neka pobedi najbolja pesma po misljenju vecine  ;(:);

Linije za glasanje su otvorene i svoje glasove mozete dostaviti do 26.9. u 12:00. Dodacu taj rok i u prvi post sada.

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
  • Zemlja: no
« Odgovor #245 poslato: 22 Septembar 2020, 12:42:14 »
Slušamo FSC večeras u 20:00
1.:nob: 2.:rsb: 3.:ltb: 4.:mdb: 5.:amb: 6.:mtb: 7.:deb: 8.:rob: 9.:azb: 10.:eeb:

11. :al: 12. :hr: 13. :lv: 14. :bg: 15. :se: 16. :ru: 17. :si: 18. :gr: 19. :pl: 20. :it:

• Boxy
  • Hero Member
  • Let Me Entertain You
  • Zemlja: 00
« Odgovor #246 poslato: 22 Septembar 2020, 13:20:28 »
Evo i rekapitulacije Finala:

I Vimeo za svaki slučaj:

"Mnogi ljudi vole dugu. Deca zažele nešto kada je ugledaju, umetnici je slikaju, sanjari love, ali vodolija je ispred svih. Vodolija živi na njoj."
Linda Gudman

• Ro
  • Hero Member
« Odgovor #247 poslato: 22 Septembar 2020, 14:54:26 »
Od 19 finalnih pjesama, njih 14 sam odvojio za bodove, pa jbt  :D, prejako finale!

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #248 poslato: 22 Septembar 2020, 14:59:50 »
Znam. Slatke muke.  :D

Slušamo FSC večeras u 20:00
Ako bi se bar pomerilo za 21h, bio bih tu izmedju 21:15-21:30h, propustio bih malo.
Idealno bi bilo u 21:30h.  ;D

Rekapitulacija je tu da me podseti koliko je odlicno finale.

Tinte se za nijasnu popravio  :D
Znaci da za nijansu ostajes u pf-u.  :D Znas da ne valja ako mi se dopadne neka pesma.
Ipak si se za nijansu provukao u finale. Verovatno mi nije medju desetkama, pa zato.  :D
« Poslednja izmena: 23 Septembar 2020, 00:02:01 Tinte »

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
« Odgovor #249 poslato: 22 Septembar 2020, 19:39:55 »
@Tinte  ja necu moci tako kasno nazalost
« Poslednja izmena: 22 Septembar 2020, 19:55:34 Stolé »

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #250 poslato: 23 Septembar 2020, 00:00:57 »
Ovo slusanje finala mi je bas brzo proslo.
Bukvalno tek sto sam usao, a ono vec gotovo.  :o

Nazalost, po mene, necu ispratiti finale uzivo, osim ako pocne posle 23h.  ;D
Reprizu cu sigurno odgledati, da vidim sta je to Milos-S ovaj put spremio. Mozda mi je sredio neki TOP 10 plasman. :G)

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #251 poslato: 23 Septembar 2020, 16:37:17 »
Bas mi drago sto je moja 220-a pesma u finalu.
A takodje i moji glavni favoriti.
Najvise mi zao sto u finalu nisu i sto su uopste tako lose prosli Reel Big Fish, Etiopia i Adamlar.

• kopachka
  • Hero Member
  • müzik son ses bangır bangır
« Odgovor #252 poslato: 23 Septembar 2020, 18:56:02 »
Lijepo iznenađenje za ovaj prolazak, hvala vam. :G) U finalu će svaki plasman biti dobar.
Iznenadilo me što mi je prošao favorit iz polufinala, ali su zato desetka i osmica izvisile. Predivno, ali i ružno.
Mislim da pobjeđuje Stole. 8)
#Gülşen2021 #İstanbul2022

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
« Odgovor #253 poslato: 23 Septembar 2020, 21:16:28 »
Nisam to sto mislis (samo jedna plavusa) :D

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #254 poslato: 24 Septembar 2020, 00:19:23 »
Ako je Stole=Steps, moze.  :G)

A inace me bas interesuje koje to poslao (sad kad se iznenadim kako moje ime stoji uz ovu grupu  :D)

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
XLVII Srbovizija - Beograd - Balkan United :)

Započeo BigBrother

203 Odgovora
8571 Pregleda
Poslednja poruka 15 Jun 2012, 08:52:55
MarkoV
xx
53. FSC - Here we go! Groups and Bands perform.

Započeo Destroyer

608 Odgovora
13411 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:22:39
kopachka
xx
23. Forum Song Contest - Battle of the Bands

Započeo Nije sve tako sivo

917 Odgovora
34702 Pregleda
Poslednja poruka 08 Jul 2011, 19:10:06
Majsta94