Autor Tema: 220. FSC - Bands United  (Pročitano 7718 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Odg: 220. FSC - Bands United
« Odgovor #105 poslato: 13 Septembar 2020, 22:06:42 »
I ja sam konačno stigao sve (do sada napisano) da isčitam. Zaista svaka čast na pronalaženju informacija za sve ove izvođače. :G)

Hvala, drago mi je da ti se svidja  :G)

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #106 poslato: 13 Septembar 2020, 22:11:41 »
Engleska je prepuna alternativnih rok bendova i za ocekivati je bilo da se jedan od njih nadje i na ovom FSC-u. Grupa Skinny Living je indie rock trio koji cine Ryan Johnston, Will Booth i Danny Hepworth. Bend je osnovan 2013. godine u Wakefield-u a, iako nemaju niti jedan studijski album, do ovog trenutka su uspeli da izbace 32 sjajne numere. O kakvim se muzicarima radi govori i podatak da su bili predgrupa brojnim poznatim izvodjacima u Velikoj Britaniji a tek ih ocekuje i turneja sa The Kaizer Chiefs-ima.

Na ovom FSC-u cemo slusati jednu od njihovih najuspesnijih pesama – Let Me In.

https://youtu.be/t7-ZsFBvm94

Ljubitelji tvrdjeg zvuka definitivno imaju u cemu da uzivaju na ovom izdanju a jos jedna grupa koja ce dati svoj doprinos dominaciji roka jeste americki sastav PVRIS. Bend je osnovan 2012. godine kao “Operation Guillotine“ ali su vec 2013. godine promenili naziv u ono sto sada vidimo iz legalnih razloga. Za sada imaju tri studijska albuma, 16 singlova i 7 pesama koje su radili u saradnji sa drugim izvodjacima. Reklo bi se da njihovo vreme tek dolazi!

Na 220. FSC-u cemo slusati numeru “Hallucinations“ koju su objavili kao singl 2019. godine.

https://youtu.be/NzdUeJnn0gM

• MarkoH
  • Hero Member
  • Zemlja: ba
« Odgovor #107 poslato: 13 Septembar 2020, 22:16:08 »
Odlično predstavljanje pjesama i odlični bendovi. :G)

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #108 poslato: 13 Septembar 2020, 22:18:16 »
Do sada smo imali prilike da cujemo toliko razlicitih vrsti metala ali ne bi ovo izdanje bilo potpuno bez makar jednog symphonic metal sastava. Ovog puta je to austrijski bend po imenu Edenbridge. Imali smo cast da ih cujemo na (sada vec davnom) 23. izdanju a ovog puta su nam se vratili jaci i spremniji nego ikad da (za pocetak) makar izbore finale. Grupa je osnovana 1998. godine a do sada je izdala 10 studijskih albuma i uspela je da privuce i neke velike izdavacke kuce kao sto je Napalm Records. Glavni uzor im je legendarni sastav Nightwish, no zahvaljujuci specificnoj boji glasa pevacice Sabine Edelsbacher, Edenbridge danas gaji svoj stil koji je drugaciji u odnosu na ono sto se moze cuti od skandinavskih symphonic metal bendova.

Ovoga puta, Edenbridge ce nam se predstaviti pesmom “The moment is now”.

https://youtu.be/afvd9cGBlKQ

Jedan od sastava sa najduzom tradicijom na ovom izdanju je i britanska dance-pop grupa Steps. Ova grupa je osnovana 1997. godine i broji 5 clanova. U karijeri dugoj 23 godine, Steps je izbacio 6 studijskih albuma i nekoliko singlova koji su osvajali top liste kako u Velikoj Britaniji tako i sirom Evrope. Grupa Steps cak ima i sopstveni talent show (Steps to the Stars), sto dodatno govori kakav ugled uzivaju u svojoj domovini.

Ovo ce im biti prvo FSC ucesce a mi im zelimo da uspesno probiju led.

https://youtu.be/xRb4xqFpOvY

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #109 poslato: 13 Septembar 2020, 22:19:10 »
Odlično predstavljanje pjesama i odlični bendovi. :G)

Hvala, drago mi je da ti se show dopada  :G)

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #110 poslato: 13 Septembar 2020, 22:26:21 »
Pored sjajnih ljudi, mozemo reci da danas Jagodina ima tri glavne atrakcije – Dragana Markovica Palmu, pivo i rok bendove. Jedan tipican predstavnik old-school jagodinskog roka je i grupa Etopia koju cemo imati prilike da slusamo na ovom izdanju. Bend je osnovan 1984. godine od strane Sase Milojevica Sarage i iste godine objavljuje svoj prvi demo pod nazivom “Bajat hleb”. U medjuvremenu je bend doziveo veliku transformaciju a umesto zestokog zvuka, sada je na repertoaru bio klasican pop-rok zvuk. U tom periodu objavljuju studijski album za zagrebacki Jugoton a imaju i sve cesce nastupe na televiziji. Jedno vreme su pauzirali sa radom ali su se 2009. godine ponovo okupili i nastavili saradnju kao pank rok sastav. Nakon nastupa u jagodinskom klubu Talir u decembru 2014. godine, bend je ponovo “zamrznuo” svoj status i ostaje nam da se nadamo da ce nastaviti da nas uveseljavaju svojim svirkama u sto blizoj mogucoj buducnosti.

U medjuvremenu cemo slusati jednu od njihovih najuspesnijih pesama – “Rodjen u predgradju”.

https://youtu.be/CCf7oxcHMRo

Do sada na FSC-u nismo imali prilike da slusamo pravi hriscanski metal ali na ovom izdanju cemo imati cast da ugostimo grupu koja je tipican predstavnik “belog metala“ a to je P.O.D.  ili Payable on Death (pun naziv grupe). Grupa je osnovana 1992. godine u San Dijegu i broji 4 clana. U ovih 28 godina postojanja, sastav je prodao preko 12 miliona albuma sirom sveta a uspeo je da osvoji i tri Grammy nagrade. Nekoliko njihovih albuma je dostiglo i platinumski tiraz a cetvrti studijski album je cak uspeo da dosegne i trostruki platinumski tiraz zahvaljujuci singlovima kao sto su “Alive” i “Youth of the Nation”.

Upravo cemo “Youth of the Nation” slusati na ovom izdanju. Dok ne budemo mogli nesto konkretnije da uradimo po tom pitanju, bar mi ovde znamo sta trebamo ciniti kako bi sto duze zadrzali mladost nase nacije – sto vise i sto cesce treba gledati TV i citati tabloide kako bi mogli da uzivamo u blagodetima zlatnog doba i najvecih uspeha u novijoj istoriji koji se desavaju ispred nas. Ali ako to ne pomogne i ako zelimo da celu stvar podignemo na visi nivo, ova pesma ce nam svakako u tome pomoci. 

https://youtu.be/EDKwCvD56kw

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #111 poslato: 13 Septembar 2020, 22:30:28 »
Cast da zatvori ovo jubilarno 220. izdanje ima svajcarska folk metal grupa Eluveitie. Folk metal nismo imali prilike da slusamo toliko cesto na FSC-u a pesme koje smo imali prilike da cujemo su najcesce zavrsavale na dnu tabele, no momci i devojke iz grupe Eluveitie ce pokusati da promene ovu cinjenicu. Ovaj svajcarski sastav je osnovan 2002. godine i u pitanju je jedno od najvecih svetskih imena u folk metal zanru. Nakon nekoliko singlova, Eluveitie objavljuju svoj prvi studijski album (Spirit) 2006. godine i istog trenutka dobijaju armiju fanova sirom sveta. Eluveitie broji cak 9 clanova a nekoliko clanova grupe (poput osnivaca Chrigel Glanzmann-a) mogu sa pravom da se nazovu “multiinstrumentalistima”. Eluveitie imaju 8 studijskih albuma a uveliko su u toku i planovi za 9. album.

Ovo ce im biti drugo ucesce na FSC-u a nakon “Omnos”, sada cemo imati prilike da cujemo kako zvuci “zov planina” u “The Call of the Mountains”. Jedno je sigurno - metal zvuk sa violinama, harfama i flautom nemamo prilike da slusamo svakog dana.

https://youtu.be/-w2m-TeLi6I

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #112 poslato: 13 Septembar 2020, 22:34:22 »
Nadam se da ste uzivali u ovoj prezentaciji i da vec imate neke favorite ali u svakom slucaju cete imati sasvim dovoljno vremena da slozite utiske obzirom da ce glasanje krenuti sutra u 12:00 h nakon mog dostavljanja glasova Stevanu.

Drugi post ce uskoro biti azuriran sa linkovima. Nadam se da ste uzivali u ovoj ceremoniji i da cete tek uzivati uz pesme  :music:

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #113 poslato: 13 Septembar 2020, 22:37:12 »
Ovo 2. pf-e mi je mnogo bolje. Preko 10 pesama se izdvojilo. Vec vidim da cu zaliti sto neka pesma nece proci u finale.

Steps-Scared of the dark znam sa Ogae takmicenja i oni su mi za sada favoriti.

« Poslednja izmena: 13 Septembar 2020, 23:03:19 Tinte »
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
  • Zemlja: no
« Odgovor #114 poslato: 14 Septembar 2020, 00:05:29 »
Slušamo FSC sutra u 20:30  :G)
1.:nob: 2.:rsb: 3.:ltb: 4.:mdb: 5.:amb: 6.:mtb: 7.:deb: 8.:rob: 9.:azb: 10.:eeb:

11. :al: 12. :hr: 13. :lv: 14. :bg: 15. :se: 16. :ru: 17. :si: 18. :gr: 19. :pl: 20. :it:

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #115 poslato: 14 Septembar 2020, 01:03:17 »
ništa ne znam osim svoje i big japana.. bravo za priredbu. odlično ovo za tekstove  ;(:); ;(:); ;(:);
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #116 poslato: 14 Septembar 2020, 10:16:44 »
Hvala jos jednom na pohvalama  :-* Mnogo mi je drago da vam se prezentacija dopala.

Zaboravih sinoc da napisem ali drugi post je azuriran sa linkovima. Ja cu oko podneva poslati glasove Stevanu a nakon toga cu ovde oznaciti pocetak glasanja. Bez zurbe, bice dovoljno vremena da se sve temeljno preslusa i da se formiraju utisci o pesmama pre slanja glasova.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #117 poslato: 14 Septembar 2020, 12:08:04 »
Moji glasovi su upravo kovertirani i dostavljeni Stevanu na cuvanje. Ovo mi je sigurno bilo najteze glasanje do sada, cak i pesme koje su dobile sitnije bodove bi dobile mnogo vise na nekom slabijem izdanju. Zao mi je i sjajnih pesama koje su morale da ostanu kratkih rukava, svi ste odradili sjajan posao sa predlozima i nije zahvalno neciji trud ostaviti bez bodova ali takva su pravila.

Glasanje ce trajati do 21.9. u 12:00. Dodacu taj rok i u prvi post. Uzivajte u pesmama  ;(:);

• Novinar
  • Hero Member
  • Korku yok!
  • Zemlja: tr
« Odgovor #118 poslato: 14 Septembar 2020, 12:38:14 »
Sve pohvale za show, ne stigoh da napišem ranije!  ;(:);
Ateşle oynamayın. Ben bir ateşim!
Herşeyi yapabilirim. Özellikle beni bir şey yasakladığında!

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #119 poslato: 14 Septembar 2020, 12:42:16 »
Hvala puno, drago mi je da ti se svidela priredba  :-*

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
XLVII Srbovizija - Beograd - Balkan United :)

Započeo BigBrother

203 Odgovora
8574 Pregleda
Poslednja poruka 15 Jun 2012, 08:52:55
MarkoV
xx
53. FSC - Here we go! Groups and Bands perform.

Započeo Destroyer

608 Odgovora
13422 Pregleda
Poslednja poruka 29 Septembar 2013, 17:22:39
kopachka
xx
23. Forum Song Contest - Battle of the Bands

Započeo Nije sve tako sivo

917 Odgovora
34717 Pregleda
Poslednja poruka 08 Jul 2011, 19:10:06
Majsta94