Autor Tema: Bosna i Hercegovina 2010: Vukašin Brajić - Munja i grom  (Pročitano 42886 puta)

• Majsta94
  • OGAE member
  • για κάποιο λόγο.
  • Zemlja: gr
Re: Bosna i Hercegovina 2010: Vukašin Brajić - Munja i grom
« Odgovor #615 poslato: 01 Jun 2010, 10:26:46 »
i mene je iznervirao onom reakcijom poslije 12-ke :P
1. :itb: 2. :ltb: 3. :rub: 4. :dkb: 5. :rsb: 6. :grb: 7. :rob: 8. :esb: 9. :deb: 10. :hrb:

« Odgovor #616 poslato: 02 Jun 2010, 23:02:33 »
Brajić: Ko ima dovoljno novca, može kupiti glasove na Eurosongu
Mislim da će svi pamtiti zabavu koju je za nas priredila bh. ambasadorica u Oslu. Roštiljali smo na krovu Ambasade, kaže Vukašin
Veličina slova: Decrease font Enlarge font
Zana KOLOŠ (Azra) 02/06/2010 08:02:00
image Brajić: Osvojio 17.mjesto Foto: Muhidin ŽIVOJEVIĆ

Spuštene su zavjese i na ovogodišnji Eurosong. Naš predstavnik Vukašin Brajić osvojio je 17. mjesto u finalnoj večeri. Ostalo je naše vječito (ne)zadovoljstvo i pitanje da li je mogao biti bolje plasiran? Bilo kako bilo, on se s članovima bh. tima iz Osla vratio već narednog dana. Kaže da je zadovoljan nastupom i ističe kako je veliki uspjeh napravljen samim ulaskom u finale.

- Mnoge zemlje, koje su mnogo bolje kotirale na top-listama, nisu uspjele da se plasiraju. Iako mnogi negoduju, to je dokaz da je sistem izbora za predstavnika BiH na Evroviziji veoma uspješan. BiH je jedna od četiri zemlje koje su se, od uvođenja polufinalnog takmičenja, uvijek plasirale u finale. Mislim da smo zbog slabe podrške medija u BiH ostali uskraćeni za glasove dijaspore. Umjesto uobičajenih dvanaest, deset ili eventualno osam poena, dobili smo sve nule, što je rezultiralo time da ne dobijemo mjesto koje nam pripada. Ali, zato smo dobili poene od nekih zemalja od kojih inače nismo dobijali ni poen. To znači da smo ove godine, ipak, imali nešto posebno. Vjerovao sam u to da možemo biti u prvih pet. Ali, što je bilo do nas, mi smo uradili. Dali smo sve od sebe - iskreno i od srca.

Kako ste se osjećali kad ste izašli na scenu? Jeste li bili sigurni da ćete se plasirati u ffinale?

- Teško je opisati osjećaj koji imam kada sam na sceni. Možda je to najbliže onom što osjetiš kada poslije dugog ronjenja udahneš punim plućima. U plasman u finale nikada nisam sumnjao. Nastup koji smo imali nikako nije mogao da ostane nezapažen. Vjerovao sam u pjesmu, u koncept koji smo imali i u sebe. Ništa od toga nije iznevjerilo očekivanja.

Kako komentirate činjenicu da se predstavnici Hrvatske i Slovenije nisu plasirali u finale?

- Jedan od razloga zašto prije Evrovizije nisam iznosio procjene o našem plasmanu, bio je upravo taj što na sve to utječe mnogo faktora. I pjesma, nastup, kostim, kao dio zvaničnog takmičenja, ali i politika, lobiranje, novčane mogućnosti kao dio nezvaničnog dijela. Pretpostavljam da im se neki od faktora nisu poklopili.

Reakcije na pjesmu „Tunder and Lightning“ bile su različite  od prvog dana  -  od  onih koji su podržavali ovakav izbor pjesme, do onih koji su bili izričito protiv,  jer su željeli  „veseliju“ ili „etno“ varijantu? Kako ste se odnosili prema tome?

- Ne opterećujem se stvarima na koje ne mogu utjecati. A ne postoji pjesma koja se svima dopada. Volim rock i pjevam za ljude koji vole i žele to da slušaju. A ti ljudi ne bi željeli da čuju „veseli etno“. Kome se ne sviđa, ne mora da sluša.

Gdje se odvija to famozno lobiranje?  Koja je zemlja,  prema Vašem mišljenju, imala najjači  lobi?

- Vjerujem da postoji mnogo načina. Politika, različiti interesi i novac - sve je u igri. Ko ima dovoljno novca, osim marketinga, može da kupi i dovoljno glasova. Jedna delegacija je, naprimjer, za 50.000 kruna (otprilike 7.000 eura) kupila norveške telefonske kartice da bi mogla da glasa za sebe. Na taj način obezbijedili su sebi poene. Vjerujem da to nije usamljen slučaj. Mi nismo imali sredstava da se borimo na taj način. Naš ukupan budžet bio je gotovo 50 puta manji od budžeta marketinga Azerbejdžana.

Kad smo pravili razgovor s Dinom Šaranom, rekao je ovako:  „Baš me zanima šta bi rekli svi kad bi BiH pobijedila“? Razmišljate li Vi o tome šta bi se desilo da ste stigli do vrha?

- Opet bi bilo onih kojima bi to bilo super, a i onih koji bi rekli: „Samo nam je još to falilo! Narod gladuje, a oni organizuju Evroviziju.“ Kultura, nažalost, nije nešto što mnogi na ovim prostorima smatraju prioritetom.

Da li Vam je Dino čestitao na plasmanu u finale?

- Jeste, čestitao je preko drugih članova delegacije, ne samo na ulasku u finale, nego i neposredno poslije izvođenja, prije proglašenja finalista. Ja sam u Oslu imao broj koji je znala samo moja porodica i članovi delegacije.

Koliko su,  prema Vašem mišljenju, realne procjene o plasmanima na oficijelnom web-siteu i kladionicama ili je cijela priča više stvar lobija?

- Zaista ne znam na osnovu kojih parametara se prave prognoze. Pretpostavljam da se radi o broju opklada koje kladionica dobija za neku zemlju.

Eurosong je mjesto susreta. Jeste li imali priliku da upoznate producente s kojima biste možda ostvarili saradnju u budućnosti?

- Jesam. Sreo sam nekoliko menadžera. Nekoliko ljudi mi je ponudilo saradnju na ovaj ili onaj način. Vidjet ćemo koliko su sve te ponude realne.

• etica
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #617 poslato: 02 Jun 2010, 23:12:34 »
Gdje se odvija to famozno lobiranje?  Koja je zemlja,  prema Vašem mišljenju, imala najjači  lobi?

- Vjerujem da postoji mnogo načina. Politika, različiti interesi i novac - sve je u igri. Ko ima dovoljno novca, osim marketinga, može da kupi i dovoljno glasova. Jedna delegacija je, naprimjer, za 50.000 kruna (otprilike 7.000 eura) kupila norveške telefonske kartice da bi mogla da glasa za sebe. Na taj način obezbijedili su sebi poene. Vjerujem da to nije usamljen slučaj. Mi nismo imali sredstava da se borimo na taj način. Naš ukupan budžet bio je gotovo 50 puta manji od budžeta marketinga Azerbejdžana.

Hm, hm, hm...........
Takmicenje pesama?! Aha, sutra malo!!! :-\

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #618 poslato: 03 Jun 2010, 17:31:18 »
Novac i geopoliticka situacija mogu pomoci, ali daleko od toga da su presudni.

B&H je u poslednje dve godine bila u TOP 10, a 2006. su bili treci. Tako da nema osnova za ovu izjavu.
#MrzimoUčiteljice

« Odgovor #619 poslato: 03 Jun 2010, 17:42:49 »
Novi singl, koji se ocekuje do kraja juna ce biti na engleskom jeziku. Pfff...losa odluka po meni. Jer, najavio je i album na engleskom. On ipak gradi karijeru na ovim prostorima i smatram da treba da snima na nasem. Eventualno, da snimi obje verzije, za svaku pjesmu.

Najavio je da je pjesma brza, ljetna.

« Odgovor #620 poslato: 04 Jun 2010, 17:12:44 »
 Vukasin Brajic  Posto mi mnogi pisu u vezi sa tim sto ce pesma biti na engleskom, pojasnicu... Ne radi se o fanovima iz inostranstva niti se radi o tome sto "patim" za svetskom karijerom. Radi se o tome sto je Engleski melodicniji od naseg i pesme koje su napisane na engleskom i zvuce svetski, kada se prevedu na nas, zvuce kao... Da n...e imenujem. Evo vam sajt benda coveka koji ce mi praviti pesme. Smeta li sto ne pevaju na makedonskom? ;) Da sumiram... Ja nikada nisam trazio da slusate mene, vec muziku. Mislim da je vec jasno da me nije briga za one koji ce me bojkotovati zbog "jezika". ;) Kada dobijem dobru pesmu na srpskom, snimicu je rado. Ali za sada...

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #621 poslato: 04 Jun 2010, 18:27:20 »
Covek ima stav......... Zna sta hoce i radi to iz ljubavi prema pevanju i muzici....... Svaka cast!!!!

« Odgovor #622 poslato: 04 Jun 2010, 20:06:46 »
Vukasin Brajic
Zasto preterujem? Jednim statusom sam odgovorio na preko 10 poruka koje se ticu jezika na kome cu da snimam. Slaze se da su slovenski jezici puno bogatiji i izrazajniji, ali su, isto tako prepuni frikativa koji su jako nezgodni za pevanje. Samim tim mnogo je teze napraviti kvalitetan tekst na nasem. Posebno uz autorsku krizu koja svuda vlada i lobi... See More koji ono malo kvalitetnih stvari koje naprave ili otkupe od mladih autora, naplacuje hiljade i hiljade. Zelis da kazes da na Engleskom ne moze da se napravi dobar tekst? Molim vas da prestanemo da se bavimo glupostima. Kome se dopadne, slusace, kome ne, nece i to je to... Tako i treba da bude. Rekoh, kada budem dobio dovoljno dobru pesmu na nasem, rado cu je snimiti.

• irena*
  • Newbie
  • *
« Odgovor #623 poslato: 05 Jun 2010, 13:27:54 »
Svidja mi se njegova doslednost,ali mislim da bi ipak  trebalo malo sire da sagledava stvari..On treba sutra da zivi od svoje muzike,a zna se kako prolaze pesme na engleskom kod nas..ok mi je da uradi par pesama na engleskom,ali ceo album ni u ludilu!

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #624 poslato: 05 Jun 2010, 16:10:47 »
Engleski je bas prost jezik i zato ga mnogi znaju, pa kao sto kaze Vukasin i lakse je napisati pesmu. Ima dosta izvodjaca koji snimaku pesme na engleskom.

Rekao je da ne pravi zbog stranih fanova, vec zato sto bolje zvuci, a malo cudno poredjenje, koje je napisao ,,Ko je slusaniji, natasa Bekvalac ili Lady Gaga?'', govori da je ustvari suportno.

• Walter
  • Hero Member
  • Hm, ima li koga?
« Odgovor #625 poslato: 06 Jun 2010, 02:42:58 »
Pa sad da je on baš u rangu Lady Gage i nije, mada ja o njenoj muzici ne znam skoro ništa jasno mi je da je ona svetska atrakcija.Ako se nada da je dovoljno da snimi album na engleskom i da će biti slušan kao ona bojim se da malo visoko leti.Iako ja njega skroz gotivim i smatram ga neuporedivo boljim muzičarem od nje bojim se da je malo nerealan.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #626 poslato: 06 Jun 2010, 09:39:19 »
Dobro je imati svoj stav, ali se ja sa njegovim u vezi engleskog nikako ne slazem.

On je talentovan tu nema sta, i lepo je sto se bavi muzikom koja nije (turbo)folk, i sto zeli da ponudi nesto drugacije...ali snimiti ceo album na engleskom nije dobra ideja. Nije ovo isto trziste kao nemacka. Kod nas eventualno prodje ako jednu pesmu snimis na engleskom, a i to je znak pitanja.......

Ali dobro, njegova odluka.

• Scooby
  • Golden Member
  • Stop golotinji
  • Zemlja: sa
« Odgovor #627 poslato: 06 Jun 2010, 12:30:01 »
E ja pohvaljujem ovu njegovu ambiciju!
Karijeru ne možeš paralelno graditi, i ovamo na srpskom i inostranu na engleskom. Mora se odlučiti za jedno.
Rumuni su dokaz da se može sa albumima na engleskom napraviti i te kako dobra inostrana karijera!!!!
Ovo je potpis

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #628 poslato: 06 Jun 2010, 14:33:12 »
To je tacno, ali kod nas to do sad niko nije uspeo. Svi koji su pokusali da snime nesto na engleskom (Aleksandra Kovac, Marija, "razni bendovi da ih ne nabrajam" ), nijedna pesma nije cak ni u maticnoj zemlju bila posebno slusana, a kamoli u inostranstvu.

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #629 poslato: 06 Jun 2010, 14:47:29 »
Kod nas neuporedivo bolje prolaze pesme od nasih izvodjaca, nego od stranih. Ne znam ni jednu pesmu naseg izvodjaca na engleskom koja je postala hit, osim ,,Enter love'', a bilo je dosta pokusaja, kao sto kaze Milos-s.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Vukašin Brajić

Započeo Albatros

51 Odgovora
5877 Pregleda
Poslednja poruka 24 Jun 2014, 18:37:22
Mithrandir
xx
U susret Evrosongu 2014 // Bosna i Hercegovina

Započeo Leo Cezar

82 Odgovora
5445 Pregleda