Autor Tema: Francuska 2011: Amaury Vassili - Sognu  (Pročitano 15061 puta)

• VenOM__
  • Jr. Member
  • **
  • Zemlja: ba
Re: Francuska 2011: Amaury Vassili - Sognu
« Odgovor #210 poslato: 08 Maj 2011, 16:06:08 »

;(:); :G)

• nikma
  • Golden Member
  • Only us...
  • Zemlja: rs
« Odgovor #211 poslato: 08 Maj 2011, 17:01:33 »
Možda bi bilo lepo ubaciti neki vetar......

• Gollum
  • Hero Member
« Odgovor #212 poslato: 08 Maj 2011, 17:22:11 »
ne svidja mi se ova pozadina s oblacima.. prefotoshopichno nekako...

pesmu sam chuo dosta puta i nekako mi nije legla.. sjajno peva ali pesma mi nije za top 5.. iako mnogi prognoziraju pobedu

« Odgovor #213 poslato: 08 Maj 2011, 17:29:43 »
meni je ov apozadina odlična, samo da je malo pokretljivija, tj. življa, nekako mi je sve kao slajd show sličice. Pesma kao pesma, možda je i najkvalitetnija ove godine, ne sporim, ali jednostavno ne bih voleo da pobedi...

• Scooby
  • Golden Member
  • A broken heart is all that's left
  • Zemlja: nl
« Odgovor #214 poslato: 08 Maj 2011, 18:12:38 »
Кад неко зна да ради нешто онда он то и доказује без икаквих проблема у свим могућим и немогућим условима.
I spent all of the love I've saved
We were always a losing game
Small-town boy in a big arcade
I got addicted to a losing game

• Maki021
  • Hero Member
« Odgovor #215 poslato: 08 Maj 2011, 23:36:21 »
Ne uspevam ove godine puno da pratim ova predevrovizijska desavanja (ali cu zato uzivati u svemu u direktnim prenosima ;D), ali evo da ovde napisem, da sam odgledala nekoliko proba, scena nije spektakularna ali je ok, verujem da ce to dobro izgledati na kraju... Francuska pesma (kojoj se jel`te prognozira pobeda) mi se ne svidja, ne verujem da ce da pobedi... neko je ovde rekao da ako su mogli Lordi moze i ovo... ma ne moze, Lorde cim sam videla u polufinalu, a tada sam ih cula 1. put,  znala sam da ce da pobede (isto mi se desilo i sa Ruslanom), a sto se "Sognu" tice, nikako neki slican osecaj da me strefi! Dobice ova pesma glasove zirija, ali publike - cisto sumnjam!
Ha... i jos ovo da kazem - ako nije mogla Ani Lorak (ili Sirusho) 2008. protiv Bilana... ne moze ni Amaury 2011. :D

• etica
  • Hero Member
« Odgovor #216 poslato: 09 Maj 2011, 01:13:07 »
Sve je u redu i pesma i glas, interpretacija, ali mislim da je generalno sve u vezi ove pesme malo prenapucano.
Kao prvo ovo nije nesto sto vec nisam cula. Dakle, nista novo! Imala sam prilike da naletim na ovakve talente i slicne melodije sto slucajno, sto kada sam trazila pesmu za FSC kada je tema bila  opera tako da mi ovo izgleda, zvuci kao repriza vec vidjenog i prosto nemam potrebu da secem vene. "Vau" efekat mi nije jasan! Kao drugo, ova pesma, njegov glas i interpretacija nisu nista bolje tacnije primamljivije od nekog drugog dobrog izvodjaca odnosno pesme. On jeste dobar u ovom zanru, ali je isto tako dosta izvodjaca dobro u svom zanru tako da ne vidim razlog zbog kog bi se nipodastavali ostali pevaci i pesme tacnije ne shvatam zasto bi on bio toliko iznad ostalih. Ne treba smetnuti s uma da njemu to ne predstavlja nikakav problem, on je rodjen da peva operu, ali nisu svi rodjeni da slusaju odnosno vole operu, tako da mislim da ce upravo ta cinjenica biti otezavajuca okolnost koja ce spreciti njegovu pobedu.
Ja imam neke druge favorite, radije navijam za neke druge zanrove ali mi je i ovo ok, solidno, nemam nista protiv da se nadje u vrhu. Bojim se samo da se Amaury recimo ne oklizne o koru Erica Bananmena... E to bi i mene bolelo!

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #217 poslato: 09 Maj 2011, 10:00:53 »
Generalno, mislim da to sto opera nije nesto uz sta bi svako zapevao i nije za svacije usi i jeste najveca prepreka Francuskoj da pobedi ove godine. Mada i dalje mislim da SVAKA pesma moze da pobedi ako ostavi dovoljno dobar utisak na publiku (i ziri) a uz to ako je i pesma odlicna, ali problem je upravo u tome. Lordi su pobedili isto sa pesmom koja nije za svacije usi, ali su zabavili ljude kraj malih ekrana, i zvucali i izgledali spektakularno (ovde cak i "jak" vokal nije bio presudan za rezultat). Doneli su nesto NOVO na ESC i pobedili. Ova pesma, zbilja, ne donosi nista novo, ali se zato i kao takva izdvaja u moru ostalih.

Jedino vidim njega i Dina kao pobednike ove godine. Francuz ostavlja jaci utisak nakon proba, i sve u paketu mi je bolje od Merlina, ali sama pesma, dakle kao pesma mi je ispod Merlinove. Voleo bih jako da idemo u Pariz, jer su ove godine Francuzi u svakom smislu te reci zasluzili da pobede, a voleo bih da nam i ESC bude blize, pa tako da necu biti nezadovoljan ni Merlinovom pobedom. I on ima dobre sanse, realno. Pesma moze da se svidi svakome za razliku od "Sognu". Recimo iznenadjuje me da nekoliko ljubitelja ozbiljnije muzike kojima sam pustio ovu pesmu ima pohvale na racun kompozicije i njegovog glasa, ali kazu da im je pesma ravna i da im se ne svidja.

Tako da, videcemo.

« Odgovor #218 poslato: 09 Maj 2011, 10:09:56 »
Ja sam se pre nedelju dana upravo kladio tako kao što si ti rekao Miloše , na Francusku i BiH kao pobednike , i ja njih jedine ove godine mogu da vidim kao pobednike , eto videćemo za 5 dana već u subotu... ;D :D

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #219 poslato: 09 Maj 2011, 10:11:51 »
Eto, drago mi je da jos neko deli moj osecaj  ;D Realno, nakon ovih proba, to su mi dva favorita, i jedino, po mom misljenju, oni i zasluzuju da pobede.

Mada, mozda cu tokom samog ESCa ipak navijati malo vise za Bosnu, jer su nekako vece sanse da eventualno odem dogodine na ESC ako bude u Sarajevu nego u Parizu  :D

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #220 poslato: 15 Maj 2011, 01:09:43 »
U pocetku je uopste nisam voleo, ali mi vremenom po malo prirasla za srce. Ocekivao sam da razvali veceras, ali toga nije bilo. Samo dobrim pevanjem je mogao ovakvu pesmu da dovede do visokog plasmana, ali mi se cini da i nije bas briljirao.

Mislim da je dobio dosta glasova od fanova Evrovizije koji su ga favorizovali, ali da se mnogim ,,obicnim ljudima'' nije bas svidelo...

• raki
  • Full Member
  • Zemlja: se
« Odgovor #221 poslato: 15 Maj 2011, 01:15:38 »
Meni je ovo jako lose izgledalo i zvucalo veceras, tako da je ocekivano lose :/
inace dobra pesma
1. 2. 3.  4.  5.  6.  7.  8.  9.  10.  11.  12.  13.  14.

• Scooby
  • Golden Member
  • A broken heart is all that's left
  • Zemlja: nl
« Odgovor #222 poslato: 15 Maj 2011, 01:21:37 »
Ово је био дебакл у вокалном смислу. Јако јако лоше је отпевао, и било је јасно да од доброг пласмана Француске неће бити ништа.

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #223 poslato: 15 Maj 2011, 16:13:20 »
E bas mi je drago sto je izvisio :D !

• nikma
  • Golden Member
  • Only us...
« Odgovor #224 poslato: 15 Maj 2011, 16:38:48 »
Najveći debakl favorita u zadnjih nekoliko godina. Nije uspeo ni u TOP 10 da uđe, a u TOP 15 se jedva ugurao. :D

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Amaury Vassili

Započeo Miloš

2 Odgovora
595 Pregleda
Poslednja poruka 01 Januar 2012, 22:44:48
arheometar
xx
Euro 2016 - Francuska (10. jun - 10. jul)

Započeo Leo Cezar

1107 Odgovora
16227 Pregleda
Poslednja poruka 13 Jul 2016, 21:16:03
Leonidas
xx
Francuska 2012: Anggun - Echo (You and I)

Započeo euronik

372 Odgovora
13365 Pregleda
Poslednja poruka 09 Septembar 2012, 23:57:37
Djole89
xx
U susret Evrosongu 2014 // Francuska

Započeo Leo Cezar

44 Odgovora
1839 Pregleda
Poslednja poruka 11 April 2014, 18:45:34
AjvanPi