Autor Tema: Maja Nikolić  (Pročitano 5043 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Maja Nikolić
« poslato: 23 April 2012, 23:53:53 »
Maja Nikolić, učesnica Beovizije 2006. i 2007. godine, ima novu pesmu "Slamka za spas", sa kojom učestvuje na 4. Grand festivalu. Pesmu je radio Vladimir Graić.

[youtube=560,315]http://www.youtube.com/watch?v=nWqdlkrKx7k[/youtube]

Linkback: http://forum.evropesma.org/index.php?topic=1076.0

Odg: Maja Nikolić
« Odgovor #1 poslato: 13 Februar 2013, 22:50:51 »
Biografija

Detinjstvo
 Rođena je u Nišu 11.4.1975. godine. Još od malih nogu pokazivala je sklonost ka muzici. Pevački dar nasledila je od oca i majke. Njen otac, Novak, vojno lice u penziji, bavio se pop muzikom,  imao je svoj bend u Zagrebu dok je pohađao Vojnu akademiju. Njena mama Slavica bila član ansambla i pevala izvornu muziku. Majin brat Marko je školovani muzičar.  Završio je džez akademiju u Gracu.
 Maja je pohađala je  Osnovnu školu "21. maj" , a potom završila Gimnaziju "Svetozar Marković" u Nišu.
 Detinjstvo pamti po baki i deki sa kojima je najviše provodila vremena. Majin deka je bio sveštenik.
 Bila je dobar đak, išla na takmičenja iz istorije, geografije. Odlično je igrala šah, učestvovala na šahovskim turnirima, u 12. godini je čak pobedila i šahovskog velemajstora Bjelicu. Igrala je košarku, bila je plejmejker.
 Maja je svoj prvi javni nastup imala sa 7 godina na festivalu u Nišu " Majska pesma" gde je nastupila u duetu sa svojim bratom i osvojili su prvu nagradu sa pesmom " Mesec maj". Maja Nikolic sa bratom Markom jedno vreme činila kantautorski duo Mar-Maja, Maja je pisala tekstove, a Marko muziku. Osvojili su prve nagrade kao kantautorski duo Mar-Maja na Muzičkom festivalu '89. u Paraćinu, Akustičarskom festivalu '88 u Sivcu, Beogradskom proleću '89. i '90, na festivalu "Djeca pjevaju srcem" ' 89. u Pucarevu i "Zmajeve dečije igre" ' 91. u Novom Sadu.
 Od muzike je veoma mlada zaradila i prvi honorar.Počela je sa 13 godina da peva u kafiću i piceriji. Pevala je džez, soul, evergrin, ali i ostale vrste muzike.
 Još 1989. godine dobila je ponudu da izda album za zagrebački "Jugoton". Međutim, počeo je rat i sve je propalo.
 Za njen proboj na estradi najzaslužnija je Maja Odžaklijevska, njena estradna mama kako je ona naziva, koja ju je upoznala sa značajnim ljudima na RTS-u. 1992. se upoznala sa Grajom, sa kojim ubrzo započinje saradnju, autor većine njenih pesama, koji je postao i njen kum...

Privatni život
 Maja je majka dvojice sinova, Novaka (18. aprila 1997) i Lazara (8. novembar 2006).
 Iza Maje su dva braka sa Mirkom Šćepanovićem i Vukom Kandićem.
 Za Mirka Šćapanovića, crnogorskog muzičara, udala se 1996. i živela sa njim godinu dana u Sidneju. 1998. se razvela. Iz tog braka ima sina Novaka.
 Živela je i u Londonu dve godine.
 2001. odlazi u Ameriku, gde je upoznala upoznala Vuka Kandića sa kojim se venčala 2004. i sa njim ima sina Lazara. Za vreme boravka u Americi pevala je u Čikagu sa bendom u Herri’s Velvet Room, najpoznatijem klubu u centru Čikaga, pevala u China klubu u Nju Jorku, kao predgrupa Dajani Ros na dobrotvornom koncertu, sav prihod išao deci sa posebnim potrebama . Živela u L.A. Vest vudu, na Beverli Hilsu, u San Dijegu... Zavšrila je i Akademiju za džez pevanje "Stel Adler" u Los Anđelesu. 2006. se vraća u Srbiju. 2008. se razvodi od Vuka.

Festivali i nagrade
 Maja Nikolić je ućesnica brojnih festivala na kojima je osvojila 25 prvih nagrada.

1992.
 - Mesam, duet sa Mirkom Ćajićem
 1993.
 - Beogradsko proleće "Verujem u ljubav" , duet sa Mirkom Ćajićem, autor Vladimir Graić( početak saradnje sa Grajom)
 - Pjesma Mediterana (Budvanski festival), "Moja duša tebi pripada" (autor:Vladimir Graić), prvi solo nastup u seniorskoj konkurenciji
 - Beogradski šlager - Menadžer festival " Ne dam te" (Radoslav Graić), II mesto

1994.
 7.2. - Mesam "Odlazi", (Vladimir Graić), I nagrada stručnog žirija, I nagrada za interpretaciju, I nagrada 17 televizijskih stanica, I nagrada publike (festival je trebalo da bude održan 1993, ali je pomeren iz finansijskih razloga) Pesma "Odlazi" na Oskaru popularnosti proglašena hitom godine
 - Beogradsko proleće "Napustio si sve, I nagrada stručnog žirija, II nagrada publike, I nagrada za interpretaciju, (autor: Vladimir Graić)
 - Sunčane skale " Baš sam se zaljubila", I mesto, nagrada za interpretaciju (Vladimir Graić) ,
 - Budvanski festival, " Milion suza", II mesto (Vladimir Graić)

1995.
 - Budvanski festival, "Pesma tišine"
 - Sunčane skale, " Kao da sam luda"

1996.
 - Mesam, "Svaki sam tren tebi suđena", II mesto, autor Mirko Ćajić
 - Sunčane skale "Nisam ona ista"
 - Budvanski festival, "Svo blago ovog sveta"

1998.
 - Beogradsko proleće, "Ne traži me više",  I nagrada stručnog žirija, I nagrada publike, nagrada za interpretaciju (Vladimir Graić)  -  Ovom pobedom stekla prvao učešća na Slavjanskom bazaru
 - Slavajanski bazar - Vitpesk (Belorusija), "Više nisi moj", (Vladimiri Graić) I nagrada stručnog žirija; Đelem, đelem ( u aranžmanu Graje i Željka Joksimovića)
 - Budvanski festival, "Uzmi me", (pesma Uzmi me proglašena hitom godine na raznim manifestacijama)
 - Sunčane skale, Varali me svi, III mesto

2001.
 - Budvanski festival "Plačite"
 - Zrenjaninski festival " Ti da platiš",

2003.
- Beovizija, "Granica"
 - Zrenjaninski festival, "Bolesna", I nagrada stručnog žirija, I nagrada publike

2004.
- Beovizija, "Otrov u malim bočicama", duet sa Cecom Slavković
 - Golden Satelit, američki filmski festival, u Holivudu, manifestacija koja je deo Golden Globa, osvaja zlatni satelit za pesmu iz filma About A Boy, pevajući pesmu Something to talk About.

2005.
 - Sunčane skale, "Stoti put"
 - Radijski festival, "Ne traži me"

2006.
- Beovizija, "Kad ti treba"
 - Radijski festival " Pokloni se", III mesto (Leontina-Mare)

2007.
 - Beovizija, "Ja znam da ti me ne voliš"
 - Budvanski festiva, " Delirijum"

2008.
 - Ohridski festival, "Samo za tvoje oči", nagrada za interpretaciju "Toše Proeski"

2009.
 - Budvanski festival "Muška sujeta"

2010.
 - Grand festival "Ludilo"
 - Budvanski festival "Nisam više tvoja Maja",

2012.
 - Grand festival " Slamka za spas"
 - Vrnjačka Banja "Glas", nagrada za interpretaciju

Diskografija
 Sad me pronađi (1995), PGP-RTS
 Uzmi me (1998), PGP-RTS
 Iz inata (2000), PGP-RTS
 Za moju dušu (2006), PGP-RTS
 Ljubavni party -The best off (2008), City records
 Crveno (2011), City records

Koncerti
 25.2.1999. februara je održala svoj prvi solistički koncert u prepunoj dvorani Sava centra.

Najveći hitovi
 Odlazi, Napustio si sve, Varali me svi, Uzmi me, Ako veruješ, Dragane, Boli

Rijaliti šou
 2009 - Farma, osvaja IV mesto
 2011 - Dvor

« Poslednja izmena: 19 Februar 2013, 22:57:15 Tigrica »

« Odgovor #2 poslato: 13 Februar 2013, 23:13:57 »
Maja u rok izdanju. Preslušajte ovu sjajnu rok baladu. Maja je učestvovala  prošle godine na festivalu u Vrnjačkoj Banji  sa rok grupom "Odgovor" i osvojila nagradu za interpretaciju...

« Odgovor #3 poslato: 13 Februar 2013, 23:21:00 »
Majin prvi solo nastup u seniorskoj konkurenciji  Pre toga je imala duete sa Mirkom Ćajićem, na Mesamu (1992)  i BG proleću (1993)

• Bebi
  • OGAE member
  • Belle Époque
  • Zemlja: ps
« Odgovor #4 poslato: 14 Februar 2013, 13:25:52 »
Biografija iz prve ruke ;D Maja rocks!

« Odgovor #5 poslato: 09 Mart 2013, 20:51:12 »

• Kakashi
  • Hero Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #6 poslato: 02 Jun 2013, 22:00:41 »

Nova pjesma Karamel.. Meni se baš dopada  :-*
FALLING doesn't give you a reason to give up as long as you BELIEVE

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #7 poslato: 02 Jun 2013, 22:13:13 »
Pada sve niže. Narodnjački treševi poput ove gluposti su mnogo ispod njenog nivoa, što se tiče vokala. Šteta.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #8 poslato: 29 Avgust 2013, 15:11:11 »
Maja snimila spot za pesmu "Karamel" u kartonskom naselju na Vidikovcu!
http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/pogledajte-maja-nikolic-se-udala-u-karton-sitiju/29210

• Mithrandir
  • Hero Member
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #9 poslato: 29 Avgust 2013, 15:14:31 »
Ne mogu ja ovo  --;)
Let’s put some light into our lives

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #10 poslato: 29 Avgust 2013, 15:17:48 »
Haos  :amin: :lol))
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #11 poslato: 29 Avgust 2013, 15:21:04 »
Ne budite bezobrazni ;D

« Odgovor #12 poslato: 29 Avgust 2013, 17:02:16 »
Mogu zamisliti kakva je pesma  ::)
Nju treba proglasiti starletom, i snimati rijaliti o njoj "U korak sa Nikolićkom".
Ovako samo pada na dno.

• Leo Cezar
  • Moderators
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #13 poslato: 29 Avgust 2013, 17:05:05 »
Mislim ono ovo je pesma

« Odgovor #14 poslato: 29 Avgust 2013, 18:14:15 »
Da, skontala sam, ima i gore  :D

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Maja Šuput

Započeo Kakashi

4 Odgovora
680 Pregleda
Poslednja poruka 14 Septembar 2013, 16:47:19
Mislim ono
xx
Maja Keuc (AMAYA)

Započeo arheometar

42 Odgovora
2741 Pregleda