Autor Tema: Tabu  (Pročitano 560 puta)

Tabu
« poslato: 08 Maj 2012, 16:08:42 »
jedna od najpopularnijih slovenskih grupa, koja niza hit za hitom, več je mnogo godina na Slovenskoj glazbenoj sceni - TABU. Osobno, ovo mi je najbolja slovenska grupa nakon "Siddharte". Na sceni so več više od 10 godina. Međuvremenu, jedan put mogli so promjeniti pjevačicu grupe. Sada, umjesto Nine Vodopivec (kojoj se je pokvario glas), pjeva (od 2006) Tina Marinšek - to je ta Tina, koja je bila jedna od žiranata na Misiji Evroviziji 2012.

Problem, da se Slovenija nikada ne plasira bolje (nikada iznad 7. mjesta) leži u tome, da se takve grupe, poput Tabujev, nikada ne prijave na EMU. No, u 2011, bili so pozvani sa strane RTV SLO, da nastupe na EMI.

Evo večih hitova ove jedne od najpopularnijih Slovenskih grupa (znam da jih je puno). Velika večina njihovih pjesame, postali su totalni hitovi na Slovenskim Radijima (i u Sloveniji)...

Neznam s koje godine je ova pjesma (no, je prije 2006 godine, jer je još "stara" pjevačica)

I za ovu pjesmu nisam siguran. No mislim da je sa 2004. godine.

2001 - prvi veči hit od te grupe

Neznam s koje godine je ova pjesma (no, je prije 2006 godine, jer je još "stara" pjevačica)

Neznam tačno s koje godine, no sigurno nakon 2006, jer je več nova pjevačica... mislim da 2009. (SIJAJNA PORUKA U PJESMI!)

Za mene, ovo je najbolja njihova pjesma. Tako emotivna i snažna. zaista, savršenstvo. (2008)

2010

Ovo je najslušanija pjesma na Slovenskim radijima u 2011 godini.. i ima najviše ogleda na Youtube-u (2010)

2007

2010

Ovo je jedina pjesma, s kojom so bili na EMI - prošle godine. (2011)

Linkback: http://forum.evropesma.org/index.php?topic=1087.0
« Poslednja izmena: 08 Maj 2012, 16:33:41 Miloš »
TOP 25 za 2015:

1. :si:    2. :nl:    3. :is:     4. :ee:   5. :dk:    6. :es:    7. :mt:    8. :it:    9. :lv:   10. :de:
11. :gb:  12. :ge:  13. :lt:  14. :fr:  15. :mk:  16. :rs:  17. :gr:  18. :ie:  19. :me:  20. :hu: 
21. :pt:  22. :by:  23. :ch:  24. :cy:  25. :fi:

Odg: TABU
« Odgovor #1 poslato: 08 Maj 2012, 16:21:26 »
Zaboravio sam objaviti još jednu pjesmu..

Njihov najnoviji singl.. u sudjeluvanju sa poznatim Slovenskim pjevačem Andrejem Šifrerjem (2012)

Na ovoj pjesmi se vidi, da ima pjevačica zaista dobra i jak glas.

Odg: Tabu
« Odgovor #2 poslato: 25 Jun 2012, 12:05:51 »
Jučer je grupa TABU nastupila u finalu 1. sezone Slovenskog X-Factora... pjevali su u duetu sa jednom od 3 kandidata za pobjedu - Demetro Malalan, svoj veliki hit "Lahko sem srce". No, Demetra je nakon toga (nakon televotinga) i pobjedila i postala prvi slovenski "X-Factor"...

Evo i video Demetre Malalan, ovo je bio zadnji nastup te nove zvijezde na Slovenskoj glazbenoj sceni.

Možda u buduče čemo i nju videti na ESCu...

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter