Autor Tema: XVI Srbovizija - Užice - Uspori i oseti moć balade  (Pročitano 10127 puta)

• Sałek
  • Hero Member
  • Летај ми, летај, гулабе, високо меѓу ѕвездите
  • Zemlja: mk
XVI Srbovizija - Užice - Uspori i oseti moć balade
« poslato: 22 Oktobar 2010, 12:50:27 »
Dragi forumaši, DOBRO DOŠI NA XVI SROBIZIJU     ;:)) ;:)) ;:)) ;:)) ;:))  

Tema ove srbovizije je: "Uspori i oseti moć balade"                                  

Zahvaljujem se Lazarici na ovoj odličnoj slici

ПРАВИЛНИК СРБОВИЗИЈЕ

Градови и општине

Србовизија је такмичење на ком могу учествовати сви градови и општине Србије и следећи градови и општине из Црне Горе, Босне и Херцеговине и Хрватске:

Црна Гора
Бар, Беране, Бијело Поље, Будва, Цетиње, Даниловград, Херцег Нови, Никшић, Пљевља, Подгорица, Тиват, Улцињ;
Босна и Херцеговина
Бања Лука, Бихаћ, Бијељина, Градишка, Добој, Јајце, Мостар, Приједор, Сарајево, Тузла, Зеница, Зворник;
Хрватска
Дубровник, Карловац, Осијек, Пула, Ријека, Сисак, Славонски Брод, Сплит, Шибеник, Вараждин, Задар, Загреб.

Ако је град подељен на општине, оне не могу засебно да учествују.

Делегати

Делегати су особе регистроване на ОГАЕ Србија форуму које бирају град/општину коју ће да представљају, као и песму и извођача који ће да представљају град/општину. Када делегат одабере град/општину, он нема право да на следећим издањима такмичења промени град/општину, осим ако се услед измене ових правила, то захтева од њега. Град/општина коју је делегат изабрао може само исти делегат да представља на избору. Ниједан други форумаш нема право да представља већ изабрани град/општину, осим уз претходну сагласност форумаша који је до тада представљао одређени град/општину. У случају да делегат који је представљао неки град/општину трајно одустане од такмичења или му буде забрањено учешће или буде удаљен са форума, тај град/општина постају слободни.

Пријава

Пријава се шаље тако што се пошаље приватна порука организатору такмичења у року који ће организатор објавити и том приликом се шаље пун назив песме која се пријављује, име извођача и YouTube линк ка песми. Након истека рока за пријаву песама, организатор се обавезује да ће у најкраћем могућем року организовати представљање учесника и објавити листу свих пријављених песама као и линкове ка њима у првом или другом посту теме. Јавно ће се знати који град представља који делегат, али ће се песме строго чувати у тајности до приредбе.

Број учесника и полуфинале

Сваки град/општина шаље само једну песму као свог представника. Ако се на такмичење пријави најмање 28 градова/општина организују се и два полуфинала. У том случају, директно у финале иде 6 најбоље пласираних градова/општина на претходној Србовизији. Број учесника из сваког полуфинала који ће се њима придружити у финалу је аритметичка средина половина броја учесника оба полуфинала, заокружена на најближи цео број, односно на већи цео број, ако је та средина подједнако близу два узастопна цела броја. Објављивање финалиста се одржава после полуфинала и то редом који је случајно одабран.

Извођачи

Представници градова/општина могу бити било које националности. Не постоји старосна граница за представника.

Песме

Песме које су учествовале на Песми Евровизије не могу да учествују на Србовизији. Обраде песама које су учествовале на Песми Евровизије нису дозвољене. Песме које су побеђивале на националним изборима за Песму Евровизије нису дозвољене, док остале које су учествовале на истим изборима јесу. Учесник који пошаље песму која не задовољава неко од правила дужан је да је промени након молбе организатора, иначе неће моћи да учествује. Накнадно мењање већ пријављене песме није могуће. Уколико се деси да неки учесник пријави песму коју изводи извођач који је већ предложен у текућој Србовизији од стране неког другог форумаша, тај учесник ће бити замољен да промени песму. Песме које представљају одређени град/општину морају бити на штокавском језику (наречју) уз евентуално мањи део на другим језицима.

Организација

Победник Србовизије има право, али не и обавезу да организује следеће издање такмичења. У случају да победник не може или не жели да организује следеће издање, онда организацију преузимају најбоље пласирани делегат и град/општина који то могу и желе.

Гласање

Након завршетка конкурса и објављивања листе пријављених песама, почиње гласање у коме учествују само делегати који су пријавили своју песму и исти морају лично послати своје гласове организатору искључиво путем приватне поруке (пп). Гласање се обавља по евровизијском принципу, додељивањем бодова од 1 до 12, изостављајући 9 и 11. Делегати не могу да гласају за песму коју су послали на конкурс. У евентуалном полуфиналу, делегати гласају само у полуфиналу у коме се налази њихова песма. Директни финалисти такође гласају у полуфиналу према пласману на претходном избору, тј. први, трећи и пети по успеху, гласају у првом полуфиналу, а други, четврти и шести у другом полуфиналу. У финалу гласају сви градови/општине.  Сваки делегат који је послао песму на избор, а не гласа било у финалу или полуфиналу, аутоматски бива дисквалификован и нема право учешћа на следећој Србовизији. Такође, није дозвољено мењање већ послатих гласова. Организатор први гласа и шаље своје гласове путем пп-а неком делегату који је дужан да ту поруку сачува до краја избора и тада је покаже јавно осталим учесницима. У случају да након истека рока за гласање, више градова/општина имају исти број бодова, предност има град/општина која је добила поене од више градова/општина. Ако се ни тако песме не могу рангирати, предност се даје граду/општини која је више пута добила већи број поена. Ако је и после тога изједначено, тада градови/општине деле место на којима се налазе.

Тема

Организатор сваке Србовизије има могућност да постави тему исте којом би ограничио избор песама, па би и самим тим песме морале бити у складу са темом.

Šaljete BALADE.

Prijave od danas pa do srede, 27.10.2010. u 15:00.

Linkback: http://forum.evropesma.org/index.php?topic=590.0
« Poslednja izmena: 27 Oktobar 2010, 23:19:24 saša94 »
1.:ilb: 2.:sib: 3.:esb: 4.:seb: 5.:itb: 6.:mkb: 7.:dkb: 8.:deb: 9.:chb: 10.:hub:
11.:ru: 12.:me: 13.:ua: 14.:ro: 15.:no: 16.:fi: 17.:ie: 18.:nl: 19.:al: 20.:gb: 21.:by: 22.:ee: 23.:az: 24.:lv: 25.:is: 26.:be: 27.:md: 28.:sm: 29.:fr: 30.:gr: 31.:mt: 32.:at: 33.:am: 34.:ge: 35.:pl: 36.:pt: 37.:lt:

• Sałek
  • Hero Member
Re: Srbovizija XVI- Uspori i oseti moć balade
« Odgovor #1 poslato: 22 Oktobar 2010, 12:50:49 »
Prijavljeni gradovi:
1. Užice  !_!- Toše Proeski- Još uvijek sanjam da smo zajedno:

2. Vrnjačka Banja- Aleksandra Radović- Karta za jug :

3. Valjevo- Maja Nikolić- Svaki sam tren tebi suđena:

4.Opatija- Željko Joksimović- Stihija:

5. Šabac !_! - Parni Valjak- Zastave:

6. Smederevo- YU grupa- Crni leptir:

7. Vršac  !_!- Tanja Banjanin- Ja činim sve:

8. Mostar- Eldin Huseinbegović- Kaldrma:

9. Ćuprija- Project- Samo zbog nas:

10. Banja Luka- Ceca- Beograd:

11. Čačak- Moby Dick- Svatovi:

12. Zrenjanin- Marijana Zlopaša- Katanac:

13. Herceg Novi- Romana- Nikad i zauvijek:

14. Split- Gibonni- Oprosti:

15. Pećinci  !_! - Đorđe Balašević- D- mol:

16. Jagodina- Vesna Pisarović- Neka ljudi govore:

17. Bar !_! - Boris Režak- Isti se pronalaze:

18. Kraljevo- Goca Tržan- Krila anđela:
!
19. Lajkovac- Divlje jagode- Krivo je more:

20. Loznica- Tajči- Dvije zvezdice:

21. Podgorica- Podgorica- Leontina- Krila:

22. Topola- Tanja Savić- Gde ljubav putuje:

« Poslednja izmena: 28 Oktobar 2010, 23:37:53 saša94 »

• Mithrandir
  • Hero Member
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
  • Zemlja: rs
« Odgovor #2 poslato: 22 Oktobar 2010, 12:52:40 »
mozemo li slati prijave? :)
tema je extra :)
Let’s put some light into our lives

• SERBIA
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 22 Oktobar 2010, 12:57:08 »
i meni se svidja tema.....uskoro saljem predlog...  ;(:);

• Mithrandir
  • Hero Member
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #4 poslato: 22 Oktobar 2010, 12:57:50 »
ja poslao prijavu, nadam se da ce biti predlog prihvacen :)

• SERBIA
  • Hero Member
« Odgovor #5 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:10:30 »
poslala sam i ja i ocekujem odgovor organizatora...  ;D

« Odgovor #6 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:12:44 »
Tema je ♥ odlična! Imam 10-ak kandidata, saćemo da vidimo, ko je najbolji ;(:);
#1 :chb:

#2 :hub:

#3 :plb:

« Odgovor #7 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:19:33 »
Poslao i ja pjesmu, ma prelijepa je, moja najbolji entry otkad učestvujem :) Vjerujem da će se i vama svidjeti :) A imam još 10 pjesama predobrih za ovu temu ::)

« Odgovor #8 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:23:36 »
I ja sam poslao jednu vrlo lepu pesmu... Baladu da nađem nikada problem bio nije... :)

• Destroyer
  • OGAE member
  • I learned to die a long time ago...
« Odgovor #9 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:37:55 »
Tema fantasticna :) Poslao prelepu pesmicu ^^ :)
Darkness cannot drive out darkness: Only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that.

• Bebi
  • Moderator
  • Belle Époque
  • Zemlja: ps
« Odgovor #10 poslato: 22 Oktobar 2010, 13:50:07 »
Poslao prijavu, cekam odgovor :)

• Bebi
  • Moderator
  • Belle Époque
  • Zemlja: ps
« Odgovor #11 poslato: 22 Oktobar 2010, 14:36:55 »
Evo pesme koje su slate do sada.

http://srbovizija.wikia.com/wiki/Lista_Pesama_koje_su_ve%C4%87_bile_poslate

Upisano je samo do 10. Srbovizije, za ovo je bio zaduzen, ja mislim, strajker da ubacijuje pesme, pa ako zeli moze da nastavi da doradjuje...

Verovatno se secate koje su pesme slate poslednjih par Srbovizija ;)

Predlog za Milose... Ako moze da se napravi u onom formatu HTML kao sto ima i na FSC :)

• Sałek
  • Hero Member
Re: Srbovizija XVI- Užice- Uspori i oseti moć balade
« Odgovor #12 poslato: 22 Oktobar 2010, 20:39:23 »
Ajmo, narode, prijavljujte se!!!!!!!!!!!! ;D

« Odgovor #13 poslato: 22 Oktobar 2010, 22:02:20 »
Sto se mene tice, bolju temu nisi mogao da stavis..
Samo sam sad bas na mukama posto imam bas dosta solucija...

• Chinchón
  • OGAE member
  • U šemi s moderatorovom sestrom
  • Zemlja: ht
« Odgovor #14 poslato: 22 Oktobar 2010, 22:19:38 »

Sandra Lalatovic, strucni komentator prethodne Srbovizije za Herceg Novi, je dobila unapredjenje u sefa delegacije Herceg Novog za ovu Srboviziju.
Izjavila je danas da je predlog za Srboviziju iz Herceg Novog poslat danas, i da nimalo nije odusevljena pesmom, ali sta je tu je. Nada se da ce jednom Herceg Novi predstavljati neka pesma koja se njoj svidja.
Novljani su doduse odusevljeni predstavnikom  8)
Y ahora, vamos a tocar las narices 8)

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
XLVI Srbovizija - Užice - Nekoliko koraka unazad

Započeo Sałek

106 Odgovora
5167 Pregleda
Poslednja poruka 02 April 2012, 14:49:48
Destroyer
xx
XXXIX Srbovizija - Užice: Un voyage a la vieille ville

Započeo Sałek

208 Odgovora
7460 Pregleda