Autor Tema: Finska 2012: Pernilla Karlsson - När jag blundar  (Pročitano 7534 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Finska 2012: Pernilla Karlsson - När jag blundar
« poslato: 04 Februar 2012, 22:49:44 »

Na finskom izboru, koji ove godine nosi naziv "Uuden Musiikin Kilpailu", od prvobitno izabranih 40 izvođača, odabrano je 12 polufinalista razvrstanih u dve grupe. Prvi eliminacioni šou je održan 3.2, a drugi je na rasporedu sledećeg petka, 10.2.

Sve pesme mogu se preslušati na sajtu finske tv YLE.

Spisak polufinalista:

Ville Eetvartti - "Lasikaupunki"
Stig - "Laululeija"
Pernilla Karlsson - "När jag blundar"
Mica Ikonen - "Antaa mennä"
Leola - "Rytmit rikkoutuu"
Kirahvi nimeltä Tuike - "Sinisulkien viimeinen"
Kaisa Vala - "Habits of human beings"
Jari & Taika - "Aamuyön ikuisuus"
Iconcrash - "We are the night"
Freeman & Uusi Fantasia - "Noitanainen"
Aura Pineda - "Kunpa vois"
Aili - "Mun taivas"

Iz prve emisije, dalje su prošli Stig, Pernilla Karlsson, Mica Ikonen i Aili, dok su Kirahvi nimeltä Tuike i Jari & Taika eliminisani. Sledećeg petka, preostalih 6 kandidata pokušaće da da se izbori za jedno od 4 mesta, koja vode dalje.

Finale će biti održano 25. februara.

FINSKA 2012.
Pernilla Karlsson - När jag blundar

[youtube=560,315]http://www.youtube.com/watch?v=43GWoVxRk2Y&feature=plcp&context=C441a609VDvjVQa1PpcFPbpbXOVbWcboUQv07GgZ99npISDY8oeHM=[/youtube]

Linkback: http://forum.evropesma.org/index.php?topic=1012.0
« Poslednja izmena: 19 Mart 2012, 14:25:33 stevan989 »

• Miloš
  • Administrator
Odg: Finska 2012
« Odgovor #1 poslato: 04 Februar 2012, 23:24:52 »
Skandinavska priča

Ovog vikenda, u tri zemlje Skandinavije, održavaju se nacionalni izbori. Sinoć je održan drugi šou u Finskoj, a večeras je na programu bilo 3. polufinale norveškog Melodi Grand Prix-a i prvo polufinale švedskog Melodifestivalena.

Ovogodišnji finski izbor ima puno interesantnih pevača i grupa. Tu su neka poznata lica, koja su i ranije učestvovala na nacionalnim izborima, ali ima i mlađih pevača. Jedno od njih je mlada Eveliina Määttä, učesnica prošlogodišnjeg izbora. Ove godine se našla među top 40 kandidata, ali se nije plasirala u polufinale. Odlučili smo da je ponovo posetimo i pitamo šta ima novo u proteklih godinu dana.

Zdravo Evelina! Prošle godine, postigla si uspeh na finskom nacionalnom izboru. U ovoj sezoni ponovo vidimo Evelinu. Šta se zanimljivo dogodilo kod tebe u proteklih godinu dana?

- Prošla godina je bila početak jednog doba, koje se nastavlja. Postala sam otvorena za mnoge stvari, npr. različite muzičke žanrove, što pre par godina nisam ni mislila da će biti moguće, jer su mi ranije apsolutno jedine opcije bile R'n'B i pop. Nekako sam pronašla sebe. Uzgred, ova pesma je snimljena pre 6 godina! Razmišljala sam tada dugo o učešću, ali kada sam donela konačnu odluku, više nije bilo vremena da je ponovo snimim.

Ovogodišnja pesma ima drukčiji stil. Da li su isti autori?
- Ne, sada imam drugog autora. Ari Vainio je moj stari saradnik i kao što sam navela, ova pesma je snimljena 2006, kada sam imala 16 godina. Vainio me je kontaktirao i pitao da li želim ponovo da okušam sreću i isprva nisam bila sigurna, ali sam poslednjeg dana za prijavljivanje rekla da!

Znam da si ti iz malog grada blizu Tamperea, ali da li imaš ponude da se preseliš u Helsinki da radiš tamo?
- Imala sam, ali odlučila sam da studiram u Tampereu, gde živim već dve godine, a ovde sam se preselila, jer mi je blizu rodni grad. Verujem da ću se, pre ili kasnije, možda nakon studija, preseliti u Helsinki, jer je tamo lakše napraviti karijeru. Ne bih morala puno da putujem i bilo bi mi lakše da steknem nove kontakte.

Sada nisi novajlija na nacionalnom izboru. Šta misliš o ovogodišnjem takmičenju?
- Mislim da je dobro što su zastupljeni učesnici različite starosti, za svakoga ponešto.

Po tradiciji, da li bi htela da poručiš nešto čitaocima evropesma.org?
- Zagrljaj iz ledene Finske i želim vam lep početak proleća, ono će brzo doći!

Da napomenemo, ovogodišnji izbor u Finskoj ima mnogo izmena u odnosu na ranije. Finska televizija je promenila format. Sada imamo Uuden Musiikin Kilpailu (konkurs za novu muziku). Takmičare ocenjuje profesionalni žiri.

U Norveškoj, MGP nije promenio koncept, ali više ne postoji runda pre finala, tzv. druga šansa. Večeras je održano poslednje polufinale, a nakon toga nas očekuje još veliko finale.

Dok su učesnici trećeg polufinala imali poslednju probu, uspeo sam da uhvatim legendarnu Hanne Sørvaag za mali komentar. Ona je ove godine kompozitor pesme koju izvodi Tommy, koji se već plasirao u finale.

Zdravo Hanne. Prošle godine si lično pevala, a ove godine si samo kompozitor. Zašto nisi želelea ponovo da pokušaš kao pevačica?
- Ove godine se pojavljujem kao kompozitor, jer sam zauzeta oko tv šou-a "The Voice" i ne bh mogla da ga ukombinujem sa MGP-om. Mislila sam da neću ni imati pesmu ove godine, ali Tommy je poslao pesmu koju smo napisali zajedno i sada se takmičimo, što je sjajno!

Možeš li nam nešto reći o tvom radu sa izvođačima u protekloj godini?
- Prošle godine sam uglavnom radila na svom nastupu za MGP, izdala album i imala turneju, bilo je mnogo zabavno!

Da li možeš da predvidiš rezultate MGP-a? Po tvom mišljenju, ko je favorit ove godine?
- Moj favorit je naravno Tommy Fredvang, zato što je zgodan, sjajno peva i ima dobru uptempo pank-pop pesmu. Veoma sam srećna što sam je pisala s njim. Takođe, mislim da je Reidun Sæther jaka konkurencija.

Reidun okleva da kaže ko je favorit, ali gleda na svet optimistično. Puno se šali i sprema ekstravagantno koncertno izvođenje za finale. Ipak, neću još uvek da otkrivam detalje o tome.

Naravno, glavna vest je da je večeras počeo Melodifestivalen. Prvo polufinale je održano u malom švedskom gradu Växjö. Spekulisalo se da su favoriti Loreen i Marie Serneholt, a prva je i osvojila ovo polufinale.

Arthur Primač iz Osla, specijalno za evropesma.org

Poslušajmo Evelininu pesmu "Perfect"
http://areena.yle.fi/audio/1319728335418

Eveliina Määttä

Učesnici 1. polufinala Melodifestivalena

• stevan989
  • Moderators
  • Wanna know my secret? BANG!
« Odgovor #2 poslato: 17 Februar 2012, 16:57:25 »
Finski nacionalni izbor se zahuhtava i polako se blizi kraju, te cemo za tacno 8 dana saznati ime predstavnika zemlje pobednice 2006. godine :) Od pesama pristiglih na komkurs odabrano je 40 da bi posle internet glasanja u igri ostalo 12 polufinalista i jos 3 pesme za koje je nastavljeno glasanje da bi jedna od njih dobila wild-card. 12 polufinalista bilo je podeljeno u dve grupe, a iz obe je proslo po 4 u sledeci krug. U medjuvremenu, dobili smo i wild-card, tako da je trenutno jos uvek u igri 9 pesama, od kojih cemo samo 6 stici do finala :cheer: Za koga navijate? :)

1. Aili - Mun Taivas
http://www.youtube.com/watch?v=KivvZnTVPA8
2. Freeman & Uusi Fantasia - Noitanainen
http://www.youtube.com/watch?v=QrHkitpoU-k
3. Iconcrash - We Are The Night
http://www.youtube.com/watch?v=D4qbgA6FQ44
4. Kaisa Vala - Habits Of Human Beings
http://www.youtube.com/watch?v=PFM_SdrCKnY
5. Mica Ikonen - Antaa mennä
http://www.youtube.com/watch?v=v-YUEleECQE
6. Pernilla Karlsson - När jag blundar
http://www.youtube.com/watch?v=u1u2tLNAyNk&feature=related
7. Stig - Laululeija
http://www.youtube.com/watch?v=7lv2n62ok94&feature=related
8. Ville Eetvartti - Lasikaupunki
http://www.youtube.com/watch?v=DS06ZepeFa0
9. The Spyro - Teleport My Heart
http://www.youtube.com/watch?v=IFmUipnuiCw
BEST OF ESC 2019.
:nlb: :ptb: :chb: :azb: :itb: :rsb:

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #3 poslato: 18 Februar 2012, 02:32:31 »
Veceras su svoje takmicenje u Finskoj zavrsili Aili i The Spyro. Sedmoro preostalih nastupice 24.02. i glasovima publike petoro ce se plasirati u finale, dok ce ziri izmedju dve pesme sa najmanje glasova odabrati sestog finalistu. Finale ce se odrzati dan nakon poslednje polufinalne emisije :)

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #4 poslato: 24 Februar 2012, 23:42:32 »
Posle vecerasnjeg polufinala, konacno su nam poznata imena finskih finalista  :cheer: Svoje takmicanje u polufinalu zavrsili su Freeman & Uusi Fantasia, sto znaci da ce se u sutrasnjem finalu za pobedu boriti:

Iconcrash - We Are The Night
Kaisa Vala - Habits Of Human Beings
Mica Ikonen - Antaa mennä
Stig - Laululeija
Ville Eetvartti - Lasikaupunki

• Scooby
  • Golden Member
  • A broken heart is all that's left
  • Zemlja: nl
« Odgovor #5 poslato: 24 Februar 2012, 23:49:28 »
Нисам гледао полуфинала али сам преслушао песме раније на сајту, и ниједна ми се нешто не допада

Него јел ова Pernilla Karlsson - När jag blundar пева на шведском или се мени чини?
I spent all of the love I've saved
We were always a losing game
Small-town boy in a big arcade
I got addicted to a losing game

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #6 poslato: 25 Februar 2012, 01:13:19 »
Kako shvatam iz komentara ispod, peva na svedskom sa finskim ankcentom :G) Fina pesmica, legla mi sad :)

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #7 poslato: 25 Februar 2012, 20:09:47 »
Pocelo je finale u Finskoj, The Rasmus su pevali na pocetku :cheer: Ukoliko neko zeli, finale moze gledati ovde :)

http://yle.fi/osallistu/umk/

Meni su sve pesme fine, s tim da mi je Stig glavni favorit, za njim idu Pernilla, Iconcrash i Mica, a Kaisa i Valle su mi fini, ali nesto slabiji od ostalih. Posle nastupa cu videti da li ce se nesto promeniti :G)

Da se ne bi nakupljali postovi, pisacu svoje utiske tako sto cu modifikovati ovaj post...

Prvi su nastupili Iconcrash sa energicnom, melodicnom pesmom u rock fazonu. Podsecaju me pomalo na The Rasmus, sto kod mene moze samo da bude plus. Dobar nastup, jedinazamerka je sto pevac zvuci ne bas sjajno, to mora da se menja, inace mi se pesma bas dopada :G)

Sledeca je Pernilla sa divnom melodicnom, emotivnom i pomali neobicnom baladom. Pesma je predivna, na svako slusanje zvuci sve lepse, vokalno sjajno, mislim da je ovo odlican materijal za ESC, rado bih ovo cuo u Bakuu :d1:

Mica Ikonnen se predstavio pesmom koja meni iz nekog razloga vuce na grupu Take That i koja je prilicno dobra, ali slabija od prve dve. Dosta energije ulozeno u nastup, vokalno solidno, ali licno na mene malo slabiji utisak od prvog nastupa, iako je ovaj opet vokalno bolji, sveukupno solidno :music: Pernilla ubedljivo najbolja, kod nje su i nastup i izvedba bili sjajni...

Cetvrta je nastupila Kaisa Vala. Njena pesma je prilicno moderna, najneobicnija do sad, svidja mi se kako je sve uklopljeno, moglo bi ovo da upali kod publike. Meni licno je dobra, ali malo slabija od prethodne 3, ono sto mi najvise smeta je njen glas u visokim delovima. Scenski nastup dosta dobar :)

Stig me razocarao nastupom, tj. vokalnim delom nastupa, falilo je energije. Pesma je pevljiva i pomalo "luda" kao i njegov stajling, ali mnogo slabije je zvucala ovako uzivo. Mislim da nema sanse da ovo pobedi, a iako mi je nakon sinocneg slusanja bio favorit, sada nije medju favoritima, cak i da je bila bolja izvedba, pesma je ona koja pali na prvo, pa onda splasne, i dalje je ok, ali nije to za visok plasman :d3:

Poslednji finalista za veceras Ville Eetvartti. Sasvim solidna pesma, sasvim solidan nastup (mada mi zvuci nekako promuklo), ali nesto mi malo fali da bi to bilo to :)

Kao sto i rekoh, svih 6 pesama mi je skroz fino, ali se i divnom pesmom i samim nastupom izdvojila Pernilla za koju se nadam da pobedjuje ;(:); ;(:); ;(:); Druga opcija su Iconcrash, odlicna pesma, s tim sto mora mnogo da se poradi na vokalu :G) Posle odgledanih nastupa ostali su mi na istom nivou, svi ok, ali svima nesto malo nedostaje da bih rekao da zasluzuju pobedu....
« Poslednja izmena: 25 Februar 2012, 20:52:57 stevan989 »

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #8 poslato: 25 Februar 2012, 21:09:22 »
Troje superfinalista su :cheer:

Stig - Laululeija
Ville Eetvartti - Lasikaupunki

Ja defitivno obozavam Pernillinu pesmu, nadam se da pobedjuje ;:);

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #9 poslato: 25 Februar 2012, 21:21:31 »
Laululeija je smor. :D
:plb: :rsb: :aub: :alb: :nlb: :esb: :gbb: :rwb: :mkb: :ieb:
JESC 2019 - top 10

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
« Odgovor #10 poslato: 25 Februar 2012, 21:42:42 »
Znači ide Pernila ;D

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #11 poslato: 25 Februar 2012, 21:44:16 »
Finsku ce ove godine predstavljati Pernilla Karlsson sa pesmom "När jag blundar" :cheer:

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
Odg: Finska 2012: Pernilla Karlsson - När jag blundar
« Odgovor #12 poslato: 25 Februar 2012, 21:49:35 »
Pesma je totalno ok. Nije mi neki wow tako da će za sada biti oko 12. mesta i ići će dole u zavisnosti od konkurencije. Sviđa mi se što peva na finskom. Finski i estonski su mi uvek bili nekako mistični jezici za slušanje, pogotovo u pesmi "Randajad".

• stevan989
  • Moderators
« Odgovor #13 poslato: 25 Februar 2012, 21:49:58 »
Koliko me je Svedska iznervirala rezultatima, toliko me je Finska obradovala izborom  :ooo: Ja ovo vec obozavam, ide u moj top 5 i verujem da tamo ostaje :d1: Bravo Finska, vi me retko razocarate :G)

• mirCo
  • Golden Member
  • Rene ću podržati uoči Oskara!
« Odgovor #14 poslato: 25 Februar 2012, 21:51:00 »
--(

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Finska 2014: Softengine - Something Better

Započeo Miloš

159 Odgovora
6101 Pregleda
Poslednja poruka 30 Maj 2016, 16:33:56
nidzojko90
xx
Finska 2011: Paradise Oskar - Da Da Dam

Započeo Miloš

130 Odgovora
9373 Pregleda