Autor Tema: Srbija u ritmu Evrope  (Pročitano 16661 puta)

• choda
  • Hero Member
  • Fai rumore
  • Zemlja: rs
Odg: Srbija u ritmu Evrope
« Odgovor #105 poslato: 08 Septembar 2020, 23:38:35 »
@Milos to je bilo u Cupriji, kada se Somboru namestala pobeda. Kada je dosao kod nas tokom priprema bukvalno je rekao "vreme je da pobedite" :D

I kad smo isli na autobus, svi vikali "lopovi, lopovi"

Realno, jeste da je moja sestra pevala, ali daleko od toga da je bila najbolja :D
2018  :lt: :it: :al: :at: :nl: :dk: :md: :hu: :ge: :ee:

2019  :si: :ee: :se: :no: :cz: :ru: :is: :mt: :it: :ge:

2020  :it: :is: :si: :bg: :fr: :ru: :pt: :il: :gr: :gb:

« Odgovor #106 poslato: 22 Septembar 2020, 16:38:56 »
Postavljeni spotovi na YouTube kanal (fale Pančevo i Bečej):

https://m.youtube.com/channel/UCRr0nXYq_SxghA3x6eQuMkw/videos

Čačak (1. mesto)

Dimitrovgrad Gabrijela Gunčikova - I stand (2. mesto)

Ovo mi je bilo baš prijatno za slušanje, iako "I stand" i ne volim nešto. Baš me iznenadilo, ne bi bilo nezasluženo i da su se one našle na 1.

Apatin Laura Tesoro - What's the pressure (3. mesto)

Pored njih, moram ipak da istaknem i četvrtoplasirani Pirot, slična situacija kao sa komšijama njihovim, pesmu ne podnosim, ali odlično, posebno za taj početak na jermenskom je zaslužila najveći broj poena od žirija. :D

Sugrađanka mi se nije dopala, ne smem ni da zamislim kako bi to zvučalo da su pevali uživo, a za Ćupriju nisam htela ranije, misleći da sam umislila da je duet, ali trebali su u tizeru predstaviti i drugu devojčicu (koja mi čak i simpatičnija).

• Tinte
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #107 poslato: 23 Septembar 2020, 12:36:57 »
Meni je ipak Pirot bio najbolji, najsimpaticniji.
Mada u sustini manje vise svi su bili dobri.

Leskovac, za koje je pevala Isidora Mitic, je bio odlican sa odlicnom pesmom. Kod zirija na 6. mestu, a kod SMS glasova samo na 16. mestu.

Meni je zanimljivo to sto je Pancevo kod zirija na poslednjem 23. mesto, a kod SMS glasova na 2.
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

« Odgovor #108 poslato: 23 Septembar 2020, 12:59:33 »
I meni to interesantno, čekam spot da postave da čujem. Mada mi nekako nemoguće da je baš toliko loše pevala i to pesmu koja je već tipična komercijala i tralalajka.

Mada, šta znam, žiri je postavio u vrh gradove koji su bili van TOP10 publike...

Inače, u Republici Srpskoj pobednik je Lopare, čija je predstavnica nastupala sa ukrajinskom JESC pesmom iz 2018. "Say love."

« Odgovor #109 poslato: 28 Septembar 2020, 15:47:31 »
Jadna Ćuprija. :o

Vrnjačka Banja nije učestvovala nakon pobede 2018. i organizacije 2019. :o

Vrnjačka Banja je prvi put učestvovala 2016. godine, kada je osvojila drugo mesto. Zapravo, tada su svi osvojili drugo mesto, osim Sombora, koji je proglašen za pobednika, dok je sms glasanje i dalje trajalo, a i bilo otvoreno ranije, nego što je najavljeno, a članovi žirija u trenutku proglašenja pobednika su kod sebe još uvek imali nepredate glasove.  VB je tada za partnera imala ambasadu Izraela. https://www.youtube.com/watch?v=rxuMS0aDMHM Prenos je bio na RTS2 od 17h. Ikao je tokom svih priprema g. Karadarevic naglašavao da će se sve emitovati na RTS 1. Nakon toga su SURE I RTS završili na sudu. Neko nekome nije isplatio neke pare. U svakom slučaju SOmbor grad pobednik nije dobio novac od SMS-a, kao nagradu. Deca su otišla u Austriju (Beč) koju su imala za partnera.

Vrnjačka Banja 2017. nastupa po drugi put i predstavlja Kipar. https://www.youtube.com/watch?v=STVm7cS4wcY. 11 mesto po sms-u, drugo po žiriju. Ukupan skor 3. mesto iza Niša i Subotice koji dele prvo mesto. Pobedu odnosi Niš, jer po propozicijama je pobednik onaj kome je grad domaćin (Sombor) dao veći broj glasova. Nišlije odlaze u Tursku (Istanbul) koju se predstavljali (Emina - I da mogu na turskom), novac od sms-a ne dobijalu. Deca  SUbotice ne odlaze za Portugal, iako im je Karadarevic javno obećao. Takođe, ni deca Niša ne dobijaju neke nagrade koej su obećane i najavljene. Dovoljnoi da se Niš nakon pobede i organizacije koja košta više miliona dinara, povuče s takmičenja.

Vrnjačka Banja 2018. nastupa treći put, predstavljajući Francusku. https://www.youtube.com/watch?v=Nu6ucA5OlOM Tom prilikom Vrnjačka banja pobedjuje. Osvaja najviše sms- glasova (glasalo se 15 dana) najveći broj glasova žirija. U ukupnom skoro prvo mesto. Nagradu od sms-a deca koja su htela dati u humanitarne svrhe, nisu dobila od g. Karadarevića. Na nagradno putovanje u Pariz, deca otišla nisu. Nijedan predlozeni termin produkciji nije odgobarao. Na kraju je produkcija dala predlog termina kada bi se trebalo ići, da bi 15ak dana pre tomenutog termina, izjavili da je to bio okvirni termin i da se još uvek neće ići. Do pojave korone prosle su skoro 2 godine od pobede, a da produkcija putovanje nije organizovala. Cela priča o natupima u medijima, promociji Vrnjačke Banje tokom cele godine kako na mrezama, tako i PRVOJ, promocji u drugim zemljama, nije se dogodila. Opština Vrnjačka Banja svoju decu pobednike šalje na nagradno letovanje u Budvu, odmah nakon takmičenja. Deca dobijaju od opštine 50000 kao nagradu.

Vrnjačka Banja 2019. kao prošlogodišnji pobednik je domaćin. Predstavlja Srbiju. U ukupnom skoro osvaja 9. mesto. Po sms 17, po žiriju gradova i opština učesnika ponovo 1. Tu već niko nije ni imao želju za rezultatom, jer su se svi razocarali zbog priča i obećanja Karadarevića, koja se nisu dogodila.  https://www.youtube.com/watch?v=QlnPqdNzHhc Sve je to bilo dovoljno da vrnjačka Banja ne učestvuje ove godine.

Inače, mnoge opštine i gradovi su odustali, a koji su godinama bili deo programa: Sremska Mitrovica, Subotica, Novi Pazar, Kraljevo, Kragujevac, Bač, Lapovo....

Inače, grad Vranje nakon pobede zbog neneormalnih uslova produkcije (kao da je ESC) u pitanju nije ni potpisao ugovor.

Inače, program finansiraju gradovi i opšštine koje su učesnici. Iznosi iz godine u godinu rastu. Produkciji samo odlaze iznosi koji se moraju pravdati javnim nabavkama, a svi koji su malo upućeni znaju da se javna nabavka raspisuje tek kada predje iznos od 499000. Kotizacija domaćina i obaveze su u milionima. Inače, u to nisu ukljuceni kostimi za učesnike, šminka, frizura, promocija - gostovanja, fotografisanja, promo spotovi, štampanje i zakup bilborda, flajera, plakata... To uglavnom produkcija kaze roditeljima da se snadju. U nekim slučajevima su lokalne samouprave preuzimale tu obavezu na sebe, preko donatora... Dok je bilo onih koje to nisu činile, već su roditelji finanisrali.

crna gora je vec 2 puta imala ovo takmicenje. Prvi put 2017.g, gde je ucestvovalo 21 grad i opština. Kako većina lokalnih samouprava nije zelela da ucestvuje, 2018. takmicenje nije održano, da bi se 2019. u tivtu koji je bio pobednik prethodnog izdanja ucestvovalo 12 gradova i opština. Deca su bila u Portugalu koji su predstavljala. 2019. pobedila je Podgovrica. Deca i Izrael nisu otišla. Niti se ove godine organizovalo takmičenje. 
Jos pre 3-4 godine se najavljiuvali Bih u Ritmmu Evrope, Makedonija, Hrvatska, Kipar, Šveddska, Slovačka, Rumunija, Ukrajina i td.. Na kraju nije ni Bih, već Srpska.

Čačak koji je ove godine pobedio i prvi put učestovao posle 2012. godine, kada su imali jako loša iskustva i kada na finalnom koncertu odlukom Karadarevica nisu ni nastupili. https://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html%3A387216-Cacak-Deca-ulicni-dekor-na-tropskoj-vrucini?fbclid=IwAR3J2Co4vvn24p7Flw4BpdMeoabw2Isg8KO7KQOpFwhF2Iwy6XEWIIu9XOI

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Razglednice iz Evrope

Započeo arheometar

41 Odgovora
6336 Pregleda
Poslednja poruka 05 Jun 2016, 01:58:08
Miloš
clip
CXXXII Srbovizija - Zrenjanin - U ritmu jeseni!

Započeo ivana-ns

355 Odgovora
7723 Pregleda
Poslednja poruka 02 Novembar 2017, 23:06:54
Mithrandir
clip
LXXX Srbovizija - Zrenjanin - U ritmu leta..

Započeo ivana-ns

225 Odgovora
6570 Pregleda
Poslednja poruka 15 Oktobar 2014, 18:47:41
Mislim ono
clip
LXXXVIII Srbovizija - Kikinda - " U ritmu muzike za ples..."

Započeo Leo Cezar

138 Odgovora
5512 Pregleda
Poslednja poruka 02 Jun 2015, 01:06:45
Feather90