Autor Tema: OGAE Video Contest 2020: S.A.R.S. - Veruj mi  (Pročitano 592 puta)

• MrVlaxs
  • OGAE member
  • Zemlja: rs
OGAE Video Contest 2020: S.A.R.S. - Veruj mi
« poslato: 25 Jul 2020, 11:10:25 »
Nakon prošlogodišnje pobede OGAE Ukrajine sa video spotom za pesmu "Siren Song", njihovo udruženje je domaćin ovogodišnjeg takmičenja OGAE Video Contest. Pošto se prikupe svi predlozi, uslediće glasanje koje je planirano za novembar, dok se rezultati očekuju 20. decembra.

Pobednik OGAE Video Contest 2019.

Predstavnik OGAE Srbije na OGAE Video Contest-u 2019. bio je video spot za pesmu "Srca se pogreše" koju izvode Danijela Karić i Elena Risteska. Nažalost video spot zauzeo je poslednje mesto bez ijednog osvojenog poena, što predstavlja najgori rezultat OGAE Srbije na ovom takmičenju.

Predstavnik OGAE Srbije na OGAE Video Contest 2019.

:rsb:SRPSKI IZBOR ZA OGAE Video Contest 2020:rsb:

Na izboru za srpskog predstavnika na OGAE Video Contest 2020. učestvuje 24 video spotova. Način odabira je sličan kao od prošle godine.

Svi video spotovi podeljeni su u četiri grupe. Svaka grupa ima po 6 video spota. Najbolja dva spota iz svake grupe, kao i dva najbolja trećeplasirana, plasiraće se u finale, tako da ćemo tamo imati 10 video spota. U slučaju da dva ili više spotova imaju isti broj poena, prednost će imati spot koji je dobio više većih poena (prvo ko je dobio više 12 poena, ako je izjednačen onda 10 itd...).

Što se tiče glasanja ono će ove godine biti malo drugačije. Pravo glasa imaju članovi OGAE Srbije, kao i članovi foruma koji su registrovani do 01.08.2020. godine i imaju napisanih bar 20 smislenih postova. Poeni članova foruma će zbirno vredeti kao glas jednog člana našeg udruženja. Oni će glasati tako što će u svakoj grupi raspodeliti sledeće poene - 5,6,7,8,10 i 12.

Glasovi članova udruženja činiće 50% ukupnih glasova. Preostalih 25% dobijamo onlajn glasanjem (putem društvene mreže Instagram), dok će preostalih 25% glasova činiti glasovi međunarodnog žirija.

ČLANOVI UDRUŽENJA (50%) + ONLAJN (25%) + MEĐUNARODNI ŽIRI (25%)

Članovi foruma koji žele da glasaju u polufinalu, mogu svoje glasove poslati meni putem privatne poruke do subote 15. avgusta do 23:59.

Pre glasanja važno je napomenuti da je akcenat na spotu, ali treba uzeti u obzir i kvalitet pesme, jer se ranije pokazalo da bolje prolaze spotovi koji su snimljeni za kvalitetnije pesme.

GRUPA A
1. Relja i Nikolija - Meduza
2. MC Stojan - Sve žene vole
3. Emina Jahović i Gazda Paja - Exploziv
4. Emir i Rada - Svadba
5. Anastasija - Promašena
6. Tanja Savić - Stranci

GRUPA B
1. Sloba Radanović - Ja se ne brinem
2. Aca Lukas - Moj život
3. Angelina - Pile moje
4. Marko Bulat - 31. vek
5. Emina i Nataša - Muško više ne mogu
6. Mili - Loca

GRUPA C
1. Van Gogh - Emotivno miniran
2. Stevan Anđelković - Drugi život
3. Edita - Slobodno me rani
4. Saša Kovačević - Prevarena
5. MC Stojan x Hurricane - Tuturutu
6. Angelina - Tebe samo hoću

GRUPA D
1. S.A.R.S. - Veruj mi
2. Magla Bend - Izmisliću ljubav
3. Hurricane - Pain in your eyes
4. Saša Kovačević - Afera
5. Kija - Sanjam
6. Teodora - Tresi

* spot za pesmu „Prevarena“ je diskvalifikovan, jer pesma predstavlja obradu grčke pesme iz 2014. godine što je protivno pravilima OGAE Video Contest-a

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pojedinačni glasovi međunarodnog žirija

Pobednik srpskog izbora i predstavnik OGAE Srbije na OGAE Video Contest-u 2020. je spot za pesmu „Veruj mi“ grupe S.A.R.S.

S.A.R.S. ‎- „Veruj mi“
(reditelj: Mark Nava; muzika: Žarko Kovačević; tekst: Dragan i Žarko Kovačević)

Ne trebaju skupa kola, ne treba ni stan,
Ne treba mi puno toga da ostvarim san,
Ne treba mi brdo para, niti sto drugara,
Samo ti mi trebaš dušo, ostalo me smara.

Ne treba mi crkva, ja sam s tobom naš’o spas,
Ne treba mi partija, tebi dajem glas.
Ne treba mi škola, i bez nje ja dobro znam,
Dok je meni tebe, draga, neću biti sam.

Ref.
Veruj mi ne treba mi niko, samo trebaš mi ti, trebaš mi ti.
Veruj mi ne treba mi niko, samo trebaš mi ti, trebaš mi ti.

Ne treba mi droga da bih stigao do Boga,
Ne treba mi rakija, meni treba tvoja magija,
Ne treba mi vojska, ratovanje meni škodi,
Ja sa tobom ljubav vodim, samo to mi godi.

Ne treba mi popularnost, da me svako zna,
Ne treba mi tuđa pažnja, samo ti si meni važna.
Ne treba mi da ti pišem da te volim ja,
ne treba, jer to i sama znaš…

Linkback: http://forum.evropesma.org/index.php?topic=2682.0
« Poslednja izmena: 19 Septembar 2020, 20:38:48 MrVlaxs »
1. :rsb: 2. :itb: 3. :bgb: 4. :amb: 5. :meb: 6. :grb: 7. :dkb: 8. :nob: 9. :deb: 10. :mkb:

11. :gb: 12. :il: 13. :es: 14. :fi: 15. :hr: 16. :ie: 17. :ua: 18. :au: 19. :ru:  20. :si: 21. :az: 22. :pl: 23. :fr: 24. :by: 25. :cz: 26. :at: 27. :ee: 28. :cy: 29. :se:
30. :md: 31. :ro: 32. :ge: 33. :mt: 34. :al: 35. :nl: 36. :sm: 37. :ch: 38. :be: 39. :is: 40. :lt: 41. :lv: 42. :pt: 43. :hu:

• MrVlaxs
  • OGAE member
Odg: OGAE Video Contest 2020 - Izbor za srpskog predstavnika
« Odgovor #1 poslato: 25 Jul 2020, 12:59:02 »
Ukoliko neko ima neki predlog, neka posalje :)

• MrVlaxs
  • OGAE member
« Odgovor #2 poslato: 21 Avgust 2020, 23:44:11 »
Dobili smo finaliste domaćeg izbora i to su dva najbolja video spota iz svake polufinalne grupe i dva najbolja trećeplasirana spota. Za sad nećemo otkrivati koji su pobednički a koji trećeplasirani spotovi.

Što se tiče finala, kao i u polufinalu i forumaši mogu da glasaju i u finalu, tako što će se poeni članova foruma zbirno vredeti kao glas jednog člana našeg udruženja.

U finalu se glasa tako što se dodeljuju poeni od 1-8,10 i 12. Glasanje traje do 2. septembra kada ćemo saznati ko će biti predstavnik OGAE Srbije na OGAE Video Contest 2020!

FINALISTI
1. Magla Bend - Izmisliću ljubav
2. MC Stojan x Hurricane - Tuturutu
3. S.A.R.S. - Veruj mi
4. Angelina - Pile moje
5. Emina i Nataša - Muško više ne mogu
6. Relja i Nikolija - Meduza
7. Teodora - Tresi
8. Edita - Slobodno me rani
9. Mili - Loca
10.  Tanja Savić - Stranci

NAPOMENA: Spot za pesmu Prevarena koju izvodi Saša Kovačević je diskvalifikovan, jer ne ispunjava uslove izbora i samog takmičenja OGAE Video Contest. Naime pesma Prevarena predstavlja obradu grčke pesme iz 2014. godine i kao takva ne može da predstavlja naš klub. Umesto spota za pesmu Prevarena u finale je prošao sledeći spot po broju poena.

« Poslednja izmena: 21 Avgust 2020, 23:51:40 MrVlaxs »

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #3 poslato: 21 Avgust 2020, 23:55:46 »
Ovo sam skroz predvideo, tj. nisam primetio da su pf-ne pesme ubacene. U poslednje vreme sam zauzet i uglavnom proverama nove poruke.
Sad mi je bas krivo.  :(  Mogao je neki podsetnik, s obzirom da sam redovan glasac.  ::()

Bar finale necu propustiti.
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Stolé
  • Golden Member
  • ▪️◾▪️
  • Zemlja: no
« Odgovor #4 poslato: 22 Avgust 2020, 00:04:08 »
Spot Magla benda mi je nekako najkompletniji zbog ideje, iako je realizacija mogla da bude bolja. Emina i Natasa su super i visokobudzetne, ali su riskantne. Tanja Savic mi se isto svidja. Mili i Teodora katastrofa, nzm sta rade u finalu  :-\
1.:nob: 2.:rsb: 3.:ltb: 4.:mdb: 5.:amb: 6.:mtb: 7.:deb: 8.:rob: 9.:azb: 10.:eeb:

11. :al: 12. :hr: 13. :lv: 14. :bg: 15. :se: 16. :ru: 17. :si: 18. :gr: 19. :pl: 20. :it:

• MrVlaxs
  • OGAE member
Odg: OGAE Video Contest 2020: S.A.R.S. - Veruj mi
« Odgovor #5 poslato: 19 Septembar 2020, 20:26:17 »
Pobednik srpskog izbora i predstavnik OGAE Srbije na OGAE Video Contest-u 2020. je spot za pesmu „Veruj mi“ grupe S.A.R.S.

Kompletne rezultate možete naći na NAŠEM SAJTU

« Odgovor #6 poslato: 20 Septembar 2020, 14:23:22 »
Zanimljiv spot, verujem da ste odabrali najbolji, iako većinu spotova koji su u konkurenciji nisam video.  ;zv:)

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #7 poslato: 22 Septembar 2020, 10:25:28 »
Meni se cini da bi Magla Bend bio najbolji izbor. Mada mi je S.A.R.S. bio 2. opcija.

12p  Magla Bend - Izmisliću ljubav
10p  S.A.R.S. - Veruj mi
8p    Emina i Nataša - Muško više ne mogu
7p    Teodora - Tresi
6p    MC Stojan x Hurricane - Tuturutu
5p    Edita - Slobodno me rani
4p    Tanja Savić - Stranci
3p    Angelina - Pile moje
2p    Relja i Nikolija - Meduza
1p    Mili - Loca

Samo se nadam da cemo ovaj put skupiti nesto poena.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
OGAE Video Contest 2009

Započeo Miloš

21 Odgovora
5396 Pregleda
Poslednja poruka 11 Februar 2010, 23:32:18
Scooby
xx
OGAE Song i Video Contest

Započeo Miroslav

636 Odgovora
60354 Pregleda