Autor Tema: Litvanija 2015: Monika Linkytė & Vaidas Baumila - This time  (Pročitano 12051 puta)

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
  • Zemlja: rs
Odg: Litvanija 2015: Monika Linkytė & Vaidas Baumila - This time
« Odgovor #270 poslato: 04 Jun 2015, 16:18:34 »
Ide ono: "One kiss" i narednih 10 sekundi obratite dobro pažnju, ako slučajno niste, da nipošto ne propustite, gledajte samo kako smo mi super-cool-in-trendy-fancy-contemporary, ni da trepnete i nemojte nikako to da zaboravite, da znate, obavezno!!!  :-\

I meni to isto vrhunac bljutavosti. Taj poljubac mi je onako ubedljivo najbljutaviji deo u ovoj, ionako glupavoj, pesmi.

Ja volim kad je nesto pozitivno i spontano, a ovo nit je nesto posebno pozitivno a jos manje je spontano. Greota sto su zauzeli mesto u finalu umesto pesme koja je to mnogo vise zasluzila (Ceska), ali kad su vec bili tamo, dobro je da nisu zavrsili na levoj strani tabele, jer bi bilo previse.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #271 poslato: 04 Jun 2015, 16:52:13 »
U evrovizijskim nastupima nema spontanosti, jer najčešće sve bude isplanirano i uvežbano, pa je samo pitanje kako će neko nešto da odglumi. Može se jedino desiti poneki spontani pokret, ali ne i spontan poljubac ili nešto slično.

Nevezano za taj momenat, kojem možda i nije mesto u nastupu, litvanska pesma mi je dosta bolja od češke, zarazna je nekako, tako da mislim da je zasluženo što su prošli, a Česi su mogli u finale umesto Poljske.

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #272 poslato: 08 Jun 2015, 01:46:55 »
Fora sa ljubljenjem mi je bila skroz kul :) I pre samog ESCa :)

Vesela i fina pesma,doduse,prejaka konkurencija da bi se nasla na nekoj visoj poziciji.

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
  • Zemlja: bg
« Odgovor #273 poslato: 08 Jun 2015, 10:56:21 »
Bila je kul dok je nisu pretvorili u LGBT propagandu. Da povrati čovek tačno... Ono sa NF je mnogo bolje, isto važi i za verziju pesme (slučaj kao sa Vilijom).
Nobelova nagrada za organizaciju FSC-a i Moderator za inovacije na forumu

« Odgovor #274 poslato: 08 Jun 2015, 15:37:27 »
Upravo to. :G)

• bojan92
  • Hero Member
« Odgovor #275 poslato: 08 Jun 2015, 16:23:15 »
Kakva LGBT propaganda kad su se i njih dvoje poljubili?
Ako cemo tako bez poljupca pratecih je bila "strejt" propaganda oO Ne?

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #276 poslato: 08 Jun 2015, 17:18:23 »
Da li uopšte postoji nešto što se zove "strejt propaganda"? Jasno se vidi ko je ciljna grupa tog nastupa, isto kao i Finska 2013. Meni je ta fora toliko izlizana i gadna, da više ni pesmu ne slušam.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #277 poslato: 08 Jun 2015, 17:35:33 »
Kako ciljna grupa može biti LGBT ako je akcenat na poljupcu Monike i Vaidasa? Mnogi nisu ni primetili šta rade prateći za to vreme, a i to je kratko trajalo. Doduše nisam za ljubakanje na sceni i ti momenti koliko mogu da pomognu, toliko mogu i da odmognu pesmi. t.A.T.u. beše nisu smele to da urade 2003, pa se vremenom popustilo sa tim stavom, ali možda nije trebalo.

• Petar
  • Golden Member
  • Namu Myōhō Renge Kyō
« Odgovor #278 poslato: 08 Jun 2015, 18:13:15 »
Pa dobro, taj LGBT momenat u nastupu je najverovatnije ubačen kako bi motivisao sveštenike iz jermenske apostolske crkve da glasaju. Sve je to urađeno po planu. Videli da nema ništa od pesme, pa našli način da prikupe koji bod.

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #279 poslato: 08 Jun 2015, 18:48:36 »
Ne verujem da je to jedini razlog. Neki nikako da shvate da takvi momenti ne donose sigurnu prednost niti nečiju naklonjenost. Oni koji generalno podržavaju ljubakanje u javnosti, verovatno će podržati i ovo na sceni bili oni str8 ili gay, a oni kojima to nije baš prijatno da gledaju, okrenuće se, neće glasati itd. Da li bi reagovao isto da nije bilo poljubaca pratećih vokala? Da je samo upražnjen poljupac momka i devojke (ili samo dva momka ili dve devojke), mislim da drugi ne bi trebalo da se osete diskriminisano, ali kada smo sve to videli zajedno, osetila se ravnopravnost, pa nekom se to dopalo, nekom nije i kraj priče. Nisam protivnik toga da se nastup učini atraktivnijim ako već pesma nije remek delo, a da li je to urađeno na dobar ili loš način, proceniće publika, ali i žiri.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Monika Linkytė

Započeo Mark

0 Odgovora
284 Pregleda
Poslednja poruka 17 Avgust 2015, 20:46:48
Mark
xx
Poljska 2015: Monika Kuszyńska - In The Name Of Love

Započeo Leo Cezar

104 Odgovora
4427 Pregleda