Autor Tema: Australija 2016: Dami Im - Sound Of Silence  (Pročitano 8672 puta)

• Аца
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
Odg: Australija 2016: Dami Im - Sound Of Silence
« Odgovor #255 poslato: 15 Maj 2016, 14:04:28 »
Јао...  :-* Она је још раније на првом месту стављала да је поносна што представља своју земљу итд. Имала је прави евровизијски и такмичарски приступ. Да ли можете да замислите њу да каже како је Украјина победила само због политике? ::)
Нажалост, Аустралија је показала већини Европе како треба да се труди и како треба да се постави према ЕЅС.

Изненадило ме је тек четврто место код публике са заостатком од око 100 поена за другим местом. Баш ми је наступ био убедљив и видео сам победу.
Разлика у коначном збиру од 23 поена је заиста минимална. Као да је по старом систему било 11 или 12 поена. Ипак би било чудно да је победила са чак четвртог места код публике.
#MrzimoUčiteljice

• tetsujin
  • Golden Member
  • 'cause there is a light guiding my way ...
  • Zemlja: nl
« Odgovor #256 poslato: 15 Maj 2016, 17:26:31 »
iz novina...

Svi koji se čude što je ove godine na Eurosongu – dakle, natjecanju za pjesmu Europe – nastupila i Australija, nisu Euroviziju baš pozorno pratili prošle godine, jer Australija je i lani bila jedna od natjecateljica. Boje te zemlje branio je Guy Sebastian s pjesmom 'Tonight Again'.

No, doista, odakle Australija na jednom europskom pjevačkom natjecanju?

Radi se o tome da je Eurosong već godinama silno popularan u Australiji i ta se zemlja već dugo pokušava uključiti u natjecanje. Također, u Australiji se već dugo održavaju i glasovanja za najbolju pjesmu gdje se dodjeljuju bodovi svim natjecateljima, no ti glasovi do nedavno nisu imali nikakav utjecaj na rezultate Eurosonga.

Kad se prvi put pojavila ideja da bi se Australija mogla pridružiti Eurosongu, počele su kružiti razne šale poput one da u Australiji zapravo ionako žive Europljani i to oni koji su u Australiju poslani na izdržavanje zatvorske kazne. Naime, poznato je kako je naseljavanje tog kontinenta europskim stanovništvom počelo upravo kroz preseljenje zatvorenika.

Pjesma Eurovizije održava se od 1956. godine. Ideja je bila organizirati natjecanje koje će prenositi televizije u zemljama članicama Europske radiodifuzne unije. I samo ime festivala – Eurovizija – vezano je uz TV prijenos. Ponekad se pjesmama Eurovizije zamjera veće inzistiranje na vizualnoj atraktivnosti nastupa, a ne toliko na kvaliteti pjesama, no baš zbog toga valja podsjetiti da se prije svega radi o TV spektaklu te je vizualna atraktivnost nužna (ako ne i važnije od samih pjesama, iako se radi o pjevačkom natjecanju).

Osim u Australiji, Eurovizija je silno popularna i u SAD-u pa je američka mreža NBC već u pregovorima s ERU-om oko otkupljivanja prava za američku verziju natjecanja. Približavanje američkoj publici vidljivo je i kroz pojavljivanje ovogodišnjeg posebnog gosta Justina Timberlakea.

Pokaže li se da je interes i u ostatku svijeta za Eurovizijskim natjecanjem jako velik, nije teško zamisliti da će Eurosong u dogledno vrijeme postati, recimo, Worldsong. Ako je suditi po rezultatima postignutim zbog uključivanja Australije, to bi se lako moglo i dogoditi jer otkako sudjeluje Australija, gledanost spektakla se povećala za 12 posto.

I odličan plasman australske natjecateljice na ovogodišnjem natjecanju zasigurno će pridonijeti još većoj popularnosti ovog natjecanja u Australiji. Naime,  Dami Im s pjesmom 'Sound Of Silence' zauzela je drugu poziciju, a na kraju natjecanja nije mogla suspregnuti suze.

Naime, nakon glasova žirija Dami je uvjerljivo vodila, ali nakon što su stigli rezultati televotinga iznenađujuće je skliznula na drugo mjesto.

- Nemam pojma što se upravo dogodilo, ali jako sam sretna. Nadam se da ste ponosni na mene.
I amar prestar aen. The world is changed. Han matho ne nen. I feel it in the water. Han mathon ned cae. I feel it in the earth. A han noston ned gwilith. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it.

• Trent
  • Hero Member
  • Zemlja: us
« Odgovor #257 poslato: 15 Maj 2016, 17:30:38 »
Kad je orla albanskog napravila reko' e ne'š pobijediti sad :D
https://www.facebook.com/eurovisionalbania/photos/a.186701471532491.1073741831.186444481558190/527598617442773/?type=3&theater  :)

Arlis Lajthiza
Arlis Lajthiza Hahahha kushedi sa lek i kan dhene per at 12 pikesh hahahha  :D ovoj komentar govori sve

« Odgovor #258 poslato: 15 Maj 2016, 18:13:46 »
iz novina...

- Nemam pojma što se upravo dogodilo, ali jako sam sretna. Nadam se da ste ponosni na mene.

Naravno da nemaš pojma, jer živiš u mirnoj zemlji daleko od čudnih i čudesnih dešavanja ;) Budi srećna što ti je tamo gde živiš problem očuvanje koala, a ne očuvanje koalicija bye:)

Ali meni je i ove godine apsolutni hit Lee Lin Chin ;zv:) Ne znam koliko žena ima godina, ali je skroz opičena sa tim nekim svojim aljama i kreaturama koje nosi na sebi :D

• sudija
  • Sr. Member
« Odgovor #259 poslato: 16 Maj 2016, 00:26:02 »
Šteta što nije pobedila! Bila je divna!!!

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
  • Zemlja: cx
« Odgovor #260 poslato: 16 Maj 2016, 23:12:28 »
Pesma i nije toliko po mom ukusu, ali je po meni najbolja vokalna interpretacija na ESC-u ove godine uz glamurozan nastup.  ;zv:)
Ne bi bilo nezasluženo da je uspela da pobedi, lepo je sve zvučalo, naročito imajući u vidu ko joj je bio konkurencija za prvo mesto.  ::)
Mislio sam da Džamijala neće uspeti da dobije preko 300 poena u televotingu, ali, desilo se to na veliku žalost. Eh, živote, lutalico.  :D
ESC 2020. top 5:
:beb: :ltb: :bgb: :mkb: :nlb:

top 15:
:gb: :ru: :is: :ro: :it: :ee: :il: :lv: :cz: :at:

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #261 poslato: 17 Maj 2016, 19:05:36 »
Аустралија је престигла СЦГ и сада је држава за најбољим просечним пласманом, 3,5. :(

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #262 poslato: 17 Maj 2016, 19:17:00 »
Ovo da je pobedilo tacno bi razmislio dal bi uopste vise i gledao ESC. Ne samo zato sto bi pobedila jedna Australija, nego je i pesma isforsirana do krajnjih granica. Sto se mene tice, ovo vise od nekog 8-9. mesta nije zasluzilo, mada ih ja licno ni tu ne bi stavio.

Nazalost obzirom koliko ESC zvanicnici dobijaju redovan orgazam na sam pomen njihovog imena, svakako ocekujem pobedu u najskorijem periodu. Mozda vec iduce godine.

• Bettstonxale
  • Hero Member
  • Art will survive, artists won't.
  • Zemlja: us
« Odgovor #263 poslato: 18 Maj 2016, 22:52:18 »
Moj drug je sve do finala pevao '' Na bahama vejs tu d saund of sajrens ''  :D :D

« Odgovor #264 poslato: 18 Maj 2016, 23:03:41 »
Ovo da je pobedilo tacno bi razmislio dal bi uopste vise i gledao ESC. Ne samo zato sto bi pobedila jedna Australija, nego je i pesma isforsirana do krajnjih granica. Sto se mene tice, ovo vise od nekog 8-9. mesta nije zasluzilo, mada ih ja licno ni tu ne bi stavio.

To je tačno, ali barem je u odnosu na pobedničku pesmu pevljivija, hitičnija i sigurno ćeš je čuti na radiju.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #265 poslato: 19 Maj 2016, 10:07:54 »
Da, to stoji. Za razliku od pobednika ima predispozicije da bude radijski hit.

• Scooby
  • Golden Member
  • Stop golotinji
  • Zemlja: sa
« Odgovor #266 poslato: 19 Maj 2016, 11:36:02 »
Зар поента Евровизије не би требала да буде стварање песама које ће се слушати? Дами је одрадила одличан посао и њена песма је већ сада хит

Послато са LG-D335E уз помоћ Тапатока

Ovo je potpis

• Mithrandir
  • Hero Member
  • Oko mene uzak krug, oko kruga širok prečnik
« Odgovor #267 poslato: 19 Maj 2016, 11:48:45 »
Za mene je bila pobednica  ;(:); Baš sam navijao za nju da ostane prva i nakon glasova publike  ;(:); Otpevala je nikad bolje u finalu  :G)

• Alexa
  • Hero Member
« Odgovor #268 poslato: 19 Maj 2016, 13:04:55 »
Kristalan glas, stajling, naravno nastup i ceo taj njen look kad se pojavila pod imenom Australija...bilo je pun pogodak! Zaista je bila fantasticna!  :G)  Meni pored svega ovoga sto potresa evroviziju zadnjih godina, ucesce Australije stvarno najmanje smeta. Zasto se ne bi takmicio neko ko napravi hit, ko toliko ulaze u nastup. salje dobre pevace? Zasluzili su vise da se takmice od npr. Engleza ove godine koji su se samo izblamirali.
:itb: :beb: :bgb: :hrb: :rsb: :ilb: :aub: :rub: :isb: :fib:   UKR / SLO / ROM

• euronik
  • Golden Member
  • esc-najsrećniji televizijski program!
« Odgovor #269 poslato: 19 Maj 2016, 19:08:49 »
Bravo Dami Im, bravo! Samo glas..

http://youtu.be/UT50Qx1zhG4

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Rumunija 2016: Ovidiu Anton - Moment of silence

Započeo Miloš

300 Odgovora
7518 Pregleda
Poslednja poruka 09 Jun 2016, 00:46:08
tetsujin
xx
Dami Im

Započeo McSteamy

1 Odgovora
450 Pregleda