Autor Tema: ESC 2018 - Lisabon, Portugalija: opšte, arena, grafika, scena  (Pročitano 227513 puta)

• Zvezda
  • banovan član
  • Sr. Member
  • Zemlja: it
Odg: ESC 2018 - Lisabon, Portugalija: opšte, arena, grafika, scena
« Odgovor #12315 poslato: 23 Novembar 2018, 23:54:52 »
Meni stvarno nije jasno sto Novi Zeland nikada nije dao 12 poena Australiji  :o :o
Ko pita ne skita, zivot ide dalje

• Stole
  • Golden Member
  • 👑
  • Zemlja: rs
« Odgovor #12316 poslato: 30 Decembar 2018, 11:59:38 »
Ovako je mogla da izgleda scena u Lisabonu, ali je odbijena zbog ekrana a to je bio jedan od glavnih uslova konkursa.

01. :fr: 02. :rs: 03. :mk: 04. :pl: 05. :am: 06. :es: 07. 08. :ie: 09. :by: 10. :ru:

11. :ua: 12. :al: 13. :au: 14. :mt: 15. :nl: 16. :ge: 17. 18. :it: 19. :pt:

#jesc2019

• mirCo
  • Golden Member
  • Rene ću podržati uoči Oskara!
« Odgovor #12317 poslato: 30 Decembar 2018, 14:57:12 »
Pa i nije nešto.

• Scooby
  • Golden Member
  • A broken heart is all that's left
  • Zemlja: nl
« Odgovor #12318 poslato: 30 Decembar 2018, 18:52:39 »
Tajana izgleda opet ucestvuje na Vdbiru

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

I spent all of the love I've saved
We were always a losing game
Small-town boy in a big arcade
I got addicted to a losing game

• Josipa.
  • Golden Member
  • never let me fall, hold me close
  • Zemlja: it
« Odgovor #12319 poslato: 30 Decembar 2018, 19:09:54 »
Super, neka napravi dobru pjesmu.

• Stole
  • Golden Member
  • 👑
« Odgovor #12320 poslato: 30 Decembar 2018, 19:42:02 »
I opet ce biti druga :D

• Scooby
  • Golden Member
  • A broken heart is all that's left
  • Zemlja: nl
« Odgovor #12321 poslato: 30 Decembar 2018, 19:48:47 »
Sanmarinci objavili da su odabrali i predstavnika i pesmu i da ove godine ocekuju dobar plasman

Poslato uz blagoslov Wiwi tetkica

• mirCo
  • Golden Member
  • Rene ću podržati uoči Oskara!
« Odgovor #12322 poslato: 30 Decembar 2018, 19:58:02 »
Pa od 2014. svake godine neka država koja inače loše prolazi, pozitivno iznenadi, nadam se da mogu i oni.

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #12323 poslato: 30 Decembar 2018, 20:33:09 »
Super, neka napravi dobru pjesmu.
Bukvalno ovo :D
:pl: :rs: :au: :al: :nl: :es: :gb: :rw: :mk: :ie:
JESC 2019 - top 10

• manchild
  • banovan član
  • Newbie
  • *
  • Zemlja: hr
« Odgovor #12324 poslato: 19 Februar 2019, 23:15:49 »
Moji komentari nakon ESC-a:

Portugal: Evo ove opuštene voditeljice su bile puno bolje nego one drvene iz Austrije, fino su kroz ESC provukli reklamu o turizmu (očekujem da će im se to ove i sljedeće godine kroz brojki u turizmu vratiti), sama organizacija loša, ne uče na vlastitim greškama (očito im ona gola guzica kod Jamale nije bila dovoljno upozorenje), frajer ima ruksak!! (kaj da je bila bomba pa da se raznio, kaj da je imal pištolj i ubio UK predstavnicu, kaj da je imal nož) totalni debkl sigurnosnih službi. Umjesto da primijete da netko nepoznat dolazi na pozornici oni valjda jeli sendviče i slušali pjesmu.
 Ja ne kužim zašto oni ne pošalju na ESC fado ili bossa novu?! Ali fakat, toliko se ponose s tim i onda šalju svakakva sranja (sjetite se pred par godina (točnije 2011) kad su imali grupu koja je nosila transparente na pozornici). Ove godine su poslali sličan stil pjesme kao i prošle godine i naravno da su popušili. Da su bili u PF-u opet ne bi prošli u finale. Domaćin po 3. puta u povijest posljednji, ali bar su dobili bodove. Sljedeće godine (ako ovako nastave) mislim da će se vratiti kući u suzama.
 I njihove šale su bile loše jer su ih razumjeli samo fanovi Eurosonga što je jako loše.

Finska: gay ikona očito nije uspjela animirati raju da glasa za nju jer se raja opredijelila za Irsku na kojoj se dečki diraju na pozornici. Inače je pjesma dosta pristojna, brza, za jedan aerobic dušu dalo. Iako mi oni prateći vokali i plesači odjećom malo vukli na naci vojnike.

UK: potpuno razumijem odbijanje da se ponovno nastupi na kraju jer bi i ja to odbio. Jednostavno taj adrenalin koji te nosio prvi puta se istrošio i drugi puta to ne bi bilo to, tako da ju u potpunosti razumijem. Opet završili u bottom 3, nikako da se maknu. Sve one izjave onih „vrsnih znalaca“ da bi trebala biti poslana Adel i ostale tog tipa je potpuna glupost jer Adel pobjeda na ESC ništa ne znači kad je ona velika i bez toga trasha. Jedina im je nada pobjeda Australije, jer očito UK za neki veliki rezultat (zadnji put ga imali 2009) još nije spreman, pjesma im je bila tako tako, mogu oni to i puuuuno bolje. Malo se furala na imidž Annie Lenox.

Španjolska: nikad dobro ne ispadne furanje na prošlogodišnje pobjednike što su i Španjolci osjetili na svojoj koži, oni su s tom uspavankom ozbiljno konkurirali za vrh?! pa oni žive u iluziji i onda ih susjedi (po dobro starom običaju) sjebu tak da ih stave na broj koji nikad nije pobjedil (broj 2). Zašto se ni jedan favorit ne stavi na br 2 čisto da se vidi dal je zaista taj broj uklet?

Slovenija: ah kad se ide na foru – „joj POR tak ima lošu organizaciju idemo igrat na račun toga pa izjebati organizatore da nam ko fol ugase glazbu zbog tehničkih problema na sredini pjesme“. To pali nažalost samo jednom, 2 puta je isforsirano. Ja razumijem slovenski, ali nju nisam razumio ama baš ni jednu riječ jer je toliko frfljala da sumnjam da su je i rođeni Slovenci kužili o čem ona u pjesmi razglaba. Ok, ušli su u finale, to je najbitnije. Kako? To je manje bitno.

Mađarska: prva metal pjesma u povijesti u finalu eurosonga. Pohvala za to, jer očito i metalci gledaju Eurosong, ali javno to ne bi ni mrtvi priznali. Moj komentar na pjesmu je „koji je to k***c?“

Australija: Nadam se da će Australci konačno imati svoj vlastiti izbor, a ne da stalno šalju samostalne izvođače. Ali zanimljivo prvo bila Jesica (žena) kao popuna programu, onda šalju frajera, pa opet ženu, pa opet frajer i ove godine ženu. Slučajnost? Znači sljedeće godine šalju frajera na ESC. Pjesma je fina, poletna, ona je to dobro izvela, iako mi se čini da se malo zdebljala nego kad je bila prošli put na ESC. E sad zašto je raji bila na dnu, očito strka oko Australije završila. Oni prate ESC ujutro, a ja iz Kanade pratio ESC u 14h poslijepodne (preko neta) – nema boljeg termina od toga.

Srbija: sve je dobro dok onaj glavni pjevač ne otvori usta, riječi su toliko banalne da sva sreća da su pjevali na SRB jeziku tak da ih nitko ne razumije. Mislim da je i njima došlo iz dupeta u glavu da su pjesme s narodnim melosom o izgubljenim ovcama konačno prošlo svršeno vrijeme.

Nizozemska: zanimljivo da je Eurosong slab na country pjesme, nemam drugog objašnjenja ali sve pjesme koji su imale makar natruhe countrija su se uspjele probiti do finala, tako da je zapravo samo pitanje vremena kad će pjesma tog tipa napokon i pobijediti. Naravno da je bilo iluzorno očekivati da će on ponoviti srebrnu medalju, jer je ovo bilo za dečurliju i bakice koje glasaju malo premoderno.

Ukrajna: nastup u početku malo prečudan – on leži u lijesu (kriste), ali ih ne kužim, Austrija imala klavir koji gori i osvojili 0 bodova, ovi imali varijaciju na temu, gore stepenice (očito prema raju) i očekivali pobjedu?! Satisfakcija im je ta što su oni ušli, a Rusi nisu. Koji mu je k***c s okom? Jel mu je to umjetno oko ili ima metalnu leću. Ne kužim

Norveška: to je prvi puta u povijesti da zemlja koja pobjedi u jednom PF-u se ne bori za vrh eurosonga (sve ostale koji su pobijedile u svojim PF-ima jesu!!!). Kad je pobjedil prvi puta njegov engleski je bio dobar, ali jučer njegov engleski je bio koma. Mislim da mu ovaj izlet nije trebal, bolje da je on napisal tu pjesma i dal nekome drugome. Nikad nije dobro lovit se na staru slavu (opet violina).

Irska: da se frajeri na pozornici nisu dirali, opet bi Irci zapeli u polufinalu. Tako da je ovo igranje na kartu – „ESC je pederski festival, idemo to iskoristiti“. Pjesma je zaboravljena čim je bila otpjevana. On gitaru, ona klavir, a ovi se diraju na klupi. Moš mislit.

Bugarska: bahatost se nikada ne isplati, eto Bugari bili bahati pa su fino bili spušteni na zemlju. Razlog lošeg plasmana su isključivo i jedino riječi: „love you beyond the bones“, ono ozbiljno?! Melodija je dobra, monumetalna (stil grupe Enigma), ali riječi su smijurija, s tim da ona plavuša (da nije imala prateći vokal iza pozornice) bi se rastepla od treme. I da, dete drago, nikad ne prati kosu par sati prije nastupa jer ti je kosa bila puna elektriciteta i letjela na sve strane. Bitno je da ih je raja dizala u nebesa i govorili im da budu 1. Nemate vi pojma.

Francuka: a je lijepo rekao da će to spušiti, ali naravno meni se ne vjeruje. Nikad politička pjesma ne prođe dobro na ESC. Ona pjeva o izbjeglicama, a ni vidli izbjeglice i očekuje bodove od Europe kojoj se kosa na glavi diže od izbjeglica. Dajte napišite pjesmu kak spada, Pariz nismo vidjeli od 1978.

Litva: Da nastup nije prikazival slike onih ljudi, finale ne bi ni vidjeli. Pjesma je zaista kvalitetna i ona lijepo to otpjevala, još je dobro i prošla te ostvarila drugi najbolji rezultat Litve. 12 bodova od nas mi je blago rečeno čudan, očito bio dogovor (očekujem vraćanje usluge sljedeće godine).

Moldavija: ovo je školski primjer kako se od šrot pjesme može sa odličnim nastupom osvojiti 200+ bodova. I oni obučeni u svoje boje zastave (plave, žuto, crveno) i to bi bilo fora da to nisu isfurali Talijani u 80-tima. Kak sam i pogodil da broncu neće obraniti.
 Albanija: prvi puta u povijesti ulazi u finale albanska pjesma sa muškim vokalom i osvoji drugi najbolji rezultat u povijesti za ALB. A znate zašto? Azera nije bilo u finalu pa glasove rasporedili između njega i Cipra (oboje su muslimani i Albanci).

Danska: Čim sam vidio nastup rekao sam sam sebi: „ovo je slabo“ što je prepoznao i žiri. Pjesma se vodi na nekakvu legendu o Vikingu koji nije siloval nego čital doma knjige uz čašu kakaa. Ma da ne bi. Takvog bi u to doba proglasili pederom i zatukli. No dobro svaka zemlja ima svoje mitove tako i ona (on pijuckal kakako, o bože). Malo se ubaci fora iz gospodara prstena, malo Vikinzi (sjećate se one crtane serije o malo ženskoj Vikinzi po imenom Vicky - https://www.youtube.com/watch?v=bVdI6laTOXI
 To sam gledao kao mali na austrijskoj televiziji.
Estonija: 65.000 eura za 8.mjesto je žalio bože novca. I da, nastup nije originalan:

1.   Tak je visila Josipa Lisac u spotu „Paučina“
 2.   Tak visoko iznad pozornice je bila Moldavija pred par godina
 3.   Haljina je mijenjala boje kod Azerbajdžana 2012, ali su oni bili tada 4.
 Žena lijepo pjeva operu i vidi se da se ne muči kod pjevanja. Problem niskog plasmana (što sam rekao i prije proba) je da je pjesma previše operna i da bi to moglo skupo koštati. I bio u pravu.

Švedska: Ruku na srce, ali taj frajer ne zna pjevati. Na nekim dijelovima imate dojam da frajer samo otvara usta i da prateći vokali zapravo pjevaju, a ne on. Iako je pjesma kao pjesma zaista dobra (disco pjesme ja obožavam). Frajeru bi preporučio pregled hormona testosterona kod doktora (glas mu je malo previsok, a pubertet je prošao). Ovo je zapravo šamar Švedskoj kojoj je raja poručila dajte više nešto novo jer je ovo postalo zamorno. Bez led ekrana koje je doteglil iz SWE bio bi još niže u plasmanu.

Češka: bravo za njih, najbolji plasman ikad. Pa kad se pošalje dobra pjesma ne trebaš susjede moljakati da glasaju za vas. Za njega su glasale klinke željne k***a više neg vode. Čak je i skočil u finalu salto, dobro da se nije rastepel na pozornici. Očekujem sličan stil i plasman sljedeće godine, toliko se trudili, zaslužili su. Zaista su bili super.

Italija: meni je pjesma fakat bezveze, 5. mjesto samo zato jer su riječi pisane na svim mogućim i nemogućim jezicima (čak i hrvatskom):
 Bozo „Štefica si vidla, piše stih i na HR jeziku“
 Štefica: „gdje, to nisam vidla?“
 Bozo: „ma kad ti kažem, maloprije vidio“
 Štefica: „sanjaš dragi“
 Bozo: „nemoj me jebati, za njega glasamo“
 Štefica: „Ti glasaj, meni je onaj Čeh napet“
 Bozo: „Ti ja dam Čeha jednu plavu pod oko, izvoli tipkaj za Talijane“

Inače slilčnu foru sa stihom na HR jeziku izveli Austrijanci u Zagrebu 1990 i dobili od HR žirija 8 bodova.
 Čini mi se da je to malo previsoko za Talijane, kojima pjesma zaista nije ništa posebno.

Njemačka: Da nije i on vucaral one led ekrane bi k***c bili u TOP 4. Inače, ovo je ogledni primjer igranje na emocije i prvi puta su nakon 2010 i Lene u Top 10. Zadnji put su bili 4. nevjerojatne 1979. godine!!
 100 godina od završetka WWI je tek u studenom,  a nakon toga svibanj 2019 nije daleko (opet na dnu u finalu), iako su oni u Izraelu uvijek dobro prošli. Još jedan podatak šokira: Dobili su prvi put bodove od Izraela i to nakon 1999 godine kad su od njih dobili 12 bodova!! Da, Lena nije dobila ni boda!!!

Austrija: a ja lijepo rekao da će to biti u finalu (iako ni u snu se nisam nadal bronci). Čak su se i sami Austrijanci iznenadili plasmanu i to je prva bronca za Austriju u povijesti (fali im još samo srebro). Gospell su probali prvi puta 1996 i bili 10. Ovaj puta su bili miljama bolji iako su mu hlače koje je obukao bile katastrofalne.

Cipar: baš mi je žao cure jer se fakat nadala pobjedi, nastup bio vrhunsku, prvi put završili u TOP 3. Zaista šteta. Ali znate kaj, nisu oni ništa spektakularno napravili – ko je bio hit godine? Despacito, i oni to fino malo prepakirali i prodali neukim seljacima na Eurosongu. Poanta je da nisu ništa spektakularno izmislili samo su pratili trendove i pogodili. I drago mi je da je opalila šamar Grčkoj koju je godinama odbijala (možda zato jer je Albanka porijeklom).

Gruzija: mi nismo ušli sa klapom, bogme nisu ni oni sa svojim „polifonim pjevanjem“. Lijepo je da je to zaštićeno kod UNESCO- a, ali je nastup bio dosadan.

San Marino: Evo početnička pogreška – pjesma brza, ona cupka na mjestu. Kriste. Oni roboti su preslatki, nadam se da su Japanci platili im put do Lisabona. Bolju reklamu nisu mogli dobiti. Ajde se ugledajte na Češku.

Rusija: Otrov u UK je odradio svoje i bilo šta drugo osim stanice u PF-u je bilo ravno pobjedi. Baš mi je drago da je većina ex SSSR država ostalo u PF-u, bar se sljedeće godine neće bahatiti.

Armenija: Ja pogodio da će to ostati u PF-u jer je pjesma dosadna i frajer zavija ko da su kolinje.

Azeri: Čim nastup završio rekao sam sebi da ovo neće dalje i opet pogodio. One vježbe za trudnice, ne znam kaj su s tim mislili postići. Hlađenje od jedne godine će im jako dobro doći.

Latvija: isti stil ko i naša Franka i isto ko i mi ostali u predvorju. Šteta, pjesma je kvalitetna i mogao se dobar i efektan nastup napraviti. Nadam se da ona voli jesti rižoto budući da se tak preziva.

Poljska: konačno poslali nešto što se meni dopada i ostali u PF-u. Očito Poljaci otplaćuju dugove od prošle godine kad su telefonima nagurali Poljaka televotingom u TOP 3 pa zato ove godine Poljaka ostavili na milost i nemilost drugima.

Malta: Oni su fakat mislili da s tim sranjem će ući u finale?! Meni ni sad nije jasno što je tabu u pjesmi i zašto je tabu?

Crna Gora: Inje je lijepo vidjeti na drveću, pjesma dosadna do bola. I daju 12 bodova Srbiji (žiri), kriste.

Rumunjska: očekivano od pjesme koja je više sa Splitski festival nego za Eurosong, zaista ništa extra, a i nastup je bio osrednji.
 Bjelorusija: frajer se doslovno usral na pozornici od treme, ja mislio da će se on onesvijestiti koliku tremu je imal. Ovako bizaran nastup nismo dugo imali. Jel ona ruža bila prava ili umjetna?

Island: Uspavanka za male bebe

Belgija: ovo je pjesma u kojoj je refren slabiji dio pjesme, šteta jer se ona dobro nosila sa samom pjesmom, ima specifičan glas. Eto, upozorenje da Belgija treba slati nešto drugo na ESC. City Lights i dalje nedostižno za njih.

Švicarska: Koja šteta, zaista se nastupu nema šta prigovoriti, očito konkurencija bila prejaka, šteta, jer se fakat trude.

Grčka: referen je mrak, za nastup pokrala našu Doris Dragović, iako je na par momenata djelovala dosta neuvjerljiva u to što pjeva. Trebala se onda i obući u pravu antičku svećenicu, a ne ju samo glumiti.

Hrvatska: Franka na kraju 38, to je najniži plasman ikad. Apokalipsa!!!! Pjesma je još jedan dokaz:
 1)   Mi ne znamo napisati pjesmu za ESC. Prošle 2 godine stranci pisali i ušli smo
 2)   Na temelju čiste inercije se ne ulazi u finale
 3)   Mihaljeviću ne dopustiti da proba treću sreću (Feminem, Franka)
 4)   Mi ne bi ušli ni u drugom PF-u
 5)   Nastup treba biti energičan, brza pjesma, na engleskom, ak treba dofurati led ekrane, treba uložiti neki k***c u pjesmu, a ne samo da se božjom providnošću nađemo u finalu, tako to nejde
 6)   Ak će imati Doru opet će to ispasti ko seljački dernek i sa pjesmama od kojih ni jedna nije za ESC.
 7)   Ak je ESC trash, onda prihvatimo to i pošaljimo ženu koja je doktorirala trash u Hrvata – Maja Šuput 

Izrael: zanimljivo da je IZR pobjedio 1978, 1998, 2018 (svakih 20 godina; dobro obranio je on zlato 1979). Ja mislio da smo s brkatom ženom dotakli dno, ali eto može se i dublje od toga. Katastrofa, užas užasa. Evo ovo je dokaz da na ESC nije bitna pjesma (dobro Austrija to demantira, bili 1. po žiriju) nego trash i da to prolazi. Kakva kvaliteta. Nažalost mislim da ova pobjeda neće pomoći ESC da dostigne kakvu takvu kvalitetu koju su navaljivali prošle godine kad je onaj pizdun
 pobjedil. Inače Netta pokrala Ninu koja je imala na početku pjesme gigantski kimono i koja živi (nisam ni znal) 2 kuće dalje od mene.

Tetkice pokazale da i dalje nemaju ukus i da ne znaju pogoditi – po njima je FRA bila 2.
 Kladionice vrhunski fulale – njima je Irska bila 3. (aahhaahhahahahaha). Zapravo se tek na probama može pratiti stanje, sve prije toga je pičkin dim.
 Pobjeda Izraela je zapravo EBU poklon Izraelu što je  osnovao novu televiziju i za sve one koji tvrde da politika nema veze s glasanje na ESC su u velikoj zabludi  - najnoviji primjer – HR kupila avione od IZR odmah njihov žiri honorira Franku.

Bravo za naš žiri što je dao 0 Srbiji i Sloveniji kao znak zahvale što su oni dali Žaku 0 prošle godine, sve se vraća, sve se plaća

Samo se nadam da su zemlje dovoljno pametne i da sljedeće godine nećemo na sceni slušati lajanje, roktanje i sl.

• MilosFB
  • Hero Member
« Odgovor #12325 poslato: 19 Februar 2019, 23:24:22 »
 :amin: :amin: :amin:

• noOne
  • Golden Member
« Odgovor #12326 poslato: 19 Februar 2019, 23:28:16 »
Zar misliš da će to netko pročitati? ;D
1 :nlb: 2 :seb::cyb::chb: 5 :byb: 6 :itb::mtb: 8 :mkb: 9 :esb: 10 :rub:

11 :be: 12 :pt: 13 :gr: 14 :ee: 15 :no: 16 :az: 17 :hu: 18 :is: 19 :rs: 20 :si: 21 :sm: 22 :me: 23 :cz: 24 :al: 25 :am: 26 :lv: 27 :lt: 28 :il:

29 :pl: 30 :gb: 31 :fi: 32 :md: 33 :fr: 34 :au: 35 :ge: 36 :ie: 37 :ro: 38 :dk: 39 :de: 40 :at:

• manchild
  • banovan član
  • Newbie
  • *
« Odgovor #12327 poslato: 19 Februar 2019, 23:34:29 »
pa ne moraju ak neće :)
su bar dobri komentari?

• noOne
  • Golden Member
« Odgovor #12328 poslato: 19 Februar 2019, 23:41:08 »
Pa kako da znam kad nisam pročitao.

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #12329 poslato: 20 Februar 2019, 00:00:45 »
Procurele su kadrirane probe za žiri (2015-2018)... Sanja razvalila finalnu :(

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
ESC 2011: opšte, arena, grafika, scena

Započeo Miloš

2258 Odgovora
86910 Pregleda
Poslednja poruka 03 Septembar 2018, 23:01:57
Petar
xx
ESC 2015 - Beč, Austrija: opšte, arena, grafika, scena

Započeo Miloš

5505 Odgovora
150313 Pregleda