Autor Tema: Italija 2019: Mahmood - Soldi  (Pročitano 18610 puta)

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
  • Zemlja: rs
Odg: Italija 2019: Mahmood - Soldi
« Odgovor #2475 poslato: 01 Septembar 2019, 11:29:10 »
Mora da Josipa zivi u Sevrnoj Koreji kad joj nije dostupan  ;D
" Leo - Državna zajednica Azerbejdžana, Švedske i Rusije sa posebnim ministarstvom za tursku, rumunsku i moldavsku dijasporu "

23.septembar 2014.
Scooby

• Josipa.
  • Golden Member
  • never let me fall, hold me close
  • Zemlja: it
« Odgovor #2476 poslato: 01 Septembar 2019, 12:20:10 »
Trenutno sam u Cg. :D Šta li ga Mahmood ima protiv Cg?!

• Leo Cezar
  • Moderator
  • Florin Cezar Ouatu
« Odgovor #2477 poslato: 01 Septembar 2019, 12:53:11 »
Samo 7/24 poena u finalu. Preslabo  :( Odmah ste mu otisli na blok  :( Od nas dobio 17 , 10 od publike da vidis kako radi yt link  :-* 8)

• Josipa.
  • Golden Member
  • never let me fall, hold me close
« Odgovor #2478 poslato: 01 Septembar 2019, 12:54:54 »
A imaš pravo, sigurno je mnogo ljut radi slabih bodova.

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2479 poslato: 11 Septembar 2019, 10:41:12 »
Kul što je neko s esc-a postao popularan ovoliko kod nas
?s=09
Sacha Jean-Baptiste & Eurovision
2011: :ru:  2016: :am: :cy: :ge: :lt:  2019: :cy: :ch: :se:
2012: :se:  2017: :au: :bg: :am: :ge:
2015: :ge:  2018: :au: :bg: :cy:

• star5
  • Hero Member
« Odgovor #2480 poslato: 14 Oktobar 2019, 09:20:18 »
Svakog dana je cujem na radiju.  :-* :-*

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #2481 poslato: 15 Oktobar 2019, 14:23:22 »
Najslušanija esc pesma na Spotify-u, zvanično.

• mirCo
  • Golden Member
  • Rene ću podržati uoči Oskara!
« Odgovor #2482 poslato: 15 Oktobar 2019, 19:12:31 »
Zvanični tvt pobednik:  :no:
Realni tvt pobednik:  :it:

• Nemanja
  • Hero Member
  • Nevena,kruna ESC 2019 je tvoja!
« Odgovor #2483 poslato: 15 Oktobar 2019, 19:17:02 »
Juče sam se vratio iz Rima.Bio sam u Rimu od 10. do 13.oktobra i zbog toga mi je sada jako,jako što Mahmood nije pobedio proletos na ovogodišnjem ESC-u,jer da jeste,mogao mi da se pohvalim kako sam posetio grad domaćin predstojećeg ESC-a 2020 svega pola godine pre njegovog održavanja.Španski Trg sa onim čuvenim stepenicama odličan je za ceremoniju otvaranja na crvenom tepihu,ili zelenom,ili koje god bude bio boje(ono što je u nedelju pred prvo polufinale).Izmeni poruku
Everything for you,i give myself to you...

• AksBex
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #2484 poslato: 03 Novembar 2019, 08:46:15 »
Malo ću se zadržati ovde jer Soldi je definitivno evrovizijski fenomen, ne samo ove godine nego među Evrovizijama svih vremena. Tako mislim pre svega zato što na Evovizijama veoma retko viđamo pesme rep i hip&hop žanra, koje inače očajno prolaze, a ova numera je došla iz prestižnog San Rema na kome je taj isti rep ukombinovan sa live orkestrom koja mu je dala dodatnu dimenziju. Ok, na Evroviziji nije bio orkestar ali je odlično projektovan kroz matricu. Dalje, verujem da su se mnogi iznenadili da je rep pobedio na San Remu i da će ići na Evroviziju, ali retko ko je mogao da očekuje da će ova numera bukvalno preko noći biti najslušanija ikada u svim vremenima Italije, pretekavši i slavnog Pavarotija i Erosa Ramacotija.
Odlična tužna priča u kombinovana sa netužnom matricom, fantastičan most sa arapskim stihovima i dekrešendo na prelazu u 3.u strofu, plus što je meni među jačim utiscima, pljeskanje koje potpuno priliči pesmi među refrenima. E ja sam mislio da će upravo taj clap clap doneti pobedu Mamudu jer to je definitivno trenutak koji osvaja pažnju svih slušalaca i gledalaca, kao što je Neta prošle godine privukla pažnju kokodakanjem.
Muzički nije bio bolji od Dankana i njegovog Arkadea ali kao paket (nastup, stajling i ostalo) je daleko bolji od njega; pobedio je među OGAE glasačima, imao je najviše pregleda na YT, jedino što je na kladionicama dosta zaostajao, to je jedini parametar u čemu je bio vidljivo lošiji.
Kad smo kod kladionica, kvota na Italijana u subotu ujutru pred finale bila je između 15 i 20 na 6. Ili 7.ok poziciji, dok na Dankana je bila 1.5, dakle očigledan favorit, ali ne znam da li je iko ispratio kako su se kvote kretale nakon nastupa Italijana i u toku glasanja (klađenje je bilo moguće do kraja Televoting glasanja): za 5 minuta, odnosno čak i na svaki mon refresh stranice sa kvotama, kvota na Italijana je tako brzo padala da ne verujem da kladionice pamte takav pad ikada, na svakih 10ak sekundi kvota je samo padala i padala a Italija skakala po listi ostavivši u tačku sve osim Holandije. Kvota je za svega 5 min. pala sa 17 na neverovatnih 4.33 dom je u jednom momentu kvota na Holandiju bila oko 2, međutim kasnije se Holanđanin konsolidovao na 1.6 a Italijan na 5.
Jedan sam od retkih bio koji je govorio da samo Italija može da pobedi Holadiju a da im ostali nisu ni blizu, da jedino njih dvoje će se boriti za pobedu a ostali daleko ispod što se zaista i ostvarilo jer je Italija osvojila čak 100 bodova više od 3.e plasirane Rusije.
Zašto sam na početku rekao da je fenomen? Pa zato što je, ALI TEK POSLE takmičenja, iskočio na prvo mesto spotify liste i gotovo na svim stranim charts listama, a ovamo tek 3.bio na Televotingu a čak 4. kod žirija. Čak se i dan danas na našim radio stanicama na Play radiju i na TDI-u pušta nekoliko puta dnevno, dok se Dauncan - Arcade pušta samo na Radio S2 ali ne često. Inače na Hit Radio se svakodnevno pušta Knez - Adio :-)

Samo mogu jednom rečju da opišem 2.mesto Mamuda: šteta...

• choda
  • Hero Member
  • Partizan - Tradizione di famiglia
« Odgovor #2485 poslato: 07 Novembar 2019, 14:30:21 »
Izvinjavam se zbog objava na račun Mamuda sa početka moje forumske karijere. U ovoj situaciji brojke sve govore, i ovo se ispostavio kao dosad gotovo jedini put kada je žiri u tolikoj meri uticao na rezultat. Apsolutno sam pogrešio kad sam ga uporedio sa Džamalom nakon Sanrema, jer Mamud za razliku od dotične nije zloupotrebio apsolutno nijedan faktor iz njegove pozadine. Napravio je skroz muzičku priču i ucrtao svoje ime na svetsku muzičku scenu. Videćemo kako će se kretati njegova popularnost u godinama koje dolaze, ali bude li nastavio ovako, brojke će postati opasne. Na stranu i one, uspeo je da podigne kvalitet i svoje muzike i svog pevanja za vrlo kratko vreme.

Ako ćemo imati (a imaćemo sigurno) još puno kontraverznih nacionalnih izbora, nadam se da će biti više ovakvog scenarija, a manje rumunskog, hrvatskog...

Još jednom se izvinjavam što sam stavio sve te situacije u isti koš.
:ee: Out in Space   :si: Sing To Me

• AksBex
  • Jr. Member
  • **
« Odgovor #2486 poslato: 12 Novembar 2019, 13:11:26 »
Što upropastiše pesmu klinci. Samo ne znam kakve veze ima telefoni sa pesmom?

https://www.youtube.com/watch?v=32OwpPHsIWQ

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
U susret Evrosongu 2014 // Italija

Započeo Leo Cezar

49 Odgovora
2864 Pregleda
Poslednja poruka 14 Novembar 2013, 23:01:12
Feather90
xx
Italija 2014: Emma Marrone - La mia città

Započeo Leo Cezar

208 Odgovora
7154 Pregleda