Autor Tema: Eurovision 2019 podcast by choda  (Pročitano 6383 puta)

• choda
  • Hero Member
  • Partizan - Tradizione di famiglia
  • Zemlja: rs
Odg: Eurovision 2019 podcast by choda
« Odgovor #540 poslato: 17 Maj 2019, 22:35:53 »
Veceras Milos-S i ja komentarisemo jucerasnje polufinale i sutrasnje veliko finale!

Prosirujemo krug gostiju! Sutra, pre finala, komentar vokalnih performansa izvodjaca od strane studenta muzicke akademije, koji vec par godina istrazuje razne vokalne tehnike i vrste vezbi, uz pomoc profesora muzicke akademije i vokalnih trenera.
Dace svoje strucno misljenje o vokalnim izvedbama ovogodisnjih takmicara :)
ESCrevizija - Eurovision 2019 podcast by Choda

EPIZODE 1-4.
https://soundcloud.com/ogae-serbia/sets/eurovision-2019-podcast-by-choda

EPIZODE 5-9.
https://soundcloud.com/wewly/tracks

10. EPIZODA I SPECIJALI
https://soundcloud.com/you/tracks

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #541 poslato: 18 Maj 2019, 01:22:23 »
SPECIJAL

Komentar o drugom polufinalu sa Milošem-S

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #542 poslato: 18 Maj 2019, 01:26:57 »
STUDIO

Sutra je sve gotovo. Sutra se okončava jedna uzbuljiva sezona, i odmaramo od Evrovizije u narednom periodu. Jesmo pomalo tužni, ali život ide dalje. Ipak, sutrašnji dan nam donosi ono što čekamo cele godine, otkako je Izrael pobedio u Lisabonu. Puno sreće svima!

Vreme je za studio finala Pesme Evrovizije - @Milos-S i ja analiziramo sutrašnji događaj, i vrhunac ove evrovizijske sezone! Uživajte :)

• mirCo
  • Golden Member
  • Fortuny
« Odgovor #543 poslato: 18 Maj 2019, 01:39:09 »
Potpuno sam zaboravio na PED.

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #544 poslato: 18 Maj 2019, 02:05:59 »
Meni već polako kreće xD

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #545 poslato: 19 Maj 2019, 13:34:12 »
Prosao ESC, krenuo PED ali show must go on!

Nastavljamo sa analizama protekle Evrovizije jos par dana. Da seciramo rezultate i vidimo sta i kako za dalje.

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #546 poslato: 19 Maj 2019, 23:37:49 »
Evo komentara o levoj strani tabele:

1. Holandija :nl: - prvi među jednakima u ovoj koloni, opravdao očekivanja da je jedan od retkih koji može visoko i kod žirija i kod publike.

2. Italija :it: - bilo je realno da će visoko kod žirija, a publika došla ko bonus. Da je bilo malo upečatljivije možda bi i pobedio. Italijani rizikovali - rizik se isplatio. Malo je i do specifične godine svakako.

3. Rusija :ru: - paradoksalno ali može najzadovoljniji da bude od svih članova top 3. Mogao je niže da bude, treći nije bio ni kod publike ni kod žirija, ni u polufinalu u bilo kojoj kategoriji. Opet je i do godine - 2016. je sa skoro 150 bodova više takođe bio treći. Svakako je istrošen, čini se da je sve moglo bolje (objektivno gledam, iako mi se Scream sviđa više od YTOO)

4. Švajcarska :ch: - Ispala je tačna računica - negde između Mikolasa i Elene - takav i plasman, između njih tačno. Znalo se od starta da pesma nije kapacitet za pobedu, ali da se može visoko.

5. Norveška :no: - Nisam imao ideju da ovo može ovako visoko. Eto, da još jednom potvrdi besmisao izraza "dated". Sindrom Nataše i Une sa Beovizije. Ne verujem da su uopšte iščekivali pobedu, pa sumnjam da su i razočarani nešto.

6. Švedska :se: - Menjaće taktiku nadalje očigledno - već vidim dogodine Jona Henrika (Viking vibes are coming back), iako mi se pesma svidela baš, glasači su rekli svoje. Mislim da bi i top 5 bio zaslužen, ali u godini neslaganja publike i žirija, moralo je ovako. Švedska više ne može da sedi na dve stolice i to je očigledno, kako su ranije po nekom difoltu dobijali dosta poena i od publike.

7. Azerbejdžan :az: - Crni konj, očekivano unutar top 10, mislio sam da će malo manje kod publike, ali atraktivan nastup vraća Azere među ozbiljne igrače. Milanov ponovo bolje prolazi sa pesmom sa kojom ne vodi gotovo nikakvu kampanju (dok ona druga ima vrlo agresivnu), što navodi na pitanje - da li njemu najbolje ide delovanje iz drugog plana.

8. Severna Makedonija :mk: - Svake godine neko neočekivano završi u top 10, to je ovoga puta Tamara. Bilo je sumnji da li će je žiri uzdići (iako nije bilo razloga da ne bude tako), i potpuno zaslužen najbolji plasman Makedonaca na Evroviziji.

9. Australija :au: - Iako je bila u kombinaciji za pobedu, više mi je to bila želja nego realno očekivanje, a top 10, neki donji deo je bila neka realna mera (u emisiji sam takođe rekao kad je počela da skače na kladionicama - nije nerealno da bude plasirana kao Elina Nečajeva). Ovo je tip pesme koji se svidi ljudima, ali pitanje da li ih navede da glasaju. Kao i Elina prošle godine, u tom je opsegu. To je ta mera za pesme ovog tipa. S tim da mi se Zero Gravity više sviđa od La Forze.

10. Island :is: - Duguju dosta i jakoj kampanji. AWS (drugi žanr ali sličan rizik) gotovo da je nije ni imao, dok je Hatari animirao sve ljubitelje tvrđeg - baš tvrđeg zvuka i to konvertovao u top 10. Čak je i žiri ispoštovao sve.

11. Češka Republika :cz: - Realan broj bodova ali moralo je to da bude bolje izbalansirano. Žreb ih je ukanalio, morali su više kod publike da imaju - na kraju krajeva imali su sasvim pristojan broj bodova na televotingu u polufinalu. Nisam gledao ali verujem da su u većini zemalja na tvt bili negde 11-18. mesto (kao Džesika Mauboj lani). Mislio sam, zapravo, da će da osvoje više kod publike.

12. Danska :dk: - Adekvatan naslednik Jeve na ovoj poziciji. Sve odrađeno kako valja, i njen plasman pokazuje superiornost drugog u odnosu na prvo polufinale (koje se meni i dalje više sviđa).

13. Slovenija :si: - Drago mi je da su uhvatili levu stranu i da su prvi u ovom zbijenom nizu. Uspeli su kao zemlja koja gotovo nema sigurne glasove da animiraju ljude širom Evrope (i to sam rekao u emisijii da će da skupljaju niske poene od raznih zemalja - Letonija, Estonija, Rusija na televotingu). Ogroman uspeh je ovo za Sloveniju.
Žiri je morao da ih nagradi sa malo više poena, taman da preskoče Dansku. Ipak, ovo je neki plasman koji im je od početka bio predviđan.

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #547 poslato: 19 Maj 2019, 23:49:48 »
Mislim da Norvezani ne trebaju da budu razocarani. Cak naprotiv, jer su pobedili kod publike sto je bolje nego da su pobedili kod zirija.

Za Cesku sam se iznenadio sto je kod zirija tako visoko, a kod publike nisko. Njihova faca sve govori kad su culi koliko su dobili od publike.
TOP 10 u finalu: 1. Slovenija  2. Srbija 3. S. Makedonija 4. Norveska 5. Albanija 6. Svajcarska 7. Belorusija 8. Izrael 9. San Marino 10. Spanija

• choda
  • Hero Member
« Odgovor #548 poslato: danas u 00:38:44 »
Idemo dalje:

14. Francuska :fr: - Očekivano nije u vrhu, prosto je sve previše viđeno, a trendovi nisu kao pre nekoliko godina.

15. Kipar :cy: - Flop koji je toliko očekivan da nije ni iznenađujući, predvideli smo u podkastu rezultat kao Ribak ili Ekvinoks - to se i desilo. Kipar će definitivno morati da menja recept, jer kao i u slučaju Francuske - neko ko se previše ugleda na neku pesmu iz proteklog perioda obično prođe dosta niže.

16. Malta :mt: - Uprkos jakoj kampanji, očigledno je Milanov pažnju više posvetio Čingizu. Mikela jednostavno nije za ovaj tip pesme ni vokalno a ni na koji drugi način, a uz loš žreb ovakav plasman nije iznenađenje.

17. Srbija :rs: - Imali smo viša očekivanja, ali ove godine se videlo da pesme koje su pucale na sigurno nisu baš najbolje prolazile. Sa ovim brojem bodova imamo sreće što je takva godina pa smo na 17. mestu. Treba malo krenuti rizično. Rizično u smeru toga što na primer radi Češka, ali biće posebna opservacija o tome u jednoj od narednih emisija.

18. Albanija :al: - potpuno očekivan rezultat. Pristigli su poeni dijaspore, i uz osrednji učinak kod žirija Albanija se našla na mestu gde su najviše puta u istoriji i bili.

19. Estonija :ee: - Kod publike su se odlično probili u polufinalu, a glasove u finalu je izgubio zbog znatno jače muške konkurencije. Svakako, korektan plasman u finalu. Kao Vejlon prošle godine.

20. San Marino :sm: - Dobio glasove iz istočne Evrope, žiri ga očekivano spustio. Svakako nešto čime mogu da budu zadovoljni, jer su ostvarili najbolji plasman ikada. Rizik se i ovde isplatio.

21. Grčka :gr: - Televoting rezultati čak i očekivani. Pesma nije imala ništa upečatljivo, premda se očekivalo da će je žiri uzdići zbog glasa. Ipak, ovaj plasman je realan. Grčka kao i Srbija mora prestati da igra na sigurno. Muški izvođači su im donosili najbolje rezultate u kontinuitetu.

22. Španija :es: - Neočekivano nisko. Pre svega, može se reći da mu je Luka Hani odvukao glasove takođe latino melodijom, i da se izgubio u moru brzih pesama, ali nepravedno je poslednje mesto kod žirija. Španija je ponovo menjala koncept, opet bezuspešno.

23. Izrael :il: - Prava domaćinska pesma. Ujedinila je sve Jevreje na 3 minuta. I od njih su mahom i stizali glasovi, zanimljivi su rezultati iz Francuske - 12 poena. Neočekivano baš toliko nisko kod žirija - gde suštinski nisu dobili ni bod, jer su beloruski rezultati prinudno postavljeni, zbog diskvalifikacije njihovog žirija.

24. Nemačka :de: - Sve iznad poslednjeg mesta je ovde bio uspeh. Žiri je nagradio tačno pevanje i uzevši u obzir mizerne šanse, ovo je sasvim korektno. Kao što su svi prošle godine videli SuRie poslednju, tako i ovde. Pozitivno iznenadile.

25. Belorusija :by: - Očekivano nisko. Možda bi čak i po lepšem pamtila da je za bod ostala u polufinalu nego što je ušla i prošla ovako slabo, ali jednostavno pesma je ugušena drugima koje su bile jače. 

26. Ujedinjeno Kraljevstvo :gb: - Slab plasman, iako reakcije na ovu pesmu u startu uopšte nisu bile negativne. Možda je žiri mogao da doda tu još par poena. Svakako, plasman na nivou njihovog standarda.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

cheesy
MISS EUROVISION 2019

Započeo Miloš

79 Odgovora
1797 Pregleda
Poslednja poruka 19 Maj 2019, 18:22:59
Miloš
cheesy
MISTER EUROVISION 2019

Započeo Miloš

153 Odgovora
2716 Pregleda