Autor Tema: Dečja Pesma Evrovizije 2019  (Pročitano 17815 puta)

• choda
  • Hero Member
  • Partizan - Tradizione di famiglia
  • Zemlja: rs
Odg: Dečja Pesma Evrovizije 2019
« Odgovor #315 poslato: 21 Oktobar 2019, 14:14:01 »
U ovom trenutku mi deluje skroz nerealno da pobedi bilo ko osim Francuske.
:al: Shaj :ee: Out in Space :si:Sing To Me :pt: Medo de Sentir

• Milos97
  • Hero Member
  • Small-town boy in a big arcade
« Odgovor #316 poslato: 21 Oktobar 2019, 21:43:39 »
Poljska dobija publiku ubedljivo, to je jasno.
:al: Me Tana

• choda
  • Hero Member
  • Partizan - Tradizione di famiglia
« Odgovor #317 poslato: 22 Oktobar 2019, 01:57:31 »
Poljska dobija publiku ubedljivo, to je jasno.

Ima ubedljivo najvise pregleda na yt

Ipak mislim da ce je ziri "udaviti", dovoljno da FR napravi solidnu razliku.

« Odgovor #318 poslato: 22 Oktobar 2019, 02:34:19 »
Срећан сам због Денберела што је изабран да наступа за Русију. Он је победио у руском шоу Ти си супер где су учествовала деца из домова и напуштена од родитеља. Језиве и жалосне су приче које су та деца проживела. Углавном, Денберел је по том питању још најбоље прошао, ако је то права реч. Одгајила га је тетка, мајка и отац напустили и не сећа их се уопште нити има контакт с њима. Јако је позитиван и рођен за сцену. Овај дует с овом малом баш и није најсрећније решење, али ајде добар су пар јер представљају европску (хришћанску) и азијску (будистичку) Русију. Његов глас је баш такав, чудан. Долази из руске републике Туве. И да, сви финалисти тог шоуа, њих 10, добили су по стан, неки руски композитор милионер се  јавио у финалу и изненадио их.

Сад видим да нас представља мала пинкова звездица Дарија. Лепо, није лоша, текст Грета Тунберг.   
1. :amb:  2. :eeb: 3. :grb:

• Milos97
  • Hero Member
  • Small-town boy in a big arcade
« Odgovor #319 poslato: 22 Oktobar 2019, 03:44:14 »
Top 3 Poljska, Francuska i Španija definitivno

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #320 poslato: 22 Oktobar 2019, 18:18:29 »
Срећан сам због Денберела што је изабран да наступа за Русију. Он је победио у руском шоу Ти си супер где су учествовала деца из домова и напуштена од родитеља. Језиве и жалосне су приче које су та деца проживела. Углавном, Денберел је по том питању још најбоље прошао, ако је то права реч. Одгајила га је тетка, мајка и отац напустили и не сећа их се уопште нити има контакт с њима. Јако је позитиван и рођен за сцену. Овај дует с овом малом баш и није најсрећније решење, али ајде добар су пар јер представљају европску (хришћанску) и азијску (будистичку) Русију. Његов глас је баш такав, чудан. Долази из руске републике Туве. И да, сви финалисти тог шоуа, њих 10, добили су по стан, неки руски композитор милионер се  јавио у финалу и изненадио их.

Сад видим да нас представља мала пинкова звездица Дарија. Лепо, није лоша, текст Грета Тунберг.

Interesantno.  :G)

Inace, meni se njegov glas ne dopada i tesko da ce mi se dopasti do JESC-a.

• Majsta94
  • OGAE member
  • για κάποιο λόγο.
  • Zemlja: gr
« Odgovor #321 poslato: 23 Oktobar 2019, 12:06:30 »
Juče Darija i Melani imale zajednički lajv na IG, kakve ministarke vanjskih poslova svojih zemalja, svaka čast

Inače, na rtve.es ima glasanje za najbolju pjesmu ove godine i, naravno, ubjedljivo vodi Španija, a Srbija je peta, blizu četvrtog mjesta. Odlično kotiranje  ;D

• mirCo
  • Golden Member
  • 🏆 Renée Zellweger 🏆
« Odgovor #322 poslato: 23 Oktobar 2019, 16:24:05 »

• Doctor Who
  • OGAE member
  • #JeSuisMaruv
  • Zemlja: cz
« Odgovor #323 poslato: 25 Oktobar 2019, 10:44:53 »
Kad izlazi zvanični album?

Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk

"People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use."
- Soren Kierkegaard

« Odgovor #324 poslato: 25 Oktobar 2019, 11:44:39 »
Nema nikakvih informacija o tome jos uvek.

• Doctor Who
  • OGAE member
  • #JeSuisMaruv
  • Zemlja: cz
« Odgovor #325 poslato: 25 Oktobar 2019, 15:48:49 »
Smor. Na Spotify ima par pesama već, hoću našu i jermensku

Sent from my MRD-LX1 using Tapatalk

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #326 poslato: 25 Oktobar 2019, 22:13:33 »
Malo sam slušao pesme, pa evo nekih utisaka... U suštini, ima sjajnih pesmica.

:al: Isea Çili "Mikja ime fëmijëri"
Fino. Strofe su mi jači deo pesme, refren mi je repetitivan i na momente dosadan. Može proći kao dosta solidan izbor, doduše. 7

:am: Karina Ignatyan "Colours of Your Dream"
Moglo bi se reći da je ovo reciklaža većine njihovih dosadašnjih pesama. Ništa inovativno, ništa "wow", ali je opet dopadljivo i vrlo zarazno sa sve tim etno elementima. Skroz mi je ok. 7.5

:au: Jordan Anthony "We Will Rise"
Još jedna "inspirativna" i "motivaciona" pesma sa njihove strane. Već sažvakan materijal, ali očigledno je recept za uspeh. Meni se ipak više dopada od "Champion" i "We are", približnije je mom ukusu. Vokalno kida, top 3 kod žirija gotovo izvestan. 8.5

:by: Liza Misnikova "Pepelny (Ashen)" (Пепельный)
Prva koja mi ne dopada. Nemam preteranih zamerki, ali zaista nije ostavila utisak, prosto mi je neinteresantna i nepamtljiva. 5

:fr: Carla "Bim bam toi"
Hajp oko ovoga mi je enigma. Mnogo, mnogo bolja mi je prošlogodišnja njihova pesma, ovde osim zaraznog ritma i pristojnog vokala ne postoji ništa što bi eventualno održalo pažnju. Biće u vrhu verovatno, ali ne bih voleo da pobedi. 6

:ge: Giorgi Rostiashvili "We Need Love"
Nekako sam indiferentan prema ovome. Ima zanimljivih momenata, ali sve je to nekako isprazno. Možda uhvati na harizmu i nekako prođe solidno... ali pesma kao pesma - bezveze. 5.5

:ie: Anna Kearney "Banshee"
Au, ovo je čista magija. Meni lično, jedna od najboljih pesama na JESC-u do sada generalno. Prosto me odvede u neki drugi svet. Jedina koja me je baš oduševila. Nažalost, ne verujem u zapažen plasman. 10

:it: Marta Viola "La voce della terra"
Na prvu mi je bila dosadnjikava, ali je nekim čudom postala jedna od najslušanijih kod mene. Mnogo mi je lep ceo paket, jedna od onih quilty pleasure pesmica. 9.5

Yerzhan Maksim "Armanyńnan qalma" (Арманыңнан қалма)
Da nije toliko očigledna kopija "Let it go", mislim da bih je čak stavio u top 3. Generalno volim ovakve pesme, ali ovo mi je malo "too much". Svakako jedan lep "Dizni" entry. 7

:mt: Eliana Gomez Blanco "We Are More"
Toliko očekivana pesma i na kraju mućak. Ništa mi ovo nije spektakularno kako se najavljivalo. Pokušaj modernog bita, ali meni zvuči nekako siromašno. 6

:nl: Matheu "Dans met jou"
I oni se recikliraju, još više od Jermena. Svaka njihova pesma maltene je kopija one prethodne. Ipak, mali je harizmatičan i lepo sve ovo donosi. Dopadljivo na prvu. 8

:mk: Mila Moskov "Fire"
Pretenciozno, bez neke preterane potrebe. Da, definitivno zvuči kao nešto sa Sijinog repertoara, ali ja nisam preterano oduševljen. 6.5

:pl: Viki Gabor "Superhero"
Jedna od boljih "urbanijih" pesama svakako. Dopada mi se, ali mislim da neće pobediti. Rekao bih da će pre pobediti Kazakhstan nego recimo ovo. 8

:pt: Joana Almeida "Vem comigo (Come with Me)"
Ok, ovo je fejl epskih razmera. Ne znam koje čudo treba da se dogodi, a da ovo ne završi na poslednjem mestu. 2

:ru: Tatyana Mezhentseva and Denberel Oorzhak "A Time for Us"
Nije mi ovo bio spektakl u početku, ponajviše zbog njegovog vokala, ali ispade na kraju vrlo interesantan spoj. Vrlo fina i pomalo neuobičajena balada. 8

:rs: Darija Vračević "Podigni glas (Raise Your Voice)"
Bez trunke pristrasnosti, moram reći da ove godine imamo najkompletniju pesmu, sa glavom i repom. Svaki plasman van top 5 na kraju smatraću neuspehom. 10

:es: Melani García "Marte"
Isečak mi nije zvučao baš obećavajuće, ali je pesma u celini jako, jako dobra. Poput naše, ima uvod, razradu i zaključak i to je to. Izleti u operu mi ipak malo paraju uši, mada se vidi da je devojčici glas postavljen prirodno jako visoko. Još jedan od kandidata za pobedu. 10

:ua: Sophia Ivanko "The Spirit of Music"
Nesvakidašnji entry svakako. Ovo je jedna od onih pesama koje mogu biti ili top ili flop. U prvom slučaju na konto te različitosti, a u drugom na konto dosade i monotonije. Kod mene je u pitanju ovo drugo. 5

Erin Mai "Calon yn Curo (Heart Beating)"
Ovo zvuči toliko amaterski da je na trenutke bolno. Pesma ima potencijala, neiskorišćenog, u interpretativnom smislu, nažalost. Bottom 3. 4.5

« Odgovor #327 poslato: 27 Oktobar 2019, 21:32:01 »
Послушај ову песму што је била у шоуу. Баш му је легла и имао је супер сценски наступ.
https://www.youtube.com/watch?v=kS7JI8yAcpw

• Petar
  • Golden Member
  • Demonsko prisustvo
  • Zemlja: ca
« Odgovor #328 poslato: 28 Oktobar 2019, 14:04:42 »
Sacha Jean-Baptiste & Eurovision
2011: :ru:  2016: :am: :cy: :ge: :lt:  2019: :cy: :ch: :se:
2012: :se:  2017: :au: :bg: :am: :ge:
2015: :ge:  2018: :au: :bg: :cy:

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #329 poslato: 28 Oktobar 2019, 23:07:41 »
Послушај ову песму што је била у шоуу. Баш му је легла и имао је супер сценски наступ.
https://www.youtube.com/watch?v=kS7JI8yAcpw

Pesma je odlicna, dobro mu ide na sceni, simpatican, ali ovde mi je glas jos losiji. Jednostavno mi ne prija, kao da na silu peva na taj nacin.
U ovoj pesmi na JESC-u mi nije toliko isforsirano.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
DEČJA PESMA EVROVIZIJE 2019 - GLAS FORUMA

Započeo Leo Cezar

29 Odgovora
699 Pregleda
Poslednja poruka 23 Novembar 2019, 21:52:35
BraniMir
xx
Dečja Pesma Evrovizije 2017

Započeo Miloš

937 Odgovora
27605 Pregleda