Autor Tema: ESC 2020 - Roterdam, Holandija: opšte, arena, grafika, scena  (Pročitano 82949 puta)

Odg: ESC 2020 - Roterdam, Holandija: opšte, arena, grafika, scena
« Odgovor #5565 poslato: 03 Jun 2020, 05:20:08 »
@choda
Davor Ebner je Austrijanac/Njemac po nacionalnosti, pročitao sam negdje u nekom intervjuu gdje je to izjavio... I ja sam mislio da je Hrvat.  ;D Inače, za vrijeme austrougarske vladavine u BiH, pripadnici mnogih naroda koji su živjeli na prostoru monarhije ili u područjima koji su gravitirali istoj, su se doseljavali u različite krajeve BiH - Austrijanci, Italijani, Mađari, Nijemci, Poljaci, Slovenci, Ukrajinci, Česi... Nakon oslobođenja i propasti Austrougarske, mnogi od njih su se vratili u zemlje iz kojih su porijeklom ali ne tako mali broj ih je ostao i s obzirom da se uglavnom radi o ''katoličkim'' narodima (izuzev Ukrajinaca), zbog iste vjere većina njih se vremenom asimilovala u Hrvate. Jedino u većinskim srpskim sredinama ti narodi su uspjeli sačuvati svoj identitet pa tako kod nas u Republici Srpskoj i dan-danas postoje neka italijanska sela u okolini Prnjavora, a ima i onih u kojima žive i Poljaci, Ukrajinci i drugi.  :)
Druga 2 člana grupe Regina - Aleksandar i Bojan su Srbi, a Aco je komponovao i napisao ''Bistru vodu'' tako da ih možemo smatrati srpskom grupom na neki način a sjećam se da im je banjalučki m:tel bio sponzor u promociji pjesme 2009. godine...  ;D
Osim njih, od nekadašnjih predstavnika etnički Srbi su i: Maja Tatić (2002), Marija Šestić (2007) i Vukašin Brajić (2010).

« Odgovor #5566 poslato: 03 Jun 2020, 05:30:06 »
Rimokatolička grupa Feminem.

Zaboravili ste i islamskog izvođača Deen-a sa numerom ''In the disco''.  :D
Ja bih ovako rangirao BiH ''entry-je'' u posljednjih 20 godina:

Ne volim: ''Hano'', ''Ne brini'', ''In the disco'' i ''Pokušaj''.
Dobri su mi: ''Lejla'', ''Thunder and lightning'', ''Love in rewind'' i ''Korake ti znam''.
Obožavam: ''Na jastuku za dvoje'', ''Call me'', ''Rijeka bez imena'', ''Bistra voda'' i ''Ljubav je''.

« Odgovor #5567 poslato: 03 Jun 2020, 05:39:59 »
A što se tiče učlanjenja RTRS u EBU, mislim da od toga nema ništa jer političko Sarajevo ne bi pristalo na to pa čak i kada bi bila mogućnost da uz RTRS članstvo dobije i televizija drugog entiteta (FTV), jer bi se time jačala pozicija Srpske... A i kada bi do učlanjenja entitetskih televizija došlo, vjerovatno bi se išlo na to da na Evroviziju jedne godine RTRS šalje svog predstavnika, a sljedeće godine FTV i tako naizmjenično ali ni to im ne bi odgovaralo jer bi to značilo da će svake druge godine predstavnik biti Srbin a druga 2 naroda bi se rotirala tek svake treće godine... Ne računajući Reginu i Vukašina, Srbi nikada nisu bili predstavnici 2 godine zaredom i to se smatralo nedopustivim a Bošnjaci su mogli (npr. 2011. i 2012. godine, pa i 2016-te). Recimo, 2003. godine apsolutni favorit za pobjedu na BH Eurosongu je bio Igor Vukojević (pjesma mu je te godine bila veliki hit i slušana na radio-stanicama širom BiH) ali ga je žiri sabotirao i poslali su u Rigu Miju Martinu koja je Hrvatica, jer je godinu prije predstavnica u Talinu bila Srpkinja Maja Tatić.  ::)
Takođe, bilo je negodovanja i zbog internog odabira Vukašina zbog toga što živi u Srbiji i priča ekavicom iako je rođen u BiH i ima državljanstvo iste, a išlo se dotle da su ga i vrijeđali na društvenim mrežama ali im nije smetalo da Neda Parmać kao članica Feminnema predstavlja BiH iako nije njena državljanka, niti ima bilo kakve veze sa njom. Zapravo, i bolje je što BiH više ne učestvuje, samo bi se nastavilo sa ignorisanjem Srba!

« Odgovor #5568 poslato: 03 Jun 2020, 11:08:27 »
Igor Vukojevic nije samo bio favorit 2003 vec i 2005 kad je pjevao Jabuku tad je dobio 12 bodova od televotinga a 6 od žirija, iako pjesma na kraju nije pobjedila osvojila je Davorina xa najveci pop hit Bosne i Hercegovine.

• Majsta94
  • OGAE member
  • για κάποιο λόγο.
  • Zemlja: gr
« Odgovor #5569 poslato: 03 Jun 2020, 14:23:09 »
Maju Tatić vidjeh u gradu prekjuče :D I ona je rekla da bi se vratila na ESC sigurno, mada ako se BiH vrati, znamo da ća na ESC da idu Džejla, Ilma, Mirza, a gdje bi se tu ubacili izvođači iz RS, ne znam :D Kristinu Ivanović bih slao sigurno, Vanju Mišić naravno... Tako da ima materijala koliko hoćemo ali od povratka teško da ima išta :(

Ja bih ovako rasporedio:

1. Džejla
2. Vanja
3. Mirza
4. Kristina
« Poslednja izmena: 03 Jun 2020, 14:26:19 Majsta94 »
1. :itb: 2. :ltb: 3. :rub: 4. :dkb: 5. :rsb: 6. :grb: 7. :rob: 8. :esb: 9. :deb: 10. :hrb:

« Odgovor #5570 poslato: 03 Jun 2020, 14:54:06 »
Jala bi isao sto posto ponovo, kao autor ili izvodjac, svejedno.

• Scooby
  • Golden Member
  • Stop golotinji
  • Zemlja: sa
« Odgovor #5571 poslato: 03 Jun 2020, 22:38:18 »
Мислим да Кристина не би ишла, она би се пре пријавила на Беовизију. А и реално нема теорије да би је они из БХТ одабрали.

За Мирзу исто не верујем да би ишао. Тако да нам остаје Џејла
Ovo je potpis

• Gollum
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #5572 poslato: 03 Jun 2020, 23:11:34 »
Posto je BiH tako podeljeno drustvo najlogicnije bi bilo da  naizmenicno idu jedne godine pevaci iz FBiH jedne iz RS ili po nacionalnom kljucu- tri naroda svake god jedan. Situacija da dobra pesma ispadne iz trke za ESC jer je red da te godine ide neko druge narodnosti je suluda. Ni u SCG u kojoj su tad odnosi bili daleko bolji nego unutar BiH nije moglo bez skandala i sabotaze i bilo je vrlo bitno dal ce ici predstavnik Srbije ili predstavnik CG.. Srecom pa smo se podelili pa svako sebi bira kako zna i ume, a da nismo i tu bih bio za sistem jedne godine jedni druge drugi i nema svadje.

« Odgovor #5573 poslato: 04 Jun 2020, 03:10:19 »
Maju Tatić vidjeh u gradu prekjuče :D I ona je rekla da bi se vratila na ESC sigurno, mada ako se BiH vrati, znamo da ća na ESC da idu Džejla, Ilma, Mirza, a gdje bi se tu ubacili izvođači iz RS, ne znam :D Kristinu Ivanović bih slao sigurno, Vanju Mišić naravno... Tako da ima materijala koliko hoćemo ali od povratka teško da ima išta :(

Ja bih ovako rasporedio:

1. Džejla
2. Vanja
3. Mirza
4. Kristina

Moja prva odgledana Evrovizija je bila 2002. godine, i za to je ''kriva'' upravo Maja, tako da me prve evrovizijske uspomene vežu upravo za nju...  :-* Iako sam bio baš klinac, dobro se sjećam njenog gostovanja u jutarnjem programu RTRS-a, gdje je promovisala ''Na jastuku za dvoje'' i pričala o svojim pripremama za evrovizijski nastup u Talinu, a voditelj je, koliko se sjećam, bio Dejan Kukrić. Meni tada ništa nije bilo jasno, ni šta je to Evrovizija, ni gdje se nalaze ta Estonija i Talin ali me je to toliko zainteresovalo da sam čak u atlasu tražio taj grad i državu...  ;D RTRS je baš dosta pažnje posvetio Eurosongu te godine jer je to bio prvi put da neko iz R. Srpske predstavlja BiH na tom takmičenju. Pjesmu i dan-danas volim i smatram da je bila u skladu sa tadašnjim vremenom i zaslužila je da bude u top 10, ali su joj onaj stajling i frizura bili preprosti kao da je došla sa kopanja pravo na scenu, mogli su je bolje srediti.  :D Šteta što je batalila muzičku karijeru, bila je baš potencijal!
I ja bih volio kao predstavnike BiH vidjeti Vanju Mišić, Kristinu Ivanović, Mirzu Šoljanina, Džejlu Ramović ali i Amela Ćurića, Lukijana Ivanovića, Magdalenu Bogić, ovih troje se sjećam iz X faktora a ima ih još sigurno.

« Odgovor #5574 poslato: 04 Jun 2020, 11:18:48 »
Ja sam prvi put za vrijeme Eurosonga 2002 cuo za države Latvija, Litvanija i Estonija cak sam tetku pitao dal se u Latvija prica latinski jezik ! :D

« Odgovor #5575 poslato: 04 Jun 2020, 12:30:41 »
Skoro sam vidio nastup Maje Tatic na NF te i ne bi je poznao tu.Inace tad mi je Boris Rezak imao najbolji pjesmu,a i Al Dino je imao dobru pjesmu.

• Tinte
  • Hero Member
  • Zemlja: rs
« Odgovor #5576 poslato: 04 Jun 2020, 16:41:47 »
Svakako bih najvise voleo da vidim Dzejlu na ESC.
Moze da peva brze, spore pesme. Kako je sve starija, tako se sve vise opusteno ponasa na sceni.
1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

« Odgovor #5577 poslato: 05 Jun 2020, 16:50:40 »
I ja se slažem @Tinte!
A zaboravio sam od ovih mlađih dodati i Ilmu Karahmet kao potencijalnog predstavnika. Od nekadašnjih predstavnika na evrovizijskoj sceni bih volio ponovo vidjeti Maju Tatić i eventualno Mariju Šestić, a od nesuđenih definitivno Igora Vukojevića, koga su trebali poslati još davnih dana, ako ništa drugo, onda internom selekcijom... I Feminnemka Neda Parmać mi djeluje kao veliki fan Eurosonga i da dobije priliku da ide za koju god državu sigurno bi je objeručke prihvatila bez puno razmišljanja kao i Pamela Ramljak, koja je izjavila da je zainteresovana i da bi išla samo pod uslovom da joj Željko Joksimović komponuje i napiše pjesmu.  :)

• nikma
  • Golden Member
  • GDE BEŽITE?
  • Zemlja: kp
« Odgovor #5578 poslato: 08 Jun 2020, 14:28:56 »
Kristina Ivanović nikada ne bi predstavljala BiH na ESC.
NAREDNE DVE NEDELJE SU KLJUČNE!

• noOne
  • Golden Member
  • Zemlja: hr
« Odgovor #5579 poslato: 08 Jun 2020, 14:48:37 »
Prvi put čujem za tu. Je l' to ona slijepa pjevačica što ima duet s Bobanom Rajovićem? Nju mi izbacuje na yt.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
ESC 2011: opšte, arena, grafika, scena

Započeo Miloš

2258 Odgovora
89222 Pregleda
Poslednja poruka 03 Septembar 2018, 23:01:57
Petar
xx
ESC 2015 - Beč, Austrija: opšte, arena, grafika, scena

Započeo Miloš

5522 Odgovora
157917 Pregleda