Autor Tema: GLASANJE: Virtual Eurovision Song Contest 2020  (Pročitano 4832 puta)

• Miloš
  • Administrator
  • Zemlja: rs
Odg: GLASANJE: Virtual Eurovision Song Contest 2020
« Odgovor #585 poslato: 11 Maj 2020, 10:48:12 »
Pojedinačne glasove možete sada da vidite na:
http://forum.evropesma.org/VirtualESC2020/rezultati.php

« Odgovor #586 poslato: 11 Maj 2020, 23:50:14 »
Zadovoljan sam pobjednikom forumskog glasanja, drago mi je da su to Uraganke a ovim smo dokazali da su nam one kao grupa najdraže (nesuđene) predstavnice kao i sama pjesma još od Sanje Vučić kada je otišla solo izvođač sa ''Goodbye''.  :) Ne bih se bunio ni da su fenomenalni Litvanci pobijedili (dao sam im 12-icu i oni su za mene moralni pobjednici ove godine), ali kada sam vidio da su na kraju ostali sa Srbijom, bilo je jasno kao dan, jasno jasno kao dan ko će pobijediti...  ;D Važno mi je da onaj precijenjeni smor od švajcarske pjesme nije pobijedio, čak sam u jednom trenutku pomislio i da bi mogao vidjevši da je ušao u top 5 ali srećom nije. Što se tiče ostalih, Njemačka je jednostavno morala višu poziciju da zauzme i da bude među prvih 10 gdje sam je očekivao, Letonija nije trebala biti tako nisko, mogla je barem ući u top 20, Grci su isto prenisko, mogli su i bolje proći... Bugarska mi je, uz Švajcarsku, iznenađujuće visoko i po meni nezasluženo, kao i Belgija. Sve u svemu, ok su rezultati!

• Boxy
  • Hero Member
  • Scoreboard addict
  • Zemlja: pr
« Odgovor #587 poslato: 16 Maj 2020, 09:31:54 »
      Napravio sam simulaciju za ovo naše forumsko glasanje. Pošto je ove godine glasao zaista veliki broj forumaša; ukupno 62, glasovi 31-og za koje ja negde smatram ili mi se čini da su prilično aktivni na forumu predstavljaju glasove žirija, a glasovi ostalih 31 forumaša su televouting. Nadam se da se ova druga polovina neće ljutiti; mogu da napravim i obrnutu varijantu eventualno.  ;D

Kako program na kraju rangira pesme sa istim brojem poena drugačije nego što važe pravila na našem glasanju, ja sam naknadno prepravio screenshot konačnog rezultata:

Edit: Excell tabela izbrisana... razlog je što je Ady-eva mnogo bolja... moja je krš ;D  Šalim se, on se baš potrudio da je naparvi a kod mene je nastala usput...

« Poslednja izmena: 19 Maj 2020, 13:32:04 Boxy »

• Mark
  • Golden Member
  • The world is a wonder of wonders I'd never seen
  • Zemlja: hr
« Odgovor #588 poslato: 16 Maj 2020, 13:08:04 »
Boxy

Bilo bi fora da iduće godine ovako budu prezentirani rezultati općenito, jako je zanimljivo.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

12 :bg: 10 :ee: 8 :ch: 7 :be: 6 :mt: 5 :dk: 4 :md: 3 :ua: 2 :al: 1 :ru:

« Odgovor #589 poslato: 16 Maj 2020, 13:10:34 »
Boxy, bravo! Lepo si ovo odradio, svaka čast! 👍🏻👏🏻

• Boxy
  • Hero Member
  • Scoreboard addict
« Odgovor #590 poslato: 16 Maj 2020, 13:14:34 »
Hvala Mark... još samo da je danas Evrovizija i da su ovo rezultati :( Hteo sam i da zastavice budu onako u obliku logoa... kao 1990 (one usne od tačkica) ali nisam uspeo.  :(

• MilanB
  • Hero Member
  • Zemlja: md
« Odgovor #591 poslato: 16 Maj 2020, 13:19:20 »
Bravo Boxy! Bilo je zanimljivo ispratiti sve ovo, čak iako znamo rezulate. Svaka čast na uloženom trudu!  :G)

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #592 poslato: 16 Maj 2020, 14:50:54 »
Boxy

Bilo bi fora da iduće godine ovako budu prezentirani rezultati općenito, jako je zanimljivo.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Ne samo za ovo, nego i na ostala forumska glasanja tamo gde je moguce bi bilo zanimljivo.
Svakako podrzavam ovo sto Boxy radi.  ;(:);

1. :itb: 2. :beb: 3. :geb: 4. :hrb: 5. :nob: 6. :grb: 7. :rsb: 8. :ptb: 9. :eeb: 10. :alb:

• Miloš
  • Administrator
« Odgovor #593 poslato: 16 Maj 2020, 15:10:41 »
Zavisi od rezultata. Ako je neko odneo ubedljivu pobedu, onda ne bi toliko bilo zanimljivo, ako sve vreme neko vodi. To je otprilike stil kao kad za FSC objavljujemo slike sa detaljnim glasovima, samo na animiran način. Zato su na Evroviziji prešli na novi način, kako bi bilo uzbudljivo do samog kraja. Inače, vizuelno je lepo.

• Boxy
  • Hero Member
  • Scoreboard addict
« Odgovor #594 poslato: 16 Maj 2020, 16:11:26 »
Hvala Miloše..  ::()

Meni su sva predstavljanja interesantna na svoj način. Evo u okviru "Esc-a u doba korone" ne stižem da uradim za svaku Evroviiziju koju gledamo prezentacije, ali jedva čekam da Leo ibzaci rezultate u vidu sličica tabela sa upisanim glasovima svakog narednog glasača. FSC sam prvi put pratio i učestvovao, i pohvale za Margy  ;(:); ; ne znam jesu li i ranije tako objavljivani glasovi. Ona je grupisala glasače u nekoliko grupa i bilo je neisvesno baš. Što se prave Evrovizije tiče ja i dalje žalim sa čitanjem svakog poena  :(  ; stalno sam smišljao kombinacije kako bi to i dalje moglo da se sprovede, ali polako prihvatam činjenicu da se to više neće vratiti (čak i varijanta ponovnog izbacivanja žirija i čitanja samo poena onih koji su nastupali u finalu, uz naknadno dodavanje glasova neplasiranih polufinalista je teško zamisliva... )

Neizvesnost može da se postigne i uz pravi redosled; znam da kad sam pravio neku prezentaciju, pa Leo naknadno dodao još nečije glasove i ja uradio simulaciju uz drugačiji raspored, skoro od početka je bilo sasvim izvesno. Naravno da nekada ni raspored ne pomaže... Inače najneizvesnije je bilo na našem glasanju 1990.

Mislim da ću biti banovan zbog postova o Evroviziji iz 1990. Malo malo pa moram da je pomenem.  :D
« Poslednja izmena: 16 Maj 2020, 16:34:43 Boxy »

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
  • Zemlja: cx
Virtual Eurovision Song Contest 2020. - Excel
« Odgovor #595 poslato: 19 Maj 2020, 10:54:48 »
Uh, pa ja nisam ni video da je Boxy već ovde napravio Excel tabelu i prezentaciju glasova.  :(

Bravo!  ;(:);

Nema veze, evo i mojih tabela u prilogu, a u prvim radnim listovima imate da vidite i polufinala ako vas zanimaju.  :)
ESC 2020. top 5:
:beb: :ltb: :bgb: :mkb: :nlb:

top 15:
:ge: :ru: :hr: :at: :is: :ee: :it: :gb: :cy: :ch:

• Boxy
  • Hero Member
  • Scoreboard addict
« Odgovor #596 poslato: 19 Maj 2020, 12:53:15 »
      Meni za ove simulacije više odgovaraju pojedinačni prikazi glasova svakog glasača, od 12 do 1 a ovde su pojedinačni glasovi baš tako i prikazani. A privremene excell tabele se generišu tokom unošenja poena, samo što mora da se "upadne" u programski folder i sačuva excell tabela pre nego je program izbriše nakon što je napravio matricu koja mu je potrebna. Tako da što da se ne iskoristi... Za poređenje glasova su excel tabele odlične. Ne bih ja imao nerava Ady da upisujem ovoliko brojeva u excell tabelu.  :drug:

• Tinte
  • Hero Member
« Odgovor #597 poslato: 19 Maj 2020, 15:25:35 »
Uh, pa ja nisam ni video da je Boxy već ovde napravio Excel tabelu i prezentaciju glasova.  :(

Bravo!  ;(:);

Nema veze, evo i mojih tabela u prilogu, a u prvim radnim listovima imate da vidite i polufinala ako vas zanimaju.  :)
Ali nema za polufinala, tako da tvoj trud nije zabadava.  :)

• Ady
  • Hero Member
  • Hvala, ne!
  • Zemlja: cx
« Odgovor #598 poslato: 19 Maj 2020, 20:08:52 »
Pa da, taman smo se međusobno dopunili.  :)

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

grin
GLASANJE: Eurovision Song Contest 2019

Započeo Miloš

547 Odgovora
16437 Pregleda
Poslednja poruka 02 Novembar 2019, 21:49:49
AksBex
smiley
GLASANJE: Eurovision Song Contest 2017

Započeo Miloš

741 Odgovora
19493 Pregleda