Autor Tema: Skandali, afere i evrovizija  (Pročitano 14409 puta)

• Genius
  • banovan član
  • OGAE member
  • This is my destiny. :D
  • Zemlja: rs
Re: Skandali, afere i evrovizija
« Odgovor #45 poslato: 14 Avgust 2010, 12:00:01 »
pa koliko se ja secam, grci su postavili tu "ogradu za stoku" ispred stage-a.... :)

• Destroyer
  • OGAE member
  • I learned to die a long time ago...
« Odgovor #46 poslato: 20 Avgust 2010, 14:22:15 »
Citam komentare i vidim neko kaze nepravedno je litvanija proslo dobro 2006 :D pa zar ne vidis da su oni winners xDD glasali su ljudi kojima je ta pesma usla u glavu :D i ako nije nista posebno
Darkness cannot drive out darkness: Only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that.

• Milos-S
  • Global Moderator
  • Veliki Brat koji sve posmatra
« Odgovor #47 poslato: 20 Avgust 2010, 15:43:21 »
Uh, to je jedna od najodvratnijih pesama po meni, pored pesme Alfa Poiera iz 2003. , Estonije 2008 i Paula Oscara '97. Ali koliko god je ne voleo ne mogu da poreknem da su imali sjajan nastup, i da su i zato bili zapamceni.

• Destroyer
  • OGAE member
  • I learned to die a long time ago...
« Odgovor #48 poslato: 20 Avgust 2010, 16:30:20 »
nastup je vazan kolko i pesma... zato sto ako se ti ponasas hladno dom nastupas ( pevas ili igras... ) pesma ce izgubiti svu draz... tako propadaju i najkvalitetnije pesme

« Odgovor #49 poslato: 20 Avgust 2010, 17:18:05 »
Ne propadaju pesme, nego šanse da se osvoji više glasova.
Miloše, meni je ova iz '97. jedna od najrelaksirajućih i svidela mi se pre neko što sam video Oskarov nastup.

• Djole89
  • Golden Member
« Odgovor #50 poslato: 20 Avgust 2010, 17:31:06 »
Nastup Paula Oskara je meni baš bio simpatičan, iz prostog razloga što su takvi nastupi bili nesvakidašnji  krajem 90-tih... ::) Pesma jeste bila skroz bezvezna, ali nastup je učinio da bude koliko-toliko podnošljiva... :) Mada, taj isti nastup nije učinio da se Island visoko plasira, koliko se sećam, završili su na 20. mestu...  ::)
A što se tiče ostalih pesama koje je Milos-S spomenuo, složio bih se u potpunosti da su to najveći promašaji ESC-a, što se kvaliteta tiče, s tim što bih ja tu dodao i Verku iz 2007... ;D :drug:

• Walter
  • Hero Member
  • Hm, ima li koga?
« Odgovor #51 poslato: 20 Avgust 2010, 21:43:24 »
Meni Verka bila toliko luda da mi je postala simpatična...

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #52 poslato: 21 Avgust 2010, 16:01:45 »
Slazem se da je Paulov nastup bio drugaciji i inovativan u to vreme (a inovativan je i kad se pogleda iz danasnje perspektive), i slazem se sa konstatacijom da nastup cesto moze da popravi ili pokvari misljenje o pesmi. Mada, za mene licno, moze nastup da bude ne znam kako dobar, ali ako je PESMA losa, nema sanse da ce se ta pesma dobro plasirati. Sto se opet mene licno tice, nastup isto ne utice drasticno na pesmu, ali ako se vec lomim, pa mi je pesma negde na "sredini", onda ce nastup svakako pomoci da vaga prevagne na jednu ili na drugu stranu.

Imamo primer upravo Verke (koja mi se eto btw, svidja  ;D Al ne on(a) nego pesma   :D ). Nastup je bio veoma zanimljiv, lud, nesvakidasnji, ali je i pesma bila vrlo zarazna, i to je pesma koja "hvata" na prvu loptu, a to je jako bitno na ESC, da se pesma dopadne gledaocima i slusaocima kada je prvi put cuju i da im odma udje u usi. U ovoj kombinaciji naravno, uspeh nije izostao.

A s druge strane imamo nasu "Cipelu". Pesma je bila poprilicno losa, ali je nastup bio odlican. Prosla je kako je prosla, verovatno da je to bio maksimum koji je izvucen upravo zahvljajuci nastupu, ali opet NE MOZE da prodje kao Verka, jer ne moze nastup ipak od "ruznog paceta" da napravi "labuda" ma koliko se neki nadali.

• Аца
  • Hero Member
« Odgovor #53 poslato: 21 Avgust 2010, 16:09:31 »
Svaka ti je na mestu. Bitno je da nastup bude u skaldu sa pesmom.

Litvanija je bila simpaticna i gotovo je nemoguce reci da postoji nezasluzen plasman.

• Milos-S
  • Global Moderator
« Odgovor #54 poslato: 21 Avgust 2010, 16:14:52 »
Slazem se  :G)

Recimo, to sto je meni pesma odvratna, ne znaci da ona to i jeste. Nastup je izvukao tu stvar, ali prosla bi dobro pesma i bez toga, samo mozda ne tako dobro. Jedinu stvar koju zaista ne razumem je dobar plasman Alfa Poiera 2003. I tu je nastup odigrao presudnu ulogu, a ispade da je pesma zaista bila zanimljiva vecini glasaca, ma koliko ona (meni) tupava bila.

Deli preko delicious Deli preko digg Deli preko facebook Deli preko furl Deli preko linkedin Deli preko myspace Deli preko reddit Deli preko stumble Deli preko technorati Deli preko twitter

xx
Evrovizija u 21. veku

Započeo stevan989

56 Odgovora
6303 Pregleda
Poslednja poruka 26 Februar 2012, 23:14:36
steadtler37
xx
Koja je Evrovizija najbolja?

Započeo Evro

86 Odgovora
12909 Pregleda
Poslednja poruka 22 Jul 2013, 16:54:34
Mislim ono
xx
Evrovizija - grafički dizajn fanova

Započeo BigBrother

30 Odgovora
10168 Pregleda
Poslednja poruka 13 Februar 2010, 17:08:06
BigBrother
xx
Najbolje od Evropskih Regiona - Evrovizija 2011

Započeo VasilijeM.

123 Odgovora
9600 Pregleda
Poslednja poruka 23 Oktobar 2011, 16:45:49
VasilijeM.
xx
Koji od ponuđenih pobednika bivših Evrovizija će opet pobediti do 2020. godine?

Započeo MarkoV

16 Odgovora
2696 Pregleda
Poslednja poruka 03 April 2013, 22:46:07
Josipa.