ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Ali kakav niz za publiku su Marina - Nemo - Aiko, bukvalno publika u transu.
Sliman isto ogromnu podršku imao, pa i Austrija, a sad i Danska (dobro to je i zbog komšiluka), i Jermenija sad šou napravila. Sjajno polufinale, ja oduševljen.

Malta, a pogotovo Albanija, pale u zaborav nakon ovih svih
 
Nakon 1. pf-a (u zagradi plasman pre pf-a):

1. (1) Luksemburg
2. (5) Kipar
3. (7) Ukrajina
4. (4) Srbija
5. (2) Slovenija
6. (3) Azerbejdzan
7. (9) Hrvatska
8. (10) Island
9. (8) Portugal
10. (13) Litvanija
------------------------
11. (6) Australija
12. (15) Irska
13. (11) Moldavija
14. (14) Finska
15. (12) Poljska

Kipar me je pozitivno iznenadio, uprkos tome sto mi onaj dance break nije nesto i pomalo smesan.
Australija mi je najvise nazadovala. A Poljska najvise razocarala, premda mi pesma nije nesto, ali sam ocekivao da ce bar nastup biti kako treba.
 
Baš baš, evo Letonac premoćan vokal uživo, možda se izdvoji u grupi ovih 'bengera'.
Svašta može da se desi. Sva sreća nismo u ovom hahahah
 
Za danas prognoziram iduće numere za finale

Švicarska
Belgija
Krčka
Jermenija
Norvegija
Holandija (mada bi volelo da ispadne)
Čorčija
Malda
Osterajh
Zemlja koju nesmijemo da pominjemo
 
Ja bih rekao:
Grčka
Švica
Austrija
Jermenija
Gruzija
Belgija
Estonija
Izrael
Norveška
Holandija
 
Moje viđenje večerašnjih finalista Drugog polufinala:


Sigurno prolaze:

1. Holandija - em zatvaraju veče, em je luckasta pjesmica na koju će evropapska publika da pošizi.
2. Švajcarska - jedan od favorita za pobjedu, premoćan nastup, suvišno je o bilo čemu više polemisati iako mene pjesma ne radi.
3. Izrael - da samo evropski Jevreji masovno glasaju za tu stvar mislim da bi bila izglasana za finale, nema bojazni za njih.
4. Grčka - pa ni ovdje ne bi trebalo biti nekih problema, izdvojiće se kao jedini bop na maternjem i lagano proći.

Najvjerovatnije upadaju:

5. Norveška - suviše je originalna pjesma da bi fejlala, za finale će biti dovoljno ali u istom ne očekujem da se nešto proslave.
6. Austrija - izdivljaće gledaoci 30+ na ovu rejvaru pa čak i ako Kalina bude kuvana nogica na sceni, proćiće zbog pjesme sa targetiranom publikom.
7. Gruzija - po nekom difoltu ovo bi trebala biti sejfara pogotovo sa takvom nastupčinom, ali onda se sjetim da je u pitanju Flopgruzija te imam crv sumnje.

Borderlajneri:

8. Belgija - moj je lični kvalifikant ali opet ne bih se usudio sa sigurnošću ništa tvrditi dok se ne uvjerim kako auditorijum reaguje na ovo.
9. Jermenija - polufinale nije 'ladovina kao što je ova pjesma, ne bi me čudilo ni da ispadnu ali je veća vjerovatnoća da će se provući na konto umiljatosti.
10. Estonija - slična situacija kao sa prethodnom zemljom, s tim što mi je ovdje realniji scenario da ispuše nažalost, nekako su postali najnebitniji u sezoni.

Najvjerovatnije ispadaju:

11. Danska - motaju se tu oko granice i ne znam šta da mislim, definitivno najnezahvalnija pjesma za procjenu televoting rezultata.
12. Malta - da ide za neku državu sa jačim renomeom svi bi posvršavali, takođe Maltežani su unakaženi jer otvaraju al' baš bi mi bilo drago da se provuku.
13. Albanija - ako je Luna ispala sa toliko prijateljskih zemalja nadam se da će to biti slučaj i sa Besom, slaboj pjesmi očigledno ni dijaspora ne pomaže.

Sigurni ispadači:

14. Češka - mislim da ovdje nema pomoći nažalost, jaka je konkurencija i mislim da neće preživjeti.
15. Letonija - ne znam kakvo čudo bi moralo da se desi pa da ubodu, dok je bilo žirija u semiju su slali salate a sad baš našli da se uozbilje kad ih nema ccc.
16. San Marino - ispadak k'o kuća, neka se mole Bogu da ne završe kao posljednji.

Srećno svima večeras, držim fige Malti i Austriji.
 
Back
Top