Offtopic

Radim blizu Palate Srbija, pa jutros gužva, busevi skreću sa trase, onda ljudi šize, moraju pešaka ka poslu. Policajci na svakih nekoliko metara na ulicama i između blokova zgrada. Došao čovek iz obezbeđenja zgrade da proveri da li su svi prozori zatvoreni. A radni narod iz državnih preduzeća došao već pred Palatu, da dočeka predsednika Si Đinpinga.​
Jebo ga on... cuj zatvoteni prozori... pa u inat bih go stajao na istom
 
Na pab kvizu smo svi izdivljali na Grčku, Holandiju, Estoniju i Hrvatsku toliko smemo reći
 
Naišao sam na album starih mapa Novog Sada na FB-u:

https://www.facebook.com/share/zhwTH3ub7kXc7RHv/

Prezanimljivo mi je da gledam kako se grad razvijao od maltene uličice do ovoga što je sad. Stranica je puna starih mapa i slika sa dosta informativnim opisima.

Na ovoj konkretno slici mi pažnju izdvaja ostrvo koje je postojalo na Dunavu pored tvrđave. Deo reke prema tvrđavi je zatrpan radi izgradnje Žeželjevog mosta a danas je od toga ostao samo rukavac na kom sam često bio jer mi prijatelji imaju vikendicu tamo. Neverovatno.
Hvala puno na ovome, znaci mi zbog posla!
 
Hvala puno na ovome, znaci mi zbog posla!
Ej ma nema na čemu, ja sam opsednut starim mapama hahaha

Opsesija počela ovde u Češkoj gde maltene cele arhive muzeja i galerija možete naći digitalizovane i dostupne onlajn. Ima i dosta mapa Vojvodine jer su te mape mahom pravili Austrougari.
 
Back
Top