cy Kipar 2022: Andromache - Ela

Imam osećaj da će me oduševiti Kipar sutra..obožavam one ukrase u glasu...i elemente kompozicije koje su ubacili, jedna od najlepših kombinacija pop i filingranskih prefinjenih elemenata etno muzike na festivalu, u dužem vremenskom periodu već, još ako vokal ispuni zadatak, bombona...
Kompozicija je savršena, bukvalno kad zažmuriš osetiš kako se vetrovi spuštaju sa visokih planina Epira u zapadnoj Grčkoj, polako prema dolinama Janjine i Arte, u rano proleće..
 
Fina je bila druga proba Kipra, mada nekako sam više očekivao. Ona uglavnom fino peva. Na sceni je nekakva školjka, na početku plavo obasjana, sa talasima iliti repovima sa leve i desne strane (iz daljine ta skalamerija izgleda kao neka hobotnica) koji su osvetljeni narandžastim svetlima i po kojima hodaju plesačice. Plesačice posle prelaze kod nje i vide se njihove senke na školljki, tu malo đuskaju, imaju neku koreografiju a školjka bude u ljubičastim tonovima. Inače, u ovom nastupu se dosta snima vodopad, tako i počinje nastup, sa vodopadom pod plavim svetlima i to se ovde lepo uklopilo. Ne sviđa mi se pred kraj kada je školjka u nekim zlatnim nijansama, vertikalne linije se pomeraju, malo konfuzno izgleda, mada su narandžasti reflektori odozgo dobri. Treći pokušaj je prekinula u dva navrata, nešto ne valja sa zvukom, sredili su na kraju. Iskreno, sem vodopada, i samog početka, ovo mi mnogo lepše da samo slušam nego gledam.​
 
Pa imala je par falševa, kasnije se popravila. Uglavnom eto, meni se dopada pesma a i njen vokal mi je ok, dok nastup mi ipak ispod proseka.
 
Ok, znači dopašće mi se nastup.
 
Mislim da hoće u finale, ali tamo jad i bijeda.

Ovu ovakvu neku boju je imala i Albina cijelo vrijeme i baš je ružno izgledalo.
 
I ja sam ocekivala vise posle prve probe. Ova boja preko njih ih nekako zamrači, ne vide se dovoljno, pa sve izgleda jednolicno i mrsavo 😐
 
Užasan vibrato na kraju isečka - to je valjda i kraj pesme.
 
Zašto ona deluje kao da je neko puškom naterao da izađe na scenu? Ovo nisam baš očekivao, a nastup kao nastup je solidan.
 
Meni je Albinin nastup bio jedan od najboljih i ona je izgleda odlično, nije bila ukočena što je najveći problem kod Andromache, harizma i energija 0.
 
Back
Top