it Italija 2023: Marco Mengoni - Due Vite

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,095
Points
118
hmJaYNy.png

Italija i narednog evrovizijskog predstavnika će odabrati na Sanremu.

Na 73. izdanju festivvala 28 takmičara će ocenjivati akreditovani novinari (štampani mediji, radio i tv, web), demografski žiri “Demoscopica 300” i publika preko telefonskog glasanja. Amadeus, umetnički direktor Sanrema (odabran da na tom mestu bude i 2023. i 2024), danas je saopštio 22 imena učesnika koji su izborili plasman na festival koji će se održati od 7. do 11. februara. Njima će se pridružiti šestoro najboljih iz kategorije Sanremo Giovani, koji će se za svoje mesto boriti 16. decembra na sceni pozorišta Casinò u Sanremu uz direktan prenos na RAI 1 i Raiplay.

Spisak učesnika
  • Giorgia
  • Articolo 31
  • Elodie
  • Colapesce Dimartino
  • Ariete
  • Modà
  • Mara Sattei
  • Leo Gassmann
  • I Cugini di Campagna
  • Mr.Rain
  • Marco Mengoni
  • Anna Oxa
  • Lazza
  • Tananai
  • Paola & Chiara
  • LDA
  • Madame
  • Gianluca Grignani
  • Rosa Chemical
  • Coma_Cose
  • Levante
  • Ultimo
Učesnici u kategoriji Sanremo Giovani (12 pesama odabrano od 1263):
  • Colla Zio - Asfalto
  • Fiat 131 - Pupille
  • gIANMARIA - La città che odi
  • Giuse The Lizia - Sincera
  • Maninni - Mille Porte
  • Mida - Malditè
  • Noor - Tua Amelie
  • OLLY - L'anima balla
  • Romeo & Drill - Giorno di scuola
  • Sethu - Sottoterra
  • Shari - Sotto Voce
  • Will - Le cose più importanti
Sistem glasanja

Tokom prve tri večeri žiri akreditovanih novinara je podeljen u tri pojedinačne grupe, dok će četvrte i pete večeri oni glasati zajedno. Pored njih i publike, pesme ocenjuje i 300 članova izabranih prema izbalansiranim kriterijumima na osnovu starosti i geografskog porekla, koji glasaju na daljinu i čine glas javnog mnjenja. Prve dve večeri nastupa po 14 takmičara i glasa žiri akreditovanih novinara, pri čemu svaka grupa nosi trećinu glasova (I štampani mediji i tv, II radijski žiri, III web žiri). Treće večeri se izvodi svih 28 pesama, a glasaju publika i demografski žiri, u jednakom odnosu, 50%:50%. Izračunavanjem proseka procenata na osnovu glasanja žirija prve dve večeri i rezultata treće večeri, dobija se trenutna rang lista. Četvrte večeri, kada takmičari nastupaju sa svojim pesmama ili obradama tuđih pesama sa italijanskog ili međunarodnog repertoara 60-ih, 70-ih, 80-ih, 90-ih, 2000-ih glas publike vredi 34%, glas akreditovanih novinara 33% i glas demografskog žirija takođe 33%. Prosek ovih rezultata i onih dobijenih prethodnog dana dovode do nove rang liste koja ujedno predstavlja i stanje pred finalno veče koje je na programu u subotu, 11. februara. Konačno, u finalu najpre glasa samo publika, i kombinovanjem dobijenih glasova i onih polaznih dobijenih na osnovu prve četiri večeri, dobija se konačna rang lista. Prvih pet pesama biće ponovo izvedeno uživo ili će biti pušten snimak, glasovi se resetuju i za njih ponovo glasaju publika čiji glas vredi 34%, akreditovani novinari sa udelom od 33% i demografski žiri koji ponovo ima svojih 33% udela. Na taj način dobija se pobednik Sanrema i potencijalni predstavnik Italije u Liverpulu.

POBEDNIK: Marco Mengoni - Due Vite

 
Last edited:
Jaaako mi se dopada odabir, naročito volim što su tu Levante, Elodie, Giorgia i lutkica Marco Mengoni. 💓

Colapesce Dimartino, Madame, LDA, Tananai, Anna isto super izbor. Od imena koja su cirkulisala ne vidim Francescu, a bilo je reči da će se pojaviti i Mina (žena nije imala tv nastup od sedamdesetih lol)

Ah, ko će dočekati februar... 🍝
 
Ovo poslednje tripujem ili ne vidim dobro?
Dovoljno skandal majstora da se uzme odmor u toku SanRema
Previse favorita na slepo
 
Misliš na Ultima? :D Uželeo se čovek pravljenja skandala. xD
Šalu na stranu, zanimljiv spisak, ne mogu ni da pretpostavim ko bi na kraju mogao biti predstavnik u Liverpulu.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Lista je vrhunska, ko kaže da je mogla biti bolja, da izvinite baš "zakera".. :)
Anna Oxa od legendi, tooo.. 🥳🙌 To se čekalo.. Njeno poslednje učešće 2011. godine sa numerom "La mia anima d'uomo" je nešto što ostavlja bez daha, i dan danas gledam taj nastup, slušam tu savršenu kompoziciju.. Taj stajling, mejkap, sve u kompletu, nema bolje..
Taj specifični vokal, interpretacija, ta boja..

Grande Anna Oxa.. 🤩😍


A šta reći za izvođača moje omiljene italijanske pesme sa Evrovizije od povrataka - čudesni Marco Mengoni.. 🙏😎

Madame savršena.. Elodie sa svojim posebnim šarmom, moderna Mara Sattei, ekstremno popularan Mr.Rain (ovde treba obratiti pažnju, baš, baš!!!)...

Auuu ljudi moji, ovo će biti pogibija, "krvi do koljena"... Ko preživi ovo, pričaće, verujte mi.. 🥶✌️
Da mi je samo da jednom uživo u Teatru Ariston pratim San Remo festival.. Pa mogu i da mrem.. 🤐🤓
 
Last edited:
@Mrm Nikada mi ne bi palo na pamet da ti se dopada Madame 😲

Ni ja ne mogu nikoga ovako na slepo da izdvojim kao favorita, možda sam najnestrpljiviji da čujem Levante, Elodie i Marca. Definitivno će mi ta nedelja opet biti najintenzivnija u sezoni - Sanremo + uvek objavljuju naše pesme u tom periodu.
 
Last edited:
  • Wow
Reactions: Mrm
Sa Giovani selekcije na Sanremo 2023. idu:
Colla Zio
gIANMARIA (pobednik)
OLLY
Sethu
Shari
Will

Gianni Morandi i Amadeus su večerašnji program posvetili Siniši Mihajloviću.

Objavljeni su i nazivi pesama finalista, a meni se izdvojio ovaj trio fantastico :love:

1.jpg3.jpg2.jpg
 
Last edited:
Kakve veze ima njegovo pojavljivanje na San Remu sa pobedom Ukrajine, geeez...
 
A Novak Đoković?
A hiljade drugih ljudi koji nemaju nikave veze sa San Remom pa se pojavljuju tamo.. 🤐
 
Upravo to.
Mene više nervira sama njegova pojava i to "iskakanje iz frižidera" gde god se može. Ali, to je PR..:rolleyes::rolleyes:
 
Sad sam došao iz Španije i na državnim zgradama stoji ukrajinska zastava svuda, i to Sevilja, nije Madrid ili Barselona.. Ljudi podržavaju Ukrajinu i osuđuju javno ovo što se dešava..
 
A Novak Đoković?
A hiljade drugih ljudi koji nemaju nikave veze sa San Remom pa se pojavljuju tamo.. 🤐
Navedi koliko se političara pojavilo kao gost i onda će tvoj argument biti validan.

Da kače svuda zastave, ali ih polako i skidaju, jer se narod opametio i shvatio da je sve propaganda.
 
Back
Top