ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Mene zanima šta Italijani spremaju, verovatno imaju visoke ciljeve čim po prvi put prenos takmičenja ide na RAI 1.
 
Ja mislim da ne bi. Ta pesma se odlicno izdvojila jer je bila bas drugacija i retro na sladak nacin. Ostale dve su bile prosecne balade kakvih ima brdo. Npr. Irina bi verovarno prosla slicno kao Bojana sa Marimarinim Svetom. Darija malo bolje, ali ne verujem da bi upala u top 10. Super sto je sacekala i dogodio joj se Podigni glas.
Ja sam te godine kmečao za Darijom, a zapravo su se kockice odlično složile kasnije i njoj, a i pobednicama na NF. 🥰
 
Upravo to, unapredili su nastup koliko je moglo za pesmu, a Darija kasnije dobila još bolju od te sa kojom je učestvovala.
 
Sužen je izbor za domaćina 67. Evrovizije. Pesma Evrovizije 2023. biče održana ili u Glazgovu ili Liverpulu!

OVO Hydro arena u Glazgovu ima kapacitet od 14300 mesta, a M&S Bank arena u Liverpulu 11000.

Konačnu odluku o gradu domačinu doneče BBC u saradnji sa EBU-om u narednim nedeljama.
 
Last edited:
OVO Hydro arena - Glazgov

pLFH2Si.jpg


M&S Bank arena - Liverpul

8WISr4m.jpg
 
Glazgov mi ima lepšu arenu (spolja), a i ovako generalno više sam za Glazgov + deluje mi da će pasti odluka na njega.
 
Gledao sam MTV Evropske dodele nagrada 2014. kad su bile u toj areni (zato mi je Nicki Minaj pala na pamet 🤣) i zaista je iznutra velika arena.
 
Taman bude Glazgov i domacini iskoriste priliku da promovišu nezavisnost Škotske
 
Sada smo u oktobru, a za sada samo 33 zemlje koje su potrvdile ucesce. Da li je to veliko razocaranje politickim pobednikom ili jednostavno zbog svetske krize, neke zemlje ne zele da trose pare na ovo takmicenje? Moze da se desi na primer da Moldavija kao jedna od najsiromanijih zemalja Evrope, odustane od takmicenja sledece godine.
 
Pa uvek ima zemalja koje se ne izjašnjavaju javno, ali se prijave za učešće, tako da to ništa ne znači.
 
Nije to nista. Moldavija se uvek oglasi nakon sto bude poznata konacna lista ucesnika.

Jedine zemlje na koje tipujem da ce se eventualno povuci su Bugarska i Crna Gora. Ostalih 38 100% ucestvuju.
 
Back
Top