es Španija 2022: Chanel - SloMo

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,106
Points
118
et31rE2.png

Pobednica Benidorm festa i predstavnica Španije na Evroviziji u Torinu je Chanel sa pesmom "SlOmo". Ona je odnela pobedu zahvaljujući prvom mestu kod stručnog petočlanog žirija, drugom mestu kod demografskog žirija i trećem kod publike na telefonskom glasanju. Svaki član žirija je u finalu dodelio 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10 i 12 poena, a zajedno su imali 50% udela u krajnjem ishodu. Demografski žiri i telefonsko glasanje su nosili po 25% glasova. Zbog tehničkih problema, televoting nije sproveden do kraja, te je uzet presek od oko 192.000 glasova prema kome je pobednica osvojila svega 3,97% glasova, ali kako sistem glasanja nije sa procentualnom raspodelom, to joj nije predstavljalo poseban zaostatak za dvema kompozicijama koje su osvojile daleko veće simpatije publike.

Glasovi publike
  1. Tanxugueiras - 70,75% - 30 poena
  2. Rigoberta Bandini - 18,08%. - 25 poena
  3. Chanel - 3,97% - 20 poena
  4. Varry Brava - 2,26% - 18 poena
  5. Rayden - 2,12% - 15 poena
  6. Blanca Paloma - 1,04% - 12 poena
  7. Xeinn - 1,01% - 10 poena
  8. Gonzalo Hermida - 0,66% - 5 poena
Glasovi demografskog žirija
  1. Tanxugueiras - 2.658 (14,59%) - 30 poena
  2. Chanel - 2.624 (13,88%) - 25 poena
  3. Rigoberta Bandini - 2.555 (13,52%) - 20 poena
  4. Gonzalo Hermida - 2.385 (12,62%) - 18 poena
  5. Rayden - 2.300 (12,17%) - 15 poena
  6. Varry Brava - 2.152 (11,39%) - 12 poena
  7. Blanca Paloma - 2.063 (10,92%) - 10 poena
  8. Xeinn - 2.063 (10,92%) - 5 poena
Glasovi stručnog žirija (Natalia Calderón, Miryam Benidited, Estefanía García, Felix Bergsson i Marvin Dietmann)
  1. Chanel - 51 poen
  2. Rigoberta Bandini - 46 poena
  3. Blanca Paloma - 39 poena
  4. Rayden - 37 poena
  5. Tanxugueiras - 30 poena
  6. Xeinn - 30 poena
  7. Varry Brava - 25 poena
  8. Gonzalo Hermida - 12 poena
Konačni rezultati
  1. Chanel - 96 poena
  2. Rigoberta Bandini - 91 poen
  3. Tanxugueiras - 90 poena
  4. Rayden - 67 poena
  5. Blanca Paloma - 61 poen
  6. Varry Brava - 55 poena
  7. Xeinn - 45 poena
  8. Gonzalo Hermida - 35 poena
 
Last edited:
Jako mi je drago što je pobedila Ćanel, bila mi je prvi favorit na Benidormu. Ova hajka protiv nje je bolesna.
 
Jako mi je zao sto je ovoliko pljuju, nije njena krivica sto je sistem glasanja glup.
Pesma je dobra, nastup jos bolji.
 
Ova pjesma je točno napravljena za Eurosong. Pjesma je sama po sebi kao i sve latino dance pjesme. No, kao cijeli paket je izvrsna. Koreografija je u milisekundu savršeno uklopljena u pjesmu. Vidi se da je žena s timom u projektu Eurosong dulje vrijeme. Ovakvu sigurnost i točnost plesanja nisam vidio kod ikoga na Eurosongu. Ona je toliko uvježbana do te mjere da skroz dobro pjeva, pritom uživa i na točan trenutak sve odrađuje. Svaka čast! Moja jedina favoritkinja na Benidormu. Kritike su u potpunosti neutemeljene. (y)
 
Slažem se sa svima. Ova hajka protiv nje je postala smešna, još i Dara Bubamara koja se gubi i preti nekom tužbom. Realno je da je Chanel bila najbolji paket za esc, zato je i pobedila.
 
Ovo NF mi je odlično. Ove 4 pesme su mi bile fenomenalne i bilo koja od njih bi mi sigurno išla u top 10.
  1. Tanxugueiras
  2. Chanel
  3. Xeinn
  4. Rayden
 
Dobar je bio Benidorm. Tri pjesme koje redovno slušam - Rigobertina, Raydenova i Terra. A pobjednica, pa kno, svaka čast na nastupu, baš impresivno, ali pjesma kao pjesma jok

Ne vjerujem da će se nešto proslaviti tbh
 
Chanel ima sjajnu energiju, dobro osmišljen nastup i mislim da je ovo top paket. Pored prolupalih lokalnih fanova koji je hejtuju, nerviraju me i oni koji svaku moguću bop i pesmicu sa koreom porede sa Fuegom. Da se razumemo - Eleni je bila sjajna, ali nije otkrila toplu vodu.
Dopala mi se i Rigoberta.
 
Pjesma mi je tako-tako, ali ona mi je presimpatična.
 
Uf, zašto nije bilo foruma da konačno ono moje hvaljenje Španaca bude podržano i od strane drugih forumaša jer je ovaj izbor, po mom mišljenju, bio fantastičan, i šteta što je samo jedna pjesma otišla, jer bih ja komotno 5 poslao.

Što se Chanel tiče, odmah sam rekao da će da iznenadi i možda zasjeni ostale, pogotovo što je sve išlo u pravcu Tanxu vs Rigoberta, i ona je isplivala kao pobjednica. Rayden mi je bio #1, onda su mi nakon nastupa Tanxu prešle sa #2 i #1 i mislim da je trebalo da pobijede, ali nije tu fantastična Chanel kriva, nego sistem glasanja, naravno. Chanel je oduvala nastupom, svaka čast na svemu i mislim da može dobro da prođe u Torinu. Ja takođe mislim da plesačicu + pjevačicu poput nje nismo imali do sad na Evroviziji, bilo je dosta njih odličnih, ali način na koji igra i pjeva i sve do detalja ima isplanirano i ispraćeno... a la JLo. A znaju svi koliko istu volim.

Chanel svu sreću želim, kao što rekoh, zaslužila je, i ove kritike treba da budu usmjerene ka žiriju i preglupom bodovanju koje mi je odmah bilo jezivo, a ne ka njoj.

Bez iznenađenja, ide Španija meni u top 10 i ove godine. :D
 
Što se plesa tiče stvarno je super ona. Samo da i vokalno to isprati i na ESC.
 
Čitao sam da joj je koreograf neki latino Amer koji je i JLO radio neke koreo. Točno se vidi jer mi je na trenutke bila ista Lopez. Ja se ne mogu nadiviti koliko je koreografija pravilno i kvalitetno posložena. Jedino bi kraj trebalo pojačati efektima. No to će ponuditi Eurosong pozornica. Mislim da je materijal za top 15. Jedino je jasno, Španjolci napokon neće biti bottom 5 i nul pts.
 
Fantastična je, nema se šta reći. U isto vrijeme kapiram zašto je narod bijesan, jer su bukvalno dve osobe poništile 130 hiljada glasova publike. Opet kažem, nije to do Chanel, ali teško je objasniti to
 
Da, koreograf Kajl je sarađivao i sa najvećim KPOP zvezdama poput Blackpink, tačno se vidi da je koreografija bila svetski kalibar.
 
Pesma kao pesma mi se ne sviđa i skroz mi je nemelodična. Ali koreografija je ajd zdravo, ne sećam se da sam ikada video pripremljeniji i dinamičniji nastup.
 
Pesma ništa neviđeno dosad, ali zato koreografija i scenski nastup svaka čast..
Favorit glavni mi je bio Rayden, ali sasvim zadovoljna izborom.
 
Ovo mi je definitivno bolje gledat nego slušat, što ne znači da je pjesma loša, ali je onako tipična ona pjesmičica uobičajna, ništa spektakularno. Ali koreografija i nastup jako dobri, svaka joj čast.
 
Back
Top