es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,120
Points
118
et31rE2.png

Nakon sjajnog trećeg mesta na ovogodišnjem takmičenju, španski javni servis RTVE, odlučio je da i narednog predstavnika odabere putem Benidorm festa. Prijave su počele juče i traju do 10. oktobra putem zvaničnog veb-sajta španske televizije.

Na konkursu će biti prihvaćene i one pesme koje još nemaju izvođača. Paralelno sa onlajn prijavama, RTVE će uputiti i direktni poziv prestižnim izvođačima i autorima sa aktuelne muzičke scene. Biće odabrano najviše 16 učesnika, kao i 6 rezervnih.​

wFFwCZD.jpg


POBEDNIK: Blanca Paloma - Eaea
 
Last edited:
Voditelji Inés Hernand i Rodrigo Vázquez će u posebnom programu 27. oktobra predstaviti 16 učesnika Benidorm festa.
 
Želim Ibersko - kelske de fondo kantar vestice ponovo među natjecateljima.

Cak ih je i eurosong ejđ ar proglasio kao najboljom nepobjesnickom pjesmom nacionalnih finala ove sezone, tako da jako ih zelim vidit ne samo na spanskom nfu nego i na escu
 
Alfred među učesnicima, kako ga nije sramota?!
 
Je li je ovaj Famous, onaj Famous Oberogo sa FSC-a, sto ga je Anhel slao?
Ako jeste, favorit mi je u najavi uz Blanca Palomu.
 
Da, on je. Iz Operacije Trijumf je tu još i Agoney iz iste sezone kao i Alfred.
 
Alfred među učesnicima, kako ga nije sramota?!
Zašto bi njega bilo sramota?
Svaka mu čast što se vratio, čovjek je od početka hvalio Evroviziju i govorio da mu je san da ide, i onda ga pošalju bez razrađenog i spremnog nastupa i liže patos. Sad ima priliku sam da se predstavi kako želi. Ovo je kao da kažemo nekoj od Moje 3 (a dve su već pokušale opet) - kako vas nije sramota doći opet nakon LjJS, a prvi put ih se ništa nije pitalo 😄
 
Na konkurs je stiglo 876 pesama.

Spisak učesnika Benidorm festa:

Agoney
Alfred García
Alice Wonder
Aritz Arén
Blanca Paloma
E’ffemme
Famous
Fusa Nocta
José Otero
Karmento
Megara
Meler
Raky Ripper
Sharonne
Siderland
Sofía Martín
Twin Melody
Vicco
 
Ali ja koji sam skroz nerealno, nakon što su najavili da će biti dosta poznatih imena, očekivao da će na spisku biti tipa Pablo Alboran, Pablo Lopez, Bisbal, Antonio Jose i tako ti ljudi

disappointed-laugh.gif


Al' okej, vjerojatno je i dosta ovih poznato (?), samo ja slabo pratim
 
Šalio sam se. @Majsta94
Praštaj onda 😄
Ali neka stoji, čisto da se zna Alfredov stav. On mi je favorit za sad.

@Marko pa i nisu ovi poznati baš (npr. na Insti najpraćenije ove blizanke iako nisu zvijezde a poslije njih Alfred), ja sam očekivao bar jedno baš udarno ime, kad ono ništa. Iako ni na prošlom nisu bila neka inače prejaka imena, opet je Rigo bila baš u trendu, Rayden imao rasprodat Wizink, a sad je nekako tanje. Ali ajde bitne su pjesme, Chanel je došla sa prvom pjesmom u karijeri i znamo šta se desilo.

Nadam se odličnim pjesmama jer mi je BF22 bio jedan od najjačih izbora i neke pjesme i dalje slušam.
 
I ja prošle godine znao nekoliko ljudi, pa sam zato i sad očekivao bar jedno poznato ne-ESC ime. Nebitno doduše, meni su pesme bitne.
 
Ne znam za vas, ali je meni ta njegova balada bila sasvim na mestu.
 
Imam neki osećaj da će drag act Sharonne predstavite nešto interesantno.. :)

Blanca Paloma je božanstvenog glasa sa prethodne edicije festivala, i numera joj je bila prekrasna, baš festivalska, odlična kompozicija... Nadam se i od nje nečem dobrom i kvalitetnom sada.. 👍
 
Ja napisah odmah da će biti opasna!!
Očekujem dosta..
 
Back
Top