es Španija 2023: Blanca Paloma - Eaea

Ja se sjećam od prošle godine nakon ESC da su ljudi već pisali da je Blanka stavila Konstru na #1, ona nije osporila nikad, tako da ja i dalje vjerujem da jeste i da ju je inspirisala nastupom i kreativnošću 😄
 
Svaki prosečna gledalac kom sam pustio ovo je bio u fazonu "ovo pobeđuje".

Ja ne vidim, ali zaboravljam uvek da ću do maja da samom sebi mozak isperem sa ovim, većina će biti hipnotisana ta 3 minuta kad prvi put vidi.
 
Kad malo razmislim meni ovo ni ne zvuči kao neka pjesma, više kao neko vokalno zagrijavanje prije prave pjesme koju treba izvesti xD

Baš me zanima kako će proći, kako će Europljani reagirat na ovo
Мени је ово катаклизматично и прилично неслушљиво. Свака њој част и на гласу и традиционалним елементима у песми али брате ово је безвезе
Apsolutno se slazem. Jos bih dodao da imam utisak kao da ne moze da pohvata matricu; tj. matrica svira svoje, a ona peva nesto svoje.
Ima delova pesme koje mi se dopadaju, ali to je malo. Uopste ne mogu da pohvatam melodiju ili neki ritam. Pogotovo onaj refren mi je totalno van ritma. A da ima odlican glas, ima i samo zbog toga ima ocenu vise kod mene.

Ona proslogodisnja pesma je za mene bila prava umetnost (moj 1. favorit).
Nazalost, kod mene ce ove godine da "lize dno" (cesto se ovde koristi taj izraz). :(
 
Dopada mi se ova španska stvar, mislim da su odabrali još jednu pjesmu u nizu koja će u pravom smislu te riječi predstaviti onu iskonsku Španiju, iako je naravno potpuno drugačiji žanr u pitanju od prošlogodišnjeg... Znači, zvuk flamenka obožavam od malih nogu, sviđa mi se i ovo njihovo etno ispjevavanje mada na momente zna da pretjera ali opet mi ne smeta. Sigurno će se Blanca izdvojiti svojim ''personalitijem'' i strašću kojom vlada na sceni, ima stav i drži pažnju gledaoca, drago mi je da ovako nešto šalju jer nikada ranije (ili barem dok ja pratim takmičenje) nisu poslali ništa slično tako da neće biti nebitna.
U vezi plasmana, Španci znaju da idu iz krajnosti u krajnost, od top 10 pa do bottom 5 kod njih zna da varira iz godine u godinu ali u ovom slučaju mi je teško da pokušam predvidjeti bilo šta, definitivno neće ponoviti Ćanelin uspjeh ali ne mislim ni da će biti na dnu tako da neka zlatna sredina neka bude za ovu bijelu golubicu! :)
 
Je l ovo na spanskom uopste? Lol

Ja jedva razumem sta govori.
 
Meni je ovo bolje uživo nego studijska verzija... Što je veliki plus.
Isto, meni se studijska verzija pre nastupa motala tu negde u top 3 Benidorma, bila mi je odlična ali ne ubedljivo najbolja od svih, no nakon lajva u polufinalu bukvalno zacementirano najbolja, baš na sceni nekako ne samo vizuelno nego i zvučno procveta sama pesma + njena vanserijska interpretacija.
 
Minipop

W8ohmD6.jpg
 
Popravio mi se malo utisak o pesmi i bravo za nacionalni identitet za razliku od pojedinih pesama tipa poljska.
 
Popravio mi se malo utisak o pesmi i bravo za nacionalni identitet za razliku od pojedinih pesama tipa poljska.
Džabe nacionalni identitet kada je pesma grozna idalje kao kada sam prvi put cuo pesmu i nadam se mozda i jedini put celu pesmu mene glava boli od silnog dranja i rike i vike i dreke,jaukanja zavijanja i cega god..
Ovo je zaista sve sto ja cujem kada pustim pesmu,dok slusam pesmu se osecam kao da sam Boze me sacuvaj na nekoj daći neko oplakivanje pokojnika,uzas i zaista mogu samo Bogu zahvaliti,odnosno ne Bogu nego braći Albancima zahvaliti Španci što nisu poslednji na tabeli,jer Albanija je i njih zeznula i prešla brate mili igricu,onoo jee covece kaoo da Mitar Mirić sa svojom porodicom užom i širom napravio pesmu Albanije a prateće mu peva Vendi,kakav užas...

Možete lupati reakcije kakve želite,ali jedino što ja ovde čujem je nekontrolisano urlanje,dranje i vrištanje bez ikakvog razloga i cilja..
Znači Kalush bend i ona cura 2021.iz Ukrajine oprostite mi sto sam vas hejtovao i nisam nikako voleo vase pesme,one koliko god bile treš i parale uši makar imaju melodiju neku kakvu takvu i ritam,za razliku od ovog ataka na uši,dva tona i eaaa eooo eaaaa cura vrti 3 minutaa i viče iz petinih žilaa,kao da je neko kolje gospode Isuse Hriste i svi svecii,maa daaaj....treeš..
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Ovo je zaista sve sto ja cujem kada pustim pesmu,dok slusam pesmu se osecam kao da sam Boze me sacuvaj na nekoj daći neko oplakivanje pokojnika,uzas i zaista mogu samo Bogu zahvaliti,odnosno ne Bogu nego braći Albancima zahvaliti Španci što nisu poslednji na tabeli,jer Albanija je i njih zeznula i prešla brate mili igricu,onoo jee covece kaoo da Mitar Mirić sa svojom porodicom užom i širom napravio pesmu Albanije a prateće mu peva Vendi,kakav užas...
one koliko god bile treš i parale uši makar imaju melodiju neku kakvu takvu i ritam,za razliku od ovog ataka na uši,dva tona i eaaa eooo eaaaa cura vrti 3 minutaa i viče iz petinih žilaa,kao da je neko kolje gospode Isuse Hriste i svi svecii,maa daaaj....treeš..
755.png
 
Zna li se išta o timu što ide u Liverpul? Isti ljudi, isti nastup? Voleo bih da ne bude baš isti, mala poboljšanja kao kod Ćanele prošle godine su dobrodošla 😁
 
Zna li se išta o timu što ide u Liverpul? Isti ljudi, isti nastup? Voleo bih da ne bude baš isti, mala poboljšanja kao kod Ćanele prošle godine su dobrodošla 😁
Španija če ove godine verovatno biti Francuska 2022.godine,sve je izvesnije...
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Back
Top