se Švedska 2023: Loreen - Tattoo

A što bi išao hejt na to?

Ako je žiri doveden da isprati televoting, ne znam čemu onda služi? :/
 
Budali je jasno da šveđani kupuju glasove žirija. Ja jednostavno ne mogu da vidim nekog iole pismenog muzičara koji Ingrosa sa svim onim silnim falševima nagrađuje sa maksimalnim brojem bodova. A skupio ih je čak osam.
 
Ili žiri glasa po difoltu za Švedsku, mogu misliti kad dovedu "profesionalce iz muzičke industrije" koji ni ne prate Evroviziju i daju im spisak svih pesama koje treba da rangiraju (ja znam kako je meni jednom bilo teško da rangiram sve pesme na jednom izdanju FSC-a); naravno da će oni nezainteresovani koji bi samo da to odrade za neki honorar i neozbiljni (procureli snimak glasanja ruskog žirija 2016) a imajući negde u vidu da je "opšte prihvaćeno mišljenje" da je na Evroviziji Švedska top, najviše ulaže u ESC nastupe, održava nacionalno finale mesecima po raznim ogromnim sportskim halama po čitavoj zemlji staviti Švedsku na prvo mesto, a neretko neku tamo zemlju koju ne gotive (primer Ane Štajdohar sa rangiranjem Hrvatske 2017, te Makedonije koja zbog rangiranja Nevenine pesme vrlo nisko od strane jednog člana žirija nije dala poene Srbiji 2019; o Azerbejdžanu i Jermeniji da ne govorim) dođemo do ovakvog masovnog favorizovanja Švedske od strane žirija svake godine. Ili da kažem to drugačije - kad god neki član žirija nije najsigurniji kojoj bi zemlji dao dvanaesticu (rangirao je kao prvu) lupiće Švedsku.
 
Pa Sara Konor, koja je bila clanica zirija za Nemacku 2016. je izjavila kako nije odgledala nijednu Evroviziju jer ju je uvek "prespavala". Toliko o strucnosti.
 
Pa to je ok, ne treba u žiriju da sede fanovi ESC-a i poznavaoci takmičenja. Ako se i zadesi neko u žiriju da jeste, nije sigurno zbog toga pozvan da sedi tamo i glasa.
 
Zanemario bih ceo nastup da kažem da je scena sa ovog snimka brutalna 😳
 
Rami Yacoub (Britney Spears, Ariana Grande), a fellow Swede who is part of Max Martin's Wolf Cousins production cohort.
Su radili novu pesmu od Loreen.
 
Back
Top