10. FSC SPECIJAL - Together again

Jos samo da se pojavi, pa da FSC bude kompletan (ostalima se izvinjavama, ali ...).
 
Da, secam se da ti se svideo Faun, Tinte :D

Mislim da ce ti se svideti i ova koju sam spremio za tetsujinovo izdanje. Javlja mi se :D Ali videcemo.
 
Hvala na poenima, pobedu očekivao nisam! :D Iskreno, "Alive" mi je jedna od najdražih pesama u prethodnom periodu i jedna od retkih koja mi se u drugačijem aranžmanu i vokalnom izvođenju dopada mnogo više od originala, te mi je izuzetno drago što je naišla na dobar prijem.

Baš mi je prijalo ovo specijal izdanje nakon duge pauze i sa velikim entuzijazmom idemo dalje u FSC pohode. :love:

Lepe ste pesme slali, favoriti su mi pri vrhu, tako da sam zadovoljan.
 
@Leo Cezar Jesi li postavio, nakacio rezultate u vidu excel tabele, da se moze skinuti? Ne mogu da ih nadjem.
 
Ovaj TOP (2020) je trebao jos te godine da bude postavljen, ali nije. Tako da sam sad nekako odlucio da napravim TOP 30+2. Ove dve poslednje pesme sam morao uvrstiti, jer mi je iznenadjenje da mi se bas dopadaju. Od oko 200 odlicnih pesama koje sam izdvojio te godine, jedva sam sastavio ovaj TOP. Uvek mi je malo.

1. Gabi Novak - Zivot to smo mi (Bruna Oberan); MarkoH
2. Skylar Grey - Moving Mountains; etica
3. Sa Dingding - Upwards To The Moon; kopachka
4. Maksim Fadeev - Stanu li ya schastlivey; Replay
5. Steps - Scared of the Dark; Novinar
6. Soprano - Roule; Ro97
7. Lauren Daigle - Still Rolling Stones; euronik
8. Jovana Nikolić - S mesta se pomeri; MilanB
9. Severina - Rođeno moje; Tetsujin
10. Antytila – Hello; Stole
11. Erin - Sydäntä särkee; stevan989
12. Dee Monk - Samo želim da znam; Milos97
13. Famous Oberogo - Hoy Ya No; Anhel
14. Vangelis Kakouriotis – Isos; Ivana
15. Vanja Mijatović - Nije ljubav to; MilanB
16. Lepa Brena - Mače moje; Boxy
17. Tamino – Habibi; kopachka
18. Whitney Houston - I Look To You; Destry94
19. Delain - Masters of Destiny; Novinar
20. Tyzee – Sine; MrVlaxs
21. Imagine Dragons – Natural; Djole89
22. Polina Gagarina – Smotri; zeleni
23. Luca Hänni - Bella Bella; hari_eurovision
24. Rikki - Suteki Da Ne; Vax'ildan
25. Olivera Katarina - Crvena jabuka; Bebi
26. Faouzia - You Don't Even Know Me; Milos97
27. Maria Mena - Not OK; kopachka
28. Lina Pejovska - Neka te boli; Eddie the Head
29. Rammstein – Mutter; kopachka
30. Scatman John – Scatman; euronik
31. Goblini - Zapad severozapad; Nije sve tako sivo
31. Opća opasnost feat. Patria - Rastaviše i nas dvoje; zeleni
 
Iako sam prilično dugo bio na starom forumu svega sam nekoliko puta učestvovao na FSC-u. Sa svih izdanja bih skidao numere i ubacivao u telefon, da bih kasnije brisao one koje mi se više nisu svidele. Ali, u nekom momentu se ta lista ustalila, više nije bilo brisanja i evo tih pesama - izvinjavam se što nisam upamtio ko ih je slao; meni mnogo da slušam ove pesme:

Alison Krauss - I Never Cared For You
ARSTIDIR - While This Way
Asa - 9 LIves
AURORA - Running With The Wolves
Black M - Ainsi valse la vie
Blackbriar - Arms of the Ocean
Christopher - Bad
Deepak Chopra - Lady of Silence - In Love With You
Eluveitie - The Call of the Mountains
Erin - Sydäntä Särkee
Isak Danielson - Power
Jace Everett - Bad Things
Jeden Tag Silvester - Kleinstadthelden
John Legend - Preach
Justin Timbarlake - Say Something
KALEO - Break My Baby
Kaz Hawkins - Because You Love Me
La Casa Azul - El Momento
LEON - You and I
Levante - Sirene
Marina Mena - Not Ok
Mogli - Another Life
Myrkur - Ella
New Rules - 24 Hours
Philip Philips - Home
Rat City - Kind of Love
Rea Garvey - Is it Love
Ruben - Burn Down This Room
Smith & Thelll - Hotel Walls
Steps - Scared of the Dark
Sunrise Avenue - Hearbreak Century
Taja Turunen - I feel Immortal
The 1975 - A Change of Heart
The Handsome Family - Far From Any Road
The Motans - Din Trecut
The Weekend - Earned It

Winona Oak - He Don't Love Me

I naravno apsolutno sve sa FSC-a koji sam organizovao, koji sam čak i narezao i na fizički CD i odštampao omote. 🙈

1HEBAcw.png


Zapravo sam shvatio da mi je FSC bio super prilika da čujem neke nove pesme ... Ja teško zavolim neku novu pesmu, ali kad je zavolim onda je slušam bezbroj puta. Nešto sa novom sezonom mi to ne ide... ne znam... teško mi je da preslušam toliko pesama... Sigurno je da neću učestvovati na svakom izdanju. Ali je svakako super što se dosta novih forumaša uključilo - mnogo je to zabavna igra za one koji u tome baš uživaju.
 
Kod Tintea dve moje pesme, obe domaće. :)
Kod Boxija, ako sam dobro video, tri - Alison, Black M i The Motans.
Black M mi je bio najboljniji ostanak u polufinalu od kada učestvujem na FSC-u, maestralna numera.
 
Ja sam također planirao napraviti neku top listu najvećih FSC otkrića otkako sudjelujem, no to bi bio pretežak zadatak. Ipak, ono što mi nije teško izdvojiti su tri pjesme koje su zapravo oblikovale moj muzički ukus koji je pred dolazak na FSC bio poprilično nestalan, a to su Phantogram - Black out days (Mithrandir, 105. FSC), Huntar - Autumn (nick-cg, 121. FSC) i, za mene bez premca najbolja FSC pjesma ikad, Parisiin Kevat - Kesayo (sparkle, 102. FSC). 🧡 (@sparkle, najveće HVALA na otkriću takve pjesme i benda)
 
Huntar - Autumn mi je bukvalno ogromno otkriće i pesma koja je definitivno oblikovala moj ukus i uvela me u taj žanr. Nakon te pesme sam otkrio XOV - Lucifer koja ima sličnu atmosferu i dobio 12p od nicka. 😎 Mislim da on nije ni svestan svog uticaja na moj muzički ukus sa Autumn.
 
Kod Tintea dve moje pesme, obe domaće. :)
Kod Boxija, ako sam dobro video, tri - Alison, Black M i The Motans.
Black M mi je bio najboljniji ostanak u polufinalu od kada učestvujem na FSC-u, maestralna numera.
Pa, one su mi najbolje, a inace pored te dve jos 7 pesama imam na spisku odlicnih pesama.

Nisam sad bas 100% siguran, ali mislim da na spisku imam bar jednu pesmu (u zavisnosti od broja ucestvovanja forumasa) od svakog forumasa.
 
Pošto niste hteli da pravite temu za istorijat, pisaću ovde. Ušao sam sad na svoj imgur nalog i naravno tamo brdo FSC contenta sa mojih organizacija:

(ne znam zašto ove prve dve slike nisu animirane kao što bi trebalo da budu)

C2D8hCeh.gif


JzdbEhUh.gif


Mmhvv1q.png


UBUy3iZ.png


VaoUj2i.png


aG2MhSP.png


HpJGQS6.jpg


Ovi lažni dueli sa albanskog FSC-a su hit!

Jg00wCa.png


Tabela je bila kul

weGhc5e.png
 
Back
Top