224. FSC - Nemoj biti Leo #2

U ovoj situaciji su mjerilo. Nekvalitete i lateralnog uzasa
 
  • Angry
Reactions: Mrm
Samo kod jednog forunasa odlicna ocena, ovo ostalo sve prosek. Moram priznati da sam ocekivao malo bolje reakcije. Realno, grmi mi pesmica!
 
Kod Destry94:"Ne ocekivani nivo vode, iznad proseka, sto se i sama reka iznenadila i nije spremno docekala ovu kolicicnu vode."
Ovo je mozda prvi put (ili jedno od retkih pohvala) da se u dobroj meri Destryju dopada moja pesma. I to sam docekao. :D

Kod Erin Navan:"Spremite pojaseve za spasavanje, camce... Poplava u najavi. 🌊🛶"
 
Kod Destry94:"Ne ocekivani nivo vode, iznad proseka, sto se i sama reka iznenadila i nije spremno docekala ovu kolicicnu vode."
Ovo je mozda prvi put (ili jedno od retkih pohvala) da se u dobroj meri Destryju dopada moja pesma. I to sam docekao. :D

Kod Erin Navan:"Spremite pojaseve za spasavanje, camce... Poplava u najavi. 🌊🛶"

Drago mi je da se i to konačno dogodilo!
 
Mislim, nije da nije bilo po koji fin poen. Na poslednjem izdanju za 2020. godinu, 5p za Frank Sinatru ili 2019. Kazım Koyuncu (198. turski FSC) 8p u finalu.
 
Meni je izdanje fino selo, vecina pesama mi se svidja. Ima i nekih pesama koje nisu moj fah ali vecina mi je ok, a ima i oko 10ak odlicnih pesama. Sto se mene tice, tema je bila pun pogodak.

Moji glasovi su otprilike spremni ali cu preslusati sve jos jednom jer mi se lomi oko par pesama. I u cetvrtak cu poslati glasove. Sutra nisam tu skoro ceo dan tako da cu morati da ostavim cetvrtak za "zavrsno preslusavanje" a onda i glasanje.


Sto se komentara tice, kako rekoh, bas sam prijatno iznenadjen obzirom da nemam dobru istoriju sa slicnim pesmama, tako da ako se budem plasirao u finale kako dosadasnje reakcije sugerisu, smatracu vec sam taj cin odlicnim rezultatom.


I Erin ponovo obozava moju pesmu :love: Nadam se da se slicno obozavanje desilo i kod mene :D Svakako, kad se zavrsi ovo izdanje, preporucicu jos neke pesme a svi kojima se ova pesma svidela ce verujem jos vise da ga/je/ih zavole nakon sto cuju i vide sta jos postoji na repertoaru :D
 
#NoHate 1

Katarína Knechtová - Bezpečné priepasti
Jako dobra i pristojna pesma. Nije sad ne znam ti ja kakva divna i neobična emocija da padnem na du**, ali korektna balada. Početak strofa mi se najviše sviđa.

Mariya Kehayova - Greshnitsa
Ovo je jedna izražajno-emotivna folk kompozicija. Pesma mi je korektna, ali mi se ne sviđa što ima malo vulgarnosti u spotu (za to vreme ipak previše). Volim ovu prostodušnost i prirodnost, uprkos svemu. Ima malo i primesa grčke muzike u instrumentalu, ali mi se čini da je srpski turbo-folk bio inspiracija za ovu srceparuću balkansku baladu (rekoste da je neka naša pesma original, ako se ne varam).

Vincent Malin - KO & OK
Sama pesma je dala sebi komentar. OK i ništa preko toga. Pevaču nedostaje harizme, međutim dopada mi se njegova boja glasa.

Bastards on parade - Quen teña viño
Ovaj put mi forumaš HM nije pogodio ukus, a ova pesma, pored toga što je objektivno vrlo loša, svakako ispada iz daljeg takmičenja zbog svoje antikomercijalnosti.

Uudo Sepp - Lendame Koos
Volim estonski i ovo mi je više OK od pesme OK, ali manje od nekog super utiska. Može da se posluša ovako, a da prija.

Eva Rida - Bychara
Ha, Bičara?! Pa aranžman mi je zanimljiv i originalan (možda). Ona zamalo da se zove Eva Rivas. :) Na prvu mi se baš i ne dopada , ali mi je ovako moderan zvuk u kombinaciji sa originalnošću privlačan. (y)

Sofia Karlsson - Dalarna från ovan
Ovo mi liči na nešto što bi Etica poslala: jako fino, dozirano emotivno i nenametljivo što i ja baš volim. Odiše nekim prijatnim stepenom hladne melanholije. Aranžman je mogao da bude malo više od minimalističkog, ipak.

Lillasyster - Krossat glas
Ovakva vrsta muzike uvek može da se čuje što se mene tiče. Ovo je OK, ali opet ni po čemu posebno, pa zato i nema toliko pregleda (za ovaj FSC ipak dovoljno dobro).

Tautumeitas - Spodrē manu augumiņu
Ovo bih kategorisao kao neki new age folk i dopada mi se stoga. Ponavlja se dosta, ali je opet lep spoj tradicionalnog i modernog i spot je vrlo atraktivan.

Deloraine - Ostara
Žreb (tj. random.org) je hteo da dve žanrovski slične pesme nastupe jedna pored druge. Ova je veći pretendent za visoku poziciju. Počinje kao "Oj Moravo" i dobra je pesma, nemam zamerki. Pametan odabir, svakako, ako se neko više vodio željom za plasmanom (#NemojBitiLeo).

Younghearted - Nukkumaan
Uh, što ona ima lep vokal, tačnije autentičnu boju glasa! Vidim da ovo polufinale ide u dobrom smeru i ređaju se sve fine pesme. Ovo je pesma zvana sedativ. I ovde vidimo lepu finsku prirodu u spotu. Možda fali da je nešto malo drmne iz monotonije, ali da sad ne preterujem u zahtevima.

Petra - Sunt bine
Bože Petra! Ovo je ipak slabije od prethodnih nekoliko pesama, iako zvuči jako moderno i ona (makar studijski) dobro izvlači ove visoke ukrase u refrenu. Sve u svemu, utisak je pristojan.

Tommy Fredvang & Rita Eriksen - Stå i ro
Previše je Skandinavaca u ovom polufinalu, a ja pride nažalost uopšte nisam ljubitelj dueta ovog tipa, odnosno muško-ženskog dvoglasja. Ne vredi, to mi uvek para uši, a pored toga imam da izjavim da mi je ovo uobičajena pop pesma u kojoj nisam čuo ništa posebno.

Iasonas Mandilas - Apithano
Moderni batica Grk, a nije odlučio da peva na engleskom? Ovo definitivno nije moj fah, ali mu nije loš aranžman i prateći. Mogao je da prođe kao sezonski hit negde, iako nije imao mnogo pregleda. Nerviraju me spotovi sa reklamama za gel, a taman sam mislio da ne budem negativan. Ne mogu, ne vredi, molim da pređemo na sledeću numeru!

Fernanda Brandao & Taan Newjan - Gigolo
Devojka izgleda vrlo lepo uprkos ekscentričnoj šminki, a pritom peva neku alternativu. Thje, šta znam, ne mogu lako da ocenim ovu pesmu. Ova agresivna samba neće dobiti 12 od mene, ali neće ni nulu (ako sam u ovom polufinalu).

Kanizsa Csillagai - Foku Drákuluj
Kako zanimljiv i originalan odabir pesme! Ali, sada sam zbunjen: po nazivu benda i po muzici mi deluju kao da bi trebalo da pevaju na mađarskom (plus su valjda iz Kanjiže; doduše možda i ne ove iz Banata), osim ako je neki daleki dijalekat u pitanju, u šta sumnjam. Više mi liči na rumunski, pominje se i drakula u nazivu, a opet je muzika ciganska. Kako god, ovo je pravo osveženje na ovom FSC-u i kod mene je bilo ono što je Destry mislio - sa više slušanja se više svidi nego prvi put!

Elin Fflur - Hiraeth sy'n gwmni i mi
Pa ona sirota nema ni 500 pregleda? Znači ni šira familija nije smogla snage da je ispoštuje na YouTube kanalu. :( Pa broj pregleda će joj se skoro udvostručiti nakon ovog FSC-a. Korektna je pesma skroz, melodija mi pasuje, ali je staromodna po stilu.

DzhaYammi - Podushka
Kao neki dens devedesetih. Bez veze je, ali opet zavodljivo, tj. zarazno. Ruski jezik ima neki šarm u ovoj pesmi.​
 
#NoHate 2
Nonzwakazi - Phakama Mbokodo
Volim afrički zvuk i ovo je dobar soul glas sa jakim refrenom. Preferiram ipak da bude malo mirnije, sa manje tenzije, ali pohvale za selidbu na drugi kontinent. Dobro je ovo, dobro!

Rigoberta Bandini - Aviam què passa
Ovo je ona Mama sa Benidorma koja mi se svidela? E, ona je suprotnost od prethodne pesme, trebalo je da bude ubedljivija, a jedva da se čuje. Mislim, zanimljivo je sve, kompozicija je dosta lepa, glas zvuči zavodljivo, pa da kažem i seksi, ali aranžman je mogao da bude bolji. Ima plus za neku opštu simpatičnost.

Ensiferum - Neito Pohjolan
Hm, ne štima mi ova numera. Aranžman je očajan, a i glas pevačice mi ne odgovara. Ne znam kako i šta da protumačim ovde, jer mi žanrovski pliva između roka, folka, kantrija, a pritom ne liči ni na šta od toga pojedinačno. Neuspeli amaterizam!

Yasenia - Lyubov karusel
Jako atraktivna i dinamična melodija, a i pevaljka bogami. Pesma mi istovremeno zvuči i ruski, i balkanski, i španski, i bliskoistično. I ovo mi je jako zavodljivo, iako je umetnički dojam kičast.

Liraz - Injah
E sada zaista sledi bliskoistočnjakinja. Neobična je pesma, interesantni su ovi etno ukrasi u glasu joj, ali biće da ću ovde samo pohvaliti orinalnost i različitost jer pesma nije nešto što bih mogao da poslušam u slobodno vreme.

Evgenya Redko - Deivės
Nešto me sve ovde nervira i smeta mi: glas, mlataranje rukama, nakit na nosu, ne znam ni ja. Kao da hoću da zaspim, a ne mogu da se namestim u dobar položaj. Ne ide...

The Roop - Keista Draugystė
Lepo i korektno, prijalo je da se čuje ovako nešto u ovakvoj konkurenciji iako je slabije od njihovih evrovizijskih pokušaja. Pošto je ovaj FSC napravljen da je gotovo nemoguće poslati nešto što bi se moglo nazvati zicerom, ovo je (ako ne računamo njihove susede koji je trebalo da nastupe 2020) jedini zvanični ESC učesnik, tako da... (Vaidotasu se vidi pljuvačka između gornje i donje vilice na 1:08 - meni to gadno deluje, trebalo je da iseku i ponove :ROFLMAO: )

Lara - Za nas
Nažalost, nije mi mnogo odmakla od patetike makedonskih pesama sa prethodnog FSC-a. Prenaglašen je refren. Veliki trud postoji evidentno kod ove mlade devojke i njenog tima, ali nije nikako moj fah.

Eefje de Visser - De Parade
Konačno nešto dobro u ovom polufinalu! Ovu pesmu mogu da istinski i iz duše pohvalim i da ne dajem nikakvu zamerku. Mogao bih uvek da poslušam ovakvu pesmu. 💋

Karin Mushegain - Haven Town Theme
Lingua Latina? Ovaj projekat, ako mogu da ga tako nazovem, je mističan, arhaičan i kreativan. Jako volim ove hororistične zvuke od 1:54. Jeste ovo video igra koja meni nije poznata, ali me podseća na neke istorijske, naučno-fantastične filmove. Izdvaja se, kao da je sa druge planete, a to je za mene sanjara lepo.

Froukje - Een Teken
Druga pesma na holandskom jeziku i druga dobra! Kratko traje (imamo ovde dosta ljudi koje se žale na duge pesme) i kao da se trudila da sva razmišljanja koja ima o izgubljenoj ljubavi ispeva što brže, sa što manje instrumentala. Ovo bih opisao kao nešto moderno, efikasno i sa stilom. Prelazi iz jednog tonaliteta u drugi su mi top!!!

Ismaël Lô - Incha Allah
Upečatljiva pesma koja mislim da ostavlja jasan utisak na svakog slušaoca. Svakako je respektabilna moćna muzika i interpretacija. Ali "Inshallah" koji se provlači kroz celu pesmu je bolje da je ostao samo u refrenu.

Vidar Villa - Gamle Bilder
Mlaka mi je ova pesmica. Neće sigurno ostati upamćena ni posle pola sata što se mene tiče. Ovaj dečačić kao da nije ni doručkovao, a uveče otpevao i odsvirao pesmu. Šteta, jer je melodija imala osnovu za korektni popić.

Triantafilos - De Me Kseris Den Se Ksero
Izvinjavam se, ali ovo kao da je bio odgovor na zadatak pošalji random pesmu na grčkom jeziku koja ima malu popularnost? Iskreno, nije mi jasno kako ovo drndanje u prazno može da bude privlačno bilo kome. Meni je ovo predosadno i ništavo, iako je trebalo da pretenduje na skroz suprotan utisak.

Dayton - Kvitla kalyna (Shnaps Remix)
Čini mi se da ruske pesme vade prosek ovog puta, a obično ne bude tako. Pesma je manje-više OK (ako malo progledam kroz prste zbog slabije konkurencije pesama), ali je sam letnji remiks odličan i poslat u idealnom trenutku.

Dramamini - Gia Sena Eroteftika Ti Lypi
Lepa emocija u jakom refrenu. Dobro je što se na svakom FSC-u pojavi neka pesma na grčkom koja mi razbije predrasude. Ova balada zaslužuje daleko više pregleda.

Stefan Đorđević - Šofer
Muška Izvornika? Neeee, to je pubertetlija Stefan koji je trebalo da učestvuje na jFSC-u #2, ali sada ga je već pregazilo vreme. Kao što kažu, najbolje za kraj! :D Izvinite, ali meni se ova vlaška muzika sviđa, ali glas je katastrofa, tačnije ovo je bilo apsolutno najgore pevanje ovog FSC-a i verovatno nekoliko narednih. Dve devojčice na zadnjem sedištu su hit, ali zanima me da li je on uspeo da smuva ovu lepojku na kraju. S obzirom da je ovo bilo 2008, možda sada već imaju nekoliko dece i žive u inostranstvu, a sad za vreme leta dolaze da grade betonske lavove, sfinge i četvrti sprat na pomoćnom objektu. E, Stefane, Stefane, trebalo je da voziš neki bolji auto od ove tojotice u spotu, ali ko zna, uz dovoljno zlata ili gastarbajterskih evra ili franaka, možda i uspeš!

Val - Navechna
Zamena je definitivno bolja od prve poslate opcije! Prijatan je jako gudački instrumental i u ovom duetu se glasovi daleko bolje slažu. Prateći su isto na mestu. Sama melodija nije ništa posebno, ali je sve dobro upakovano.
 
Kod Filhija me uvek povuku ova crvena i žuta da mislim da je pesma loša ili osrednja... a zapravo boje nemaju veze sa sadržinom komentara. :D
Komentari na moju pesmu generalno osrednji, no dobro, navikao sam.
Malo sam istraživao jezike sa ovog FSC-a. Najmanje sam bio upoznat sa galicijskim (vrlo zanimljiv jezik) i Zulu jezikom. Dok za volofski znam da je rasprostranjen u Gambiji i Senegalu.
Kanizsa jeste iz Mađarske, ali pevaju na nekom čudnom dijalektu rumunskog. Inače, naziv pesme nema direktne veze sa Drakulom. Foku Drakuluj ili na standardom rumunskom Focul Dracului znači Đavolova vatra.
Dayton zapravo peva na ukrajinskom, a ne ruskom.
 
Last edited:
Hvala vam na jezičkim i drugim informacijama. 👍
U tom slučaju Grešnica dobija dodatni plusić. 🙂
Milane, komentari je trebalo da budu obojeni u zastave, odnosno nacionalne boje Rumunije ili Moldavije. 🙂

Inače, mislim da je ovo FSC koji je napravljen tako da ne može da se pojavi nijedan zicer i to ga čini posebnim. 👏 Možda eventualno još da su ukinuti i izvođači koji imaju neke veze sa Pesmom Evrovizije, ali i njih ima vrlo malo, i sem njih meni nije poznata nijedna ni pesma, niti izvođač koji se takmiči.

Inače, mislim da je drugo polufinale nešto bolje, ali je prvo dosta tesnije, ujednačenije i teže za rangiranje.
 
Milane, komentari je trebalo da budu obojeni u zastave, odnosno nacionalne boje Rumunije ili Moldavije. 🙂
Ako je tako, onda pohvale za ideju.
Inače, mislim da je ovo FSC koji je napravljen tako da ne može da se pojavi nijedan zicer i to ga čini posebnim. 👏 Možda eventualno još da su ukinuti i izvođači koji imaju neke veze sa Pesmom Evrovizije, ali i njih ima vrlo malo, i sem njih meni nije poznata nijedna ni pesma, niti izvođač koji se takmiči.
Pa dobro, ima svega dva izvođača koji su učestvovali na Evroviziji, The Roop i Val... a da su bili zabranjeni i oni sa nacionalnih selekcija tačno se niko ne bi prijavio. :LOL: To je čak i za moje standarde previše ograničenja.
 
Last edited:
Glasao, rekao bi da glasanje predugo traje.
 
Ne, to je premalo, ali celih 7 dana od priredbe pesama do priredbe rezultata je mnogo. 6 dana prijava, 6 dana pf i 3-4 dana finale je sweet spot.
 
Back
Top