American Song Contest 2022

Ja svakako nisam planirao da ovo pratim, osim finala. Treba se probuditi u 5.45 ipak 😂
 
Ipak sam ostao budan. Prvi utisak - vidi se ekspeditivnost koju su doneli Šveđani. Kratak uvod i odmah pesme, što je naravno ogroman plus.

Ogroman minus - reklame: Dolly Parton koja priča o svojim grudima 😂

Ko gleda uživo, nagledaće se reklama, definitivno, što je verovatno i jedan od razloga što ne može uživo da se prenosi, osim vremenske razlike...
 
Malo su im razglednice, čini mi se, prepredugačke. Mislim da se više vremena na njih izgubi nego na samu pesmu
 
Odgledao sam recap, moram da kažem da je Vajoming pobedio u svakom smislu 🤣
 
Nastupi iz 1. kvalifikacione večeri (po redosledu nastupa)
  1. Minesota: Yam Haus - "Ready to Go"

  2. Oklahoma: AleXa - "Wonderland"

  3. Arkanzas: Kelsey Lamb - "Never Like This"

  4. Indijana: UG skywalkin ft. Maxie - "Love in My City"

  5. Portoriko: Christian Pagán "Loko"

  6. Konektikat: Michael Bolton - "Beautiful World"

  7. Ajova: Alisabeth Von Presley - "Wonder"

  8. Viskonsin: Jake’O - "Feel Your Love"

  9. Misisipi: Keyone Starr - "Fire"

  10. Vajoming: Ryan Charles - "New Boot Goofin'"

  11. Roud Ajland: Hueston - "Held On Too Long"
Jednog polufinalistu je odabrao žiri (56 muzičkih profesionalaca je rangiralo sve pesme od najbolje do najlošije, izuzevši predstavnike svojih država), dok će preostala tri mesta biti popunjena glasovima publike koja može da glasa do sutra do 12h po našem vremenu.

Glasovima žirija, u polufinale je prošla balada "Held On Too Long" koju je izveo Hueston braneći boje Roud Ajlanda.
 
Ready to Go: Jako iritantan vokal, ali pesmica je zabavna i ostaje u glavi.

Never Like This: Prelepo! Pravi country eargasm. Jako lep nastup i kul je ono kao lišće koje pada na kraju.

Wonderland: Pesma je odlična, ali me jako nervira što nije pevala uživo.

Love in my City: Ovo nije za mene.

Held on Too Long: Predivan vokal i simpatičan nastup, ali dosta toga fali da bi se meni pesma dopala.

LOKO: Jezivo koliko me podseća na one latino pop pesme koje se pojavljuju redovno na švedskom i norveškom izboru, a ovo je prava latino zemlja. 😂 A najviše od svega me podseća na Mamma mia od Luke.

Beautiful World: Opet nekako Melodi. Ok je.

Wonder: Meni je ova pesma bila samo buka.

Feel Your Love: Pa dobro, mora neko i da ispadne. Mada mi je stejdž jako lep u ovom nastupu.

Fire: Pokušao sam da uživam u pesmi jer mi se nekad dopadne ovako nešto, ali sve do kraja mi je zvučalo kao isterivanje đavola.

New Boot Goofin: Slažem se sa komentarima da je ovo nešto najameričkije lol Hvala, ne, ne.

Moji polufinalisti:

1. Never Like This
2. Wonderland
3. LOKO
4. Ready to Go
 
Fini su im nastupi, najspektakularniji ima AleXa iz Oklahome, ali taj plejbek, odnosno njeno nečujno pevanje preko matrice i bek vokala je veliki minus.
 
Biće mi potrebno vreme da se naviknem na rečenice tipa "Vajoming je zaslužio finale" ili "Oklahoma je imala dobar nastup" 😂 I dalje mi je nadrealno...
 
Oklahoma - Bas dobar nastup, znam pevacicu i ona snima mnogo bolje pesme od ove.
Arkanzas - Prelep nastup za kantri pesmu, samo sto ja taj zanr prezirem.
Ajova nije losa.
Misisipi - Mocno!
 
'Ajde bar ti se nekako izdvojio Arkansas.
 
Pogledala sam nastupe, pjesme sam bila čula juče pred samo takmičenje.
A ukupni utisak je da definitivno to je po meni potpuno drukčije od našeg esc-a (pto je negdje bilo i logično da će biti). Pjesme su sve jako američke (logično) i ništa me nije oduševilo.

Kontam da je ipak u neku ruku dobro da na esc-u imamo max. 6 ljudi na sceni, pošto svaki nastup sve postalo pomalo haotičano. Oklahomino pjevanje na playback (ili sa tim bekovima nadjačanim kako god) mi je no comment, iovako imam problem sa tim šta su pustili sve bekove na esc da ne budu uživo, pa svako može da izađe na scenu da otvara usta otprilike.😖

Svidjeli su mi se najviše 1. Arkansas 2. Rhode Island 3. Puerto Rico

Ok su mi pjesme iz Iowe i Connecticut-a.
 
Nije mi jasno. Europske zemlje će naknadno prikazati ili što? Išao sam na svt i vidim tamo ništa, tek će biti. Ne mogu nigdje naći na netu da pogledam cijeli show.
 
Niko nije emitovao uživo, naknadno se šalje i emituje snimljena emisija, ili što neki vole da kažu, odloženi prenos...
 
Dopada mi se:

Mississippi - Keyone Starr - "Fire"

Rhode Island - Hueston - "Held On Too Long"
 
Enisa Nikaj, pevačica poreklom iz opštine Tuzi kod Podgorice, predstavljaće saveznu državu New York na American song contest?
 
Back
Top