American Song Contest 2022

Oklahoma napokon uživo. 😍😍
Prvi put sam bio razočaran jer je bukvalno zvučalo kao playback.
 
Oklahoma mi je sve bolja.

Moje vidjenje 1. pf-a:

12p Masacusec
10p Rod Island
8p Alabama
7p Oklahoma
6p Kolorado
--------------------
5p Kentaki
4p Nju Hemsir
3p Micigen
2p Vasington
1p Montana
-----------------------
11. Vajoming

2. pf-e:

12p Konektika
10p Kanzas
8p Portoriko
7p Dzordzija
6p Nju Jork
---------------------
5p S. Dakota
4p Kalifornija
3p Americka Samoa
2p Teksas
1p S. Karolina
--------------------
11. Tenesi
 
Oklahoma je jedina pesma koja me zainteresovala. Oni efekti nakon "AleXa initiate breakdown" su fantazija, sa sve pyros i robotic vision na kameri. Problem je koreografija, koja je previše statična, preveliki broj igrača koji nisu sinhronizovani s njom, previše mračna scenografija i ona nije top tier performer, sve to čini performans pomalo messy. Propuštena šansa da performans bude totalni boom, ali je sasvim solidno. Moj favorit, jer ne nameravam da gledam ostale performanse.
 
Never Like This, Green Light i Wonderland slušam od kad su izašle!!
 
Ovo više niko ne gleda? 😂 Meni izgleda jedini favoriti koji su mi ostali zavise od glasova publike jer ih je žiri uništio.
 
Ja najviše DIY i Keys to the Kingdom.
 
Pratim i taman sam danas hteo da isto to napisem.

Ovako mi je stanje u finalu:

12p Konektika Michael Bolton - "Beautiful World"; Favorit od pocetka takmicenja
10p Severna Dakota
Chloe Fredericks - "Can't Make You Love Me"
8p Alabama Ni/Co - "The Difference"
7p Oklahoma AleXa - "Wonderland"
6p Kolorado
5p Americka Samoa
4p Teksas
3p Kentaki
2p Tenesi
1p Vasington

Bio bih zadovoljan kada bi neko od boldovanih pobedio. Inace, ovo takmicenje nimalo ne daje osecaj da je po evrovizijskom, osim sto su nove pesme i takmicenje izmedju drzava. Plus, sto se skoro ne moze pratiti uzivo, a kod nas kaskaju.
Sve u svemu, nisam zadovoljan kako je ispala 1. godina ovog takmicenja, a ocekuje nas takmicenje i u Kanadi.
 
Pobednika je praktično odabrala publika jer je iz svake od 56 zemalja i teritorija publika dodelila poene u evrovizijskom stilu, dok je 56-člani žiri (po jedan član iz svake zemlje) bio podeljen u 10 regiona, tj. publika je podelila ukupno 3248 poena, a žiri samo 580, odnosno odnos je 5,6:1.

Pobedu je odnela AleXa iz Oklahome sa pesmom "Wonderland". iako je kod žirija bila tek na 5. mestu. Od publike je dobila 654 poena a od žirija 56.
 
Last edited:
Šta kažu, je l' će biti sledeće godine?
 
Meni je i normalnije + bolje ako im publika ima veći udeo od žirija u glasanju.
 
Pobednika je praktično odabrala publika jer je iz svake od 56 zemalja i teritorija publika dodelila poene u evrovizijskom stilu, dok je 56-člani žiri (po jedan član iz svake zemlje) bio podeljen u 10 regiona, tj. publika je podelila ukupno 3248 poena, a žiri samo 580, odnosno odnos je 5,6:1.

Pobedu je odnela AleXa iz Oklahome sa pesmom "Wonderland". iako je kod žirija bila tek na 5. mestu. Od publike je dobila 654 poena a od žirija 56.
Omg jedina pesma koju znam s ovog takmičenja! Yaaay! 🥰
 
Dobar pobednik, jedna od onih koji mi se dopadaju.
Generalno mi se ne svidja ovo, a pogotovo sto se dovodi u kontekst nase Evrovizije, tj. da rade po lincenci koju su dobili. Da je ovo neko tamo njihovo takmicenje, jos moze da mi prodje ovaj format. Ovde treba u potpunosti izbaciti zirija jer ovako generalno nema nekog uticaja, osim sto izaberu po jednog u kvalifikacijama i u pf-u.
Sve u svemu mi je bezvezno takmicenje.
 
Back
Top