American Song Contest 2022

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
bvk7DVU.png
American Song Contest je američka verzija Pesme Evrovizije koja startuje ove godine, i održaće se između 21. marta i 9. maja, a emitovati na NBC-u. Voditelji će biti Snoop Dogg i Kelly Clarkson. Takmičenje će trajati 8 nedelja, dvočasovni događaji će se održavati ponedeljkom, i obuhvatiće kvalifikacije, polufinala i završiće se velikim finalom 9. maja uz učešće svih 50 država, 5 američkih teritorija (Američka Samoa, Gvam, Severna Marijanska Ostrva, Portoriko i Američka Devičanska Ostrva) i glavnog grada Vašingtona.

Snoop Dogg je izjavio da mu je čast što će voditi takmičenje zajedno sa svojom mlađom sestrom Kelly (Miss Texas), dok je Kelly rekla da je fan i ljubitelj koncepta Evrovizije, te da je oduševljena što će doneti ovaj muzički fenomen u Ameriku. Jedva čeka da vidi svaku državu i teritoriju SAD-a koju će predstavljati izvođači sa sopstvenim pesmama.

Izvršni producenti šoua su Christer Björkman, Anders Lenhoff, Ola Melzig, Peter Settman i Ben Silverman.​


Kelly peva "Arcade"

 
Last edited:
Mene ovo zapravo iz nekog razloga zanima. Fora je koncept i nadam se da će i pjesme biti dobre. A i bolje da imaju ovo nego da nam se naseru na ESC lol
 
Jao jedva čekam! :) Što reče Marko, bolje ovo nego da nam se uvale. Jedino mi mukica ako nas tehnološki prestignu.
 
Ne znam što su fanovi toliko ljuti od ovoga, mene baš zanima.
 
Ovo ce biti super
Da je srece da svaki kontinent ima nesto ovako

Taman traje od zavrsetka NF sezone pa do ESC-a
 
Da se organizuje "World Song Contest".
Meni ovo lici na koncept talent show, samo sto ce svaka drzava izabrati svog predstavnika koliko sam razumeo.
Dopadaju mi se voditelji, ali nije "Arcade" za Kelly.
 
Ja ću gledati naravno, ipak je to 55 novih pesama.
 
Plus, ocekujem da ce mi se dopasti bar polovina pesama. Verujem da ce ovo ozbiljno da shvate; mislim na stvaraoce pesama.
 
RTS će prenositi svih 8 nedelja American Song Contest-a.

 
Last edited:
Ne mogu dočekati finale i da vidimo prvog pobjednika i prve bodove, i da li ce Kalifornija biti njihova Švedska.
 
Bukvalno, kao da nama neko odnosi Evroviziju. Baš ne razumijem, lud narod svega mi
 
Fanovi se ljute što postoji ASC, a ne bi se ljutili da SAD dođu na ESC, što je meni van svake pameti.
 
Ja nemam problem sa ovim, sve dok se zadrže u SAD i ne prelaze 'Veliko jezero'.

Elem, danas su Španci objavili da će 2023. biti HISPAVISION, koje će da ujedini zemlje u kojima se priča španski. Već imamo Turkoviziju, sledeća je Rusovizija.
 
Back
Top