au Australija 2022: Sheldon Riley - Not The Same

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
liF7w1j.png

Australijski javni servis SBS i Blink TV organizuju nacionalni izbor "Eurovision - Australia Decides" 26. februara u Gould Koustu u Kvinslendu, gde će prethodno, 23. i 24. februara takmičari održati prve tehničke probe, a 25. generalnu probu nakon koje će se održati tzv. "Opening Night Show", kada će publika prvi put imati priliku da vidi nastupe i od tog trenutka pa do završetka finala, 26. februara, biti u mogućnosti da glasa. Publika i žiri imaće po 50% udela u konačnim rezultatima. Na takmičenju će učestvovati 11 izvođača, uključujući jednog odabranog kao džoker preko Tik-Toka.
Učesnici (preslušajte pesme klikom na naziv)
Gosti u revijalnom delu, između ostalih, biće norveški duo KEiiNO, učesnici Pesme Evrovizije 2019.
Izbor će voditi komičar Joel Creasey i muzički stručnjak Myf Warhurst.​

DWPEjti.jpg


Iz grin ruma će se javljati Dylan Lewis.

YKJ7MrV.jpg
 
Last edited:
Nemaju sad nesto posebno katastrofa pesme (barem od dosad objavljenih), recimo da su mi favoriti Voyager, Andrew i Isaiah ft. Evie (tim redom).
 
I nije tako lose. Imam par dosta dobrih pesama.
PAULINI - We Are One - za sada najbolja; volim ovakve pesme na Evroviziji; mene ovo podseca kao da je iz filma "Dreamgirls" sa Beyonce i Jennifer Hudson (odlican mjuzikl)
Isaiah Firebrace ft. Evie Irie - When I'm With You - prijatno iznenadjenje, fina balada; jos samo da otpeva dobro uzivo i bice ok
Jaguar Jonze - Little Fires
 
Nije loš ovaj Sheldon, pesma me malo podseća na nešto što bi Sam Smith snimio.
+
We Are One, I Suck At Being Lonely, Dreamer.

Isaiah hvala ne, nezasluženi top 10 plasman njihovom najgorom pesmom. Kako ga je žiri pogurao, neverovatno.

Uopšte se ne bih bunio da opet puknu u pf i ove godine, nama to i odgovara.
 
Objavljene su i poslednje dve pesme:

G-NAT!ON - Bite Me


Erica Padilla - To The Bottom

 
Slušam pesme sad i nisam nešto oduševljen.
 
1. I suck at being lonely
2. Dreamer
3. Not the same

Mislim da se Australci svakako vraćaju u finale
 
Mislim da je ovo NF sasvim solidno, nisam detaljno preslušala ali ovako mi se na prvu čini, rekla bih da mi je Sheldonova najbolja za sada.
 
Sheldon Riley ziher pobjeđuje. Sigurno će imati interesantan nastup kao na Voiceu.

Inače još 2019. je izjavio da mu je životni san ići na Eurosong. Da je to jedino mjesto na svijetu gdje nešto napraviš i da te slave zbog toga što jesi.
 
Last edited:
Konačno sam uspeo sve da ih poslušam, i ovih 6 bih izdvojio:

1. Jude York – “I won’t need to dream” 10/10 fantastična kompozicija! (y)
2. G-Nat!on – "Bite me" 9/10
3. Voyager – "Dreamer" 9/10
4. Charley – "I suck at being lonely" 8/10
5. Andrew Lambrou – "Electrify" 8/10
6. Sheldon Riley – "Not the same" 7/10
 
Poslušah ove pesme... smučilo mi od ovog mahom otužnog i smoenog zvuka.. veliko razočaranje
Generika preovladava. Gotovo identične pesmice sve do jedne na nivou PROSEKA.
Videćemo šta će odabrati ali niti jedna pesma nema kapacitet za sigurno finale.
čist BORDERLAJN ili bez šansi.
 
Sheldon se i meni trenutno najviše dopada, moćna je ova studijska verzija. Ukoliko pobedi, ide u moj AUS Hall of fame sa Dami Im i Jessicom 😊
 
Ladno imamo bolji stejdz od Australije.
 

Attachments

  • Screenshot_20220225-094245_Twitter.jpg
    Screenshot_20220225-094245_Twitter.jpg
    1,011.8 KB · Views: 9
Poslušala sve i odlučila da sutra neću pratiti, mahom dosadne pjesme. Jaguar Jonze, G-NAT!ON i Charley za nijansu zanimljiviji od ostalih, ali zapravo mi je svejedno tko će u Italiju.
 
Iako bukmejkeri daju ogromnu prednost Seldonu, anketa koju je pravio Aussievision (2019, 2020. pogodili u procenat maltene) je dala Voyager-a kao pobednika. Moze biti vrlo interesantno.
 
Ladno imamo bolji stejdz od Australije.
Koliko su zagrizeni za Evroviziju, mislio sam da ce imati mnogo bolji stejdz u odnosu na vecinu. Ni prethodnih godina nista posebno.

Mogao bih ispratiti, jer taman stizem sa posla, a za vecernji termin ostalih izbora nisam tu.
Definitivno mi je favorit Paulini (ali je bez sansi).
 
Očajno izdanje, nadam se da Šeldon pobeđuje.
 
Back
Top