at Austrija 2023: TEYA & SALENA - Who the Hell is Edgar?

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,176
Points
118
vEu0tpp.png

Austrijski ORF je jutros saopštio da će njihove predstavnice biti moćni duo TEYA & SALENA. One su prvi ženski duet koji će predstavljati Austriju.

22-godišnja Bečanka TEYA i 24-godišnja Štajerka SALENA, upoznale su se pre dve godine na ORF-ovom kastingu za šou „Starmania 21“. Od tada dvoje muzičara povezuje prijateljstvo i zajednički san iz detinjstva, da stanu na scenu najvećeg muzičkog takmičenja. Nastupiće se uptempo pop pesmom čiji će naziv, kao i sama pesma, biti objavljeni 8. marta, na Međunarodni dan žena.

Programska direktorka ORF-a, Stefanie Groiss-Horowitz, rekla je da su one dve mlade talentovane pevačice, koje su sa Starmanijom već dokazale da mogu da nastupaju na velikoj sceni.

TEYA je otkrila svoju strast za muzikom sa 12 godina. Među njemim velikim idolima bile su Adel i Ejmi Vajnhaus. Sama je naučila da peva, nastupala je u mjuziklima, i pored plesa i glume, prvo scensko iskustvo je stekla kao saksonofista u džez orkestru. Sa 17 godina je počela da piše pesme, a godinu dana kasnije je učestvovala na evropskim kampovima za pisanje pesama - u Švajcarskoj, Belgiji i Švedskoj. Od tada je stekla ime kao tekstopisac, a 2020. godine je učestvovala na srpskom i austrijskom izboru za Pesmu Evrovizije. Sada je uspela i TEYA ne može da veruje: "Još kao dete sam želela da idem na Pesmu Evrovizije, jer mi je uvek značilo što se veliki snovi mogu ostvariti, bez obzira ko si i odakle dolaziš. Jedva čekam prvi korak na sceni!".

SALENA je počela da peva sa 7 godina, i sama je, pored pevanja, naučila da svira gitaru. Kasnije je nastupala na školskim priredbama, krizmama, svadbama i krštenjima, zajedno sa bendovima, ali i kao solo izvođač. 2017. godine je prošla u treći krug nemačkog izdanja šoua "The Voice", 2019. se bila prijavila na konkurs za austrijskog predstavnika na Evroviziji, a nakon toga počela je da snima za Hitradio Ö3. Povodom odabira za predstavnicu na Evroviziji, SALENA je rekla "Moj najveći san se upravo ostvaruje. Kada sam videla Končitu, rekla sam roditeljima da je to upravo ono što želim - ogromnu binu i ljude koji osećaju muziko isto koliko i ja. Od tada sam još više radila na sebi i svom pevanju. Za mene Pesma Evrovizije znači različitost, te šou koji prikazuje ljude sa vizijama i snovima koje imamo. Trenutak kada obe stanemo na scenu, otpevamo prvih nekoliko stihova i shvatimo da nas gledaju milioni ljudi je verovatno trenutak kojem se najviše radujem - to je ono kada san postane stvarnost".

Foto: ORF/Thomas Ramstorfer i Huy Tran

0APLmdk.jpg


QRrGKVj.jpg


50502JK.jpg
9HNWpmi.jpg
aUFfrtu.jpg
 
Last edited:
S tim što znamo da bar jedna bolje peva od Pije.
 
Ovo mi se nikako ne dopada kao izbor, ne obećava (za mene i moj ukus) ni trunku..
I estetika na ovim slikama 🤐😒😔 baš je slabo sve...
 
Naspram čeških nada u vidu Vesne, ove dve austrijske nade su izmislile estetiku. :) Nije to toliko loše, treba sačekati i čuti pesmu. Meni se dopada što je Tea dobila priliku da se domogne evrovizijske scene.
 
Austrija 2022 mi je ispod 30. mesta na listi za tu godinu..
 
Bila je nešto više, iako ne preterano, ali kada sam je čuo uživo na nastupu u Torinu, još sam spustio, to je bilo možda i najslabije vokalno predstavljanje lani.. Tekst mi se takođe nimalo nije svideo...
 
TEYA i SALENA bile su gošće jutrošnjeg Budilnika na radiju Hitradio Ö3 (Ö3 Wecker).

Foto: ORF/Hitradio Ö3/Thomas Wunderlich

kQVDvIC.jpg


3had3bK.jpg
 
Back
Top