Beogradsko proleće

Da. Bukvalno nakon 24h. Koji je razlog, ne znam.
Moram priznati da mi je ovo bila najbolja Angelinina pesma, samo sto je nju pojela trema pa joj drhti glas dok peva. Kad zanemarim to, pesma mi se dopada.
 
Pa to jos malo. :)😁
Samo da naglasim da se cd i dalje slusa. Nadam se da ce i ove godine biti dosta dobrih pesama.
 
Da napišemo i ovde detalje...

BeogradskoProlece2023.jpg

Festival će se održati 22. aprila u mts dvorani, pod medijskim pokroviteljstvom TV Prva i Naksi radija, umesto RTS-a koji je prvobitno bio najavljen prilikom raspisivanja konkursa, a što je logičan sled dešavanja poslednjih meseci na relaciji umetničkog direktora festivala i javnog servisa. Stručni žiri će dodeliti nagrade u kategorijama „Najbolja kompozicija", „Najbolji tekst", „Najbolji aranžman" i „Najbolja interpretacija" koje donose i po 100.000 dinara, dok će publika svojim glasovima dodeliti prvu, drugu i treću nagradu festivala (SMS glasanjem) i njima će pripasti i novčane nagrade u iznosima od 300.000, 200.000 i 100.000 dinara, pri čemu interpretatoru i kompozitoru pripada po 30%, a autoru teksta i aranžeru po 20% sume.​

Učesnici "Beogradskog proleća 2023":
  • Tijana Bogićević - „Krila od dima“
  • Milena Vučić - „Udostoji“
  • Saša Vasić -„Otac“
  • Lado Leskovar i Bora Đorđević - „Verica“
  • Isak Šabanović - „Svakoj sam po nešto dao“
  • Adi Šoše - „Pusto ostvo“
  • Ana Stanić - „Gde se ne ide“
  • Nenad Ćeranić i Mirna Košanin - „Samo ljubi me“
  • Princ - „Divna“
  • Kristijan Rahimovski - „Suze nebeske“
  • Danijel Alibabić - „Pitaj ga“
  • Miloš Stojković - „Dođi u moj grad“
  • Jelena Vlahović - „Amanet“
  • Dule Lušin - „Prst sudbine“
  • Milan Bujaković - „Mala“
  • Iva Lorens - „Stranac“
  • Jasna Đokić - „San o zaljubljenoj“
  • Monika Knezović - „Jaka kad je najteže“
 
Jedina ne znam ko su Dule Lušin i Miloš Stojković.Iva Lorens mi odnekud poznata.
 
Evo Duleta Lušina kako izvodi pesmu Mikija Jevremovića

 
Ali odakle Isak Sabanovic na festivalu koji je imao odlicnu promociju zbog takmicenja u medijima i perfektan trenutak da se proslavi sa nekom pesmom. Izgleda da nije znao to da iskoristi na najbolji moguci nacin, sindrom Zorje...
 
Fina su imena. Opet ima izvodjaca koji su ucestvovali na PZE, kao prosle godine (Angellina i Igor Simic). Ove godine Princ, Jelena vlahovic i Milan Bujakovic. Steta sto Jelena nije sacuvala ovu pesmu sa PZE, jer je idealna za ovaj festival. S druge strane, mozda bude jos jedna odlicna pesma.
Od povratnika imamo Lado Leskovar i Kiki Rahimovski.
Svakako ocekujem jos jedno lepo izdanje. 😊
 
Pa, malo visa cena je, ali bih izdvojio tu cifru za uzitak. S obzirom da je ovo jedini muzicki festival kod nas.
 
Back
Top