Beogradsko proleće

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
rj5BEby.jpg

Najavljujući svoj povratak na velika vrata prestoničke festivalske scene, konkurs za „Beogradsko proleće 2022“ je još početkom godine probudio veliko interesovanje.

Do poslednjeg dana konkursa, prijavljeno je blizu 300 neobjavljenih kompozicija u pop i zabavnim aranžmanima. Sada su poznata i imena 18 izvođača koji će 29. aprila na sceni Kombank dvorane učestvovati u takmičarskom programu legendarne muzičke manifestacije, koja je na istom mestu pre 61 godine i počela svoj glamurozni život.

Igor Stanković, direktor Kombank Dvorane je, osvrćući se na prošlost i korene festivala, poverio da je zadovoljan povratkom „Beogradskog proleća" na velika vrata kultnog prostora. Muzičari će se takmičiti u kategorijama: „Najbolja kompozicija", „Najbolji tekst" i „Najbolji aranžman", a nagradu „Najbolja interpretacija" će dodeliti stručni žiri festivala.

Publika će svojim glasovima dodeliti prvu, drugu i treću nagradu festivala (SMS glasanjem). Tim laureatima će, osim titula pripasti i novčane nagrade u iznosima od 300.000, 200.000 i 100.000 dinara.

Umetnički direktor festivala, Branko Klanšček je takođe izrazio zadovoljstvo što se prestižni festival vraća na domaću scenu i istakao da će stručni žiri festivala činiti pet članova, čija će imena biti naknadno saopštena.

Gledaoci Radio-televizije Srbije moći će da prate festival „Beogradsko proleće" u direktnom prenosu na RTS1, u petak 29. aprila.

PGP RTS će objaviti kompakt disk, sa svim takmičarskim kompozicijama festivala „Beogradsko proleće 2022".​

Učesnici "Beogradskog proleća 2022":
  • Toni Cetinski - Čuvam ljubav
    Muzika: Amil Lojo
    Tekst: Toni Cetinski i Amil Lojo
  • Željko Vasić - Kompanjero
    Muzika i tekst: Predrag Marić
  • Bojana Stamenov i Marko Tolja - Kada kažeš ljubav
    Muzika: Uroš Teofilović
    Tekst: Andrea Paunović
  • Boris Režak - Lastavica
    Muzika i tekst: Beba Balašević
  • Kristijan Rahimovski - Vjetar u jedra
    Muzika i tekst: Dušan Bačić i Kristijan Rahimovski
  • Mirza Selimović - Plakaćeš
    Muzika: Vasilis Gavrilidis
    Tekst: Jelena Trifunović
  • Maja Sar - Ljubav
    Muzika i tekst: Maja Sar
  • Dejan Najdanović Najda - Posle tebe
    Muzika i tekst: Dejan Najdanović Najda
  • Bojan Marović - Živim za nas
    Muzika: Bojan Marović i Dušan Alagić
    Tekst: Bojan Marović
  • Filip Žmaher - Oprosti mi
    Muzika i tekst: Vladimir Marković
  • Lukijan Ivanović - Da znaš
    Muzika: Lukijan Ivanović
    Tekst: Adrijana Cvijetić
  • Lado Leskovar - Beograd, ti i ja
    Muzika: Dragoljub Ilić Ilke
    Tekst: Svetislav Vuković
  • Jasna Gospić - Beli grad
    Muzika i tekst: Jasna Gospić
  • Igor Simić - Požuri
    Muzika: Mattia Zanatta
    Tekst: Mattia Zanatta i Igor Simić
  • YANX - Tirkiz
    Muzika: Yanx, Filip Jonathan
    Tekst: Yanx
  • Davor Jovanović - Život
    Muzika i tekst: Davor Jovanović
  • Bojana Mašković - Nismo mi isti
    Muzika: Aleksandar Filipović
    Tekst: Bojana Mašković
  • Boris Pingović - Život
    Muzika i tekst: Boris Pingović
Kompozicije će se izvoditi uživo uz pratnju Revijskog orkestra Muzičke produkcije RTS-a.

Izvor: RTS
 
Last edited:
Bukvalno ne znam samo poslednje ime. Baš jak festival po imenima, videćemo za pesme.
 
Ko ovo organizuje? I koja je istorija ovog festivala? Na vikipediji kažu da se organizovao od 1961. do 2001. godine.
 
Najmlađi učesnik ima 29 godina (Lukijan), a najstariji 80 (Lado). 🌸

@omikron Jedan od najpoznatijih festivala u regionu... Organizuju RTS, Color Press Group i Kombank dvorana.
 
Last edited:
Bukvalno ne znam samo poslednje ime. Baš jak festival po imenima, videćemo za pesme.
Boris je izgleda onaj glumac.. Bio je skoro na RTS-u u onoj emisiji "Na večeri kod... "
 
Opa, bas dobra imena. I bravo za Bojanu sto je napokon nesto snimila van esca.
 
Jedva čekam čuti Bojanu i Marka zajedno, očekujem neki fini jazz i nagradu za najbolju interpretaciju.
 
baš, wau, kakva imena, danas sam pročitao. jedan dobar povratak festivala, nadam se i dobrim pesmama.
 
Moram priznati da se vise radujem ovom festivalu nego escu 😱
 
Prvi post teme je ažuriran sa autorima kompozicija.
 
Svetislav Vuković (autor teksta pjesme Lade Leskovara) je umro prije 3 godine.
 
Saška promenila umetničko ime 5 puta do sad
 
Last edited:
Nikako da se ustali. Čas je Saška Janković, čas Sashka Janx, Saška Janks, Saška Yanx, YANX...
 
Back
Top