Budućnost FSC-a (ANKETA)

Od kog izdanja treba da počne novi FSC?

  • 1. Treba da počne od broja 1

    Votes: 10 38.5%
  • 2. Treba nastaviti tamo gde smo stali na starom forumu, tj. početi od broja 223

    Votes: 16 61.5%

  • Total voters
    26
  • Poll closed .

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Joined
2 Feb 2022
Messages
1,265
Points
118
Poštovani forumaši i forumašice,

došao je i taj trenutak - došlo je vreme da zvanično najavimo novu sezonu našeg omiljenog forumskog takmičenja, a to je naravno Forum Song Contest, odnosno dobro poznati FSC.

Forumaši koji su učestvovali u ovoj igri na starom forumu znaju dobro o čemu je reč a za nove forumaše, evo kratkog objašnjenja:

Forum Song Contest (FSC) je forumska verzija Pesme Evrovizije. Umesto zemalja, učesnici su sami forumaši koji šalju pesme koje im se dopadaju i koje ujedno odgovaraju tematskim uslovima trenutno aktuelnog izdanja. Kao i na pravoj Evroviziji, svi učesnici glasaju za svojih 10 favorita raspoređujući svoje bodove od 1 do 12 (sa izuzetkom 9 i 11), te ukupnim zbirom poena dobijamo pobednika aktuelnog izdanja. Za razliku od ESC-a, na FSC-u pošiljaoci pesama nisu poznati sve do objave rezultata, što takmičenje čini uzbudljivijim, a ujedno sprečava forumaše da glasaju jedni za druge na osnovu poznanstva i prijateljskih veza. Takođe, pesme koje su učestvovale na ESC-u ili na nacionalnom izboru za ESC nemaju pravo učešća na FSC-u.

Obzirom da je, usled dobro poznatih okolnosti, došlo do prekida u kontinuitetu samog FSCa, a ujedno ne postoji jasan konsenzus među nama koji vodimo samo takmičenje o tome kako bi zapravo trebalo nastaviti dalje, odlučili smo da sami učesnici imaju završnu reč.

Pred vama je anketa u kojoj ćete moći da izabere jednu od tri ponuđene opcije:
  1. Želim da FSC krene ispočetka - za ovu opciju glasate ukoliko da želite da sve krene ispočetka. Stari spisak pesama bi time postao nevažeći, sve pesme koje su ranije učestvovale bi ponovo postale dostupne, a FSC bi opet krenuo od broja 1.​
  2. Želim da nastavimo tamo gde smo stali na starom forumu - ukoliko želite da nastavimo tamo gde smo stali kao da se ništa nije desilo, izabraćete ovu opciju.​
U slučaju pobede opcije 2, naknadno će se odlučiti da li će brojanje krenuti od jedinice ili će se nastaviti tamo gde se stalo.

Glasanje će trajati tačno 7 dana, do sledeće subote. Možete izabrati samo jednu opciju, nije moguće menjanje jednom unetih glasova, a rezultati će biti tajnost sve do završetka ankete. Razmislite dobro u kom smeru FSC treba da ide a onda glasajte za onu opciju koja vam se najviše dopada od ove tri.

I naravno, diskusije, sugestije i predlozi su dobrodošli :)

Srećan nam svima povratak FSC-a! 🥳
 
Po meni 1. opcija ne dolazi u obzir. Dok 2. i 3. moze, jer spisak pesama ostaje.
Moze se nastaviti sa brojanjem pobeda i lista uspesnosti da ostane; ali sam opet za neko novo poglavlje. Ukoliko se izabere 1. opcija, svejedno cu gledati da ne saljem pesme koje su bile do sada poslate.
Sto se tice, uspesnosti zemalja, tj. iz koje drzave pesme dolaze, nastavicu tamo gde se stalo.
 
Uf, sad će da se rasipaju glasovi na dve opcije... mislim da je ovo trebalo napraviti kao dve ankete. U slučaju da pobedi opcija da pesme ostaju da se tek onda bira da li FSC kreće od broja 1 ili gde smo stali.
 
Uf, sad će da se rasipaju glasovi na dve opcije... mislim da je ovo trebalo napraviti kao dve ankete. U slučaju da pobedi opcija da pesme ostaju da se tek onda bira da li FSC kreće od broja 1 ili gde smo stali.
To jeste, ovako su ovi koji su za opciju da sve krene od nule u prednosti
 
Uf, sad će da se rasipaju glasovi na dve opcije... mislim da je ovo trebalo napraviti kao dve ankete. U slučaju da pobedi opcija da pesme ostaju da se tek onda bira da li FSC kreće od broja 1 ili gde smo stali.
Tako je, @Milos-S napravi ovako molim te, prvo da se bira dal sve ispočetka ili da ostane stari popis pjesama, a onda nova anketa dal od broja 1 ili gdje smo stali, ukoliko pobijedi druga opcija
 
Tako je, @Milos-S napravi ovako molim te, prvo da se bira dal sve ispočetka ili da ostane stari popis pjesama, a onda nova anketa dal od broja 1 ili gdje smo stali, ukoliko pobijedi druga opcija
Tako bi bilo najbolje
 
Može tako.

Editovana je anketa i resetovani su svi glasovi. Treća opcija je izbačena sada ali će biti dodata u naknadnoj anketi u slucaju pobede opcije br. 2.

Ko je već glasao, neka to učini ponovo izborom prve ili druge opcije.
 
Nadam se pobedi opcije 2 , ali ništa od toga.
Ja imam 234 pesme na spisku :ROFLMAO:

Mislim da bi mogli dok čekamo rezultate napraviti FSC specijal 2020. koji nije održan.
 
Moze, moze, moze.
Za 2020. je bilo 17 izdanja sto je skoro pa da je ispostovana upotpunosti cela godina.
"Samo" treba neko da organizuje, a za 2019. godine je stevan radio i meni je bilo odlicno. Uspeo sam bar jos jednom da pogledam, procitam ceo specijal pre nego sto je nestao Forum. Bar imam sacuvano u Excel-u.

A iskreno bih voleo da cujem sta misli o ovome etica, ali nema je na ovom Forumu. Ipak je ona od prvog izdanja FSC-a i nije propustila nijedan (bar koliko sam ja upucen).
 
Ako je to ona, sto se ne oglasava? Cccc

Verujem da ljudi zele FSC specijal. Samo ti pripremaj. Ili si mozda sve pripremio pa cekas. 😊
 
Nisam pripremio , mada ideju imam još od kada je forum ponovo počeo da radi s tim što je bila ESC sezona pa nisam pokrenuo tu temu jer smo bili zauzeti.
 
Može specijal, super ideja. Jesi mislio samo pobednici ili i pobednici i druga šansa?
 
Na prethodnim specijalima je bilo svega i svacega. Raznih nominacija, tako da ocekujem da ce biti tako nesto i sada.
 
Znam sećam se, bio sam ja i na prošlom forumu, tad sam bio upisan kao veritas :)



Super, ja sam tu za učešće :)
Sad sa ovim novim nikovima ne mogu da pohvatam koje ko. Vracajte se na stare. Hahaha
Znaci na poslednja dva izdanja od mene si u finalu si dobio 12p i 10p. A ja od tebe dve lepe nule. (y)
 
Back
Top