COVID-19

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Sve što je vezano za aktuelnu pandemiju COVID-19 komentarisaćemo ovde.

Turbo_ESChaler

Ekspert
prošlo je to , gasi temu odmah :ROFLMAO:

tj preimenuj temu:

Zdravlje i saveti forumaša

Mislim to je jedna šira tema o Zdravlju generalno ... dobro dođe ,zašto ne. Podržavam !

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Trajace ovo jos dugo nazalost. Virus je tu da ostane.

Turbo_ESChaler

Ekspert
znam znam ali ispašće ispod radara jer je već doneta odluka da se posmatra kao i grip tj kao endemska bolest...
time i prestaje ova lažna propaganda i niko neće ništa o tome da govori ,pa tako ni na forumu ...
A o temi vezanoj za zdravlje genralno može uvek nešto da se kaže i da se čuje i pročita pametno.
kako god, ja sam dao mali slatki predlogčić- svetičić :ROFLMAO:

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
To sto govore na TV-u nema veze sa istinom (sa naukom jos manje). To je cista politika i dodvoravanje jednom broju glasaca.....isto kao i 2020. kad smo "pobedili Koronu" pred izbore. Znamo sta se posle desilo...nasoj vlasti je bitna fotelja, tudji zivoti nisu bitni uopste.

Omikron nije prehlada. Istina, blazi je u odnosu na prethodne varijante ali je i dalje u pitanju ozbiljna bolest. To sto (na srecu) vecina pregura lagano, ne znaci da ce kod svakog tako proci.

Kod nas inace jos uvek cirkulise i delta soj.

Takodje, tu su i ozbiljne posledice koje ostaju nakon prelezane bolesti. Po jednoj nemackoj studiji, oko 80% ljudi koji preleze COVID imaju promene na srcanom misicu. Ovo nije bolest koja se tek tako prelezi i posle nikom nista. Nazalost, mnogi koji su prelezali sada vuku ozbiljne posledice.

U ovom trenutku COVID nije endemska bolest. I dokle god ima prostora, uvek je tu mogucnost za nove mutacije, a postoji i sansa da sledeca varijanta bude smrtonosnija i gora od ove.

Omikron nije poslednji soj, bez obzira sta pojedini TV strucnjaci pricali.

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Adžić Vukičević: Zbog smrti pacijenta, tražila sam obdukciju

Direktorka kovid bolnice u Batajnici Tatjana Adžić Vukičević izjavila je danas da je muškarac koji je imao 46 godina preminuo neposredno nakon prijema u bolnicu i da je taj slučaj uznemirio, pa je zbog toga prvi put od kada radi kovid bolnica tražila sudsku obdukciju.

Adžić Vukičević je navela za RTS da su simptomi kod mladog muškarca, koji je tokom prošle nedelje preminuo nakon prijema, bili kao kod svih drugih pacijenata, te da je imao povišenu temperaturu i bolove u mišićima.

"On je registrovan u kovid ambulanti u Zemunu kao lakši slučaj. Do rapidnog pogoršanja njegovog zdravstvenog stanja došlo je tri dana posle toga", rekla je Adžić Vukičević.

Prema njenim rečima, muškarac je po dolasku u bolnicu bio narušenog opšteg stanja, snimak pluća je bio normalan, kao i EKG zapis i laboratorija.

"Sve je bilo u redu, osim nešto povišenog nivoa hemoglobina i ono što je za brigu bilo to je da nismo mogli da nađemo nijedan palpabilan puls", rekla je ona.

Nekoliko minuta nakon toga, ističe, ruke su mu pocrnele i prebačen je u jedinicu intenzivnog lečenja, navodeći da je odmah započeta reanimacija koja je trajala 52 minuta i da je na kraju preminuo.

"Ja sam zamolila kolege iz radiološke službe da se, preminulom pacijentu, uradi skener koji je pokazao difuzne trombove, znači svuda ishemijske promene – od glave, pluća, stomaka, gorih i donjih ekstremiteta"
, rekla je Adžić Vukičević

Dodala je da je prvi put od kada radi kovid bolnica u Batajnici, za ovih 15 meseci, naložila da se uradi sudska obdukcija.

Milos-S

Urednik foruma
Staff member
Global Moderator
OGAE član
Uveliko je poceo novi talas u Srbiji. Kako sam pisao ranije, ovo je sve samo ne iznenadjenje i bilo je jasno vec pre par nedelja da novi udar samo sto nije.

Za manje od nedelju dana smo stigli sa 100 registrovanih slucajeva dnevno na 1000. Naravno, realne brojke su mnogo vece od ovoga.

Uskoro ce biti i 2000, 5000, itd..........videcemo da li ce do jeseni vec biti katastrofa kakva je vidjena u prethodna 4 talasa ili ce se vrhunac ipak dostici na jesen.

Ali za nas krizni stab nema zime. Predsednik Vucic je odavno pobedio Koronu, ovi sto se sad razboljevaju i umiru su placeni glumci.