dk Danska 2022: Reddi - The Show

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,985
Points
118
JSltNef.png

Danci biraju svog predstavnika na 52. izdanju festivala "Dansk Melodi Grand Prix 2022". Na izboru učestvuje 8 pesama, a finale je 5. marta u dvorani "Jyske Bank Boxen" u Herningu. Novina je da će gledaoci moći da glasaju putem aplikacije tokom cele nedelje, od 28. februara do 4. marta, tako što će moći svakoj pesmi svakog dana da dodele jedan poen.

Učesnici
  • Conf3ssions - Hallelujah
  • Der Var Engang - En skønne dag
  • Fuld Effekt - Rave med de hårde drenge
  • Josie Elinor & Jack Warren - Let Me Go
  • Juncker - Kommet for at blive
  • Morten Fillipsen – Happy Go Lucky
  • Patrick Dorgan - Vinden suser ind
  • Reddi - The Show
 
Last edited:
Uz veliki napor slušljive su Josie Elinor & Jack Warren - Let Me Go i Conf3ssions - Hallelujah.
 
Oh, je l’ to DMGP još jednom servira plač majke božje? Nemoguće

davonne-rogers-pretends-to-be-shocked.gif


Znači, postali su najgori od sve dece, svega mi. Gori su i od nas
 
Da mi je neko rekao da će DMGP jednog dana biti slabo takmičenje od Dore izneverovao bih. Kad ono...
 
Mogu da se slozim da izbor nije nesto. Uglavnom su mi samo ok. Ali za sada mi se jedna pesma izdvojila, za mene je cudna, ali dopada mi se Fuld Effekt-Rave med de hårde drenge . Nekako mi pocinje bezvezno, ali kasnije mi je sve bolja. Ali daleko od toga da mi je bas odlicna. Jos cu spomenuti Der Var Engang-En skønne dag, koja mi je lepuskasta.
 
Ovako izgleda kada Danska reši da se takmiči sa svojim radisjkim zvukom, i da se uključe samo danski kompozitori, što u neku ruku podržavam, jer su Dansk MGP festivali obično bili ispunjeni numerama kompozitora iz Švedske..ovo je klasičan danski radijski zvuk, čak su i 4 pesme na danskom jeziku, a u Danskoj su pesme na engleskom generalno popularnije.. :)


1. Patrick Dorgan 9/10 - fino koncipirana balada na danskom jeziku
2. Conf3ssions 9/10 - na prvu loptu, je prosečno, ali kada se posluša malo bolje, kompozicija i vokalna harmonija je jako dobra, nadam seda će i uživo opravdati očekivanja, najslabija karika ovde je svakako tekst
3. Reddi 8/10 zanimljiv spoj i struktra kompozicije, mislim da ovo može biti jako fino uživo
4. Fuld Effekt 7/10 orignalno, drugačije za Evroviziju, za dansku muzičku scenu i ne baš toliko, za moj ukus nije, ali mi se dopada da se čuje i ovako nešto..
5. Josie Elinar & Jack Warren 6/10 nije loše, ali je poprilično sterlino i dosadno
6. Morten Fillipsen 6/10 ne znam, ovo isto nije toliko loše, ali naprosto nema niti jedan segment koji bih na prvu izdvojio
7. Der Var Engang 5/10 I opet pretipično za dansku radijsku muziku, i opet slično, kao i pethodno :D
8. Juncker 5/10 hahahaha i opet ocena sve govori, nije loše, middle of the road..
 
Bože koliko su ovi nebitni.
Navijam za pjesmu Let Me Go, iako ne vjerujem da ima šanse.
 
Finale Dansk Melodi Grand Prixa je večaras na rasporedu u trajnju od 20.00 do 21.5 h


linkovi za tv trnslaciju :

https://www.dr.dk/drtv/kanal/20875

https://live.esc-plus.com/

U prvom delu glasanja 3 pesme prema glasovima publike proći će u superfinale.
Nakon toga, linije za glasanje ponovo će biti otvorene a danski predstavnik će biti izabran isključivo glasovima publike.


takmiče se :

  1. Patrick Dorgan - Vinden suser ind
  2. Conf3ssions - Hallelujah
  3. Der var engang - En skønne dag
  4. Fuld Effekt - Rave med de hårde drenge
  5. Josie Elinor & Jack Warren - Let Me Go
  6. Morten Fillipsen - Happy Go Lucky
  7. REDDI - The Show
  8. Juncker - Kommet for at blive
 
Superfinalisti:

Conf3ssions / Hallelujah
REDDI / The Show
Josie Elinor & Jack Warren / Let Me Go
 
I ja se nadam. Baš su mi cute i simpa je pesmica.
 
Taman to krenula da napisem, gledam sad nastup, skroz su slatki.

EDIT: Samo ne REDDI, od ostale dve mogu koji hoce. :D
 
Back
Top