Dečja Pesma Evrovizije 2022

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
JABfIBy.jpg

Domaćin 20. Dečje Pesme Evrovizije biće glavni grad Jermenije, Jerevan, zahvaljući prošlogodišnjoj pobedi sa kompozicijom "Qami Qami". Predstavnici 16 zemalja će se predstaviti na takmičenju 11. decembra koje će se održati po drugi put u sportskoj i koncertnoj dvorani Karen Demirchyan. Slogan ovogodišnjeg takmičenja je "Spin The Magic" (Zavrti magiju), sa motivom čigre na logotipu, koja odražava magiju takmičenja u beskrajnom vrtlogu donoseći radost i zabavu mladima. Srbiji će ovo biti 14. učešće na najvećem dečjem muzičkom takmičenju.

UČESNICI (poslušajte pesme klikom na naziv)
:al: ALBANIJA: Kejtlin Gjata - Pakëz Diell (A Bit Of Sunlight)
:fr: FRANCUSKA: Lissandro - Oh Maman
:ge: GRUZIJA: Mariam Bigvava - I Believe
:nl: HOLANDIJA: Luna - La Festa
:ie: IRSKA: Sophie Lennon - Solas
:it: ITALIJA: Chanel Dilecta - BLA BLA BLA
:am: JERMENIJA: Nare - DANCE!
:kz: KAZAHSTAN: David Charlin - Jer-Ana (Mother Earth)
:mt: MALTA: Gaia Gambuzza - Diamonds in the Skies
:mk: SEVERNA MAKEDONIJA: Lara feat. Jovan & Irina - Životot E Pred Mene
:pl: POLJSKA: Laura Bączkiewicz - To the Moon
:pt: PORTUGAL: Nicolas Alves - Anos 70
:rs: SRBIJA: Katarina Savić - Svet bez granica
:es: ŠPANIJA: Carlos Higes - Señorita
:ua: UKRAJINA: Zlata Dziunka - Nezlamna
:gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO: Freya Skye - Lose My Head
 
Last edited:
Ovo mi je mozda i najlepsi jesc logo ikada. 💙 Svaka cast Jermeniji!
 
Možda ćemo u ponedeljak ili utorak saznati našeg predstavnika.Nije nas bilo prošli put u Jerevanu,tj.2011,iako nam je godinu pre toga 2010. pobeda izmakla za samo par poena,Čarobna Noć vs. Mama,razlika je bila minimalna.
 
Od do sada izabranih, meni nekako najbolja Poljska (mada čekam konačnu studio verziju), iako je Holandija favorizovana, ali nekako mi kao kopija pesme iz 2019. u ženskom izdanju samo još za mrvicu iritantnija. Ukrajina mi ok, mada već na početku ima minus zbog tematike teksta, iako nije da nismo pretpostavljali da će doći do toga.

Slažem se da je logo prelep.
 
Jermenija će mnogo,mnogo bolje organizovati sada,nego što su 2011.
 
Dobre su mi sve tri pesme. S tim sto moram da naglasim da mi se Holandija po prvi put onako istinski dopada. Do sada je bilo ok, fino, moze da prodje.
Ipak mi je Ukrajina na prvom, pa Holandija i onda Poljska.
 
Španiju predstavlja Carlos Higes, pratim Masterchef Celebrity na TVE i objavili su u pauzi.
 

Katarina Savić predstavlja Srbiju na Dečjoj pesmi Evrovizije u Jermeniji

Radio-televizija Srbije i ove godine javnim konkursom je odabrala pesmu koja će nas predstavljati na takmičenju „Dečja pesma Evrovizije 2022“ u Jerevanu, glavnom gradu Jermenije.

Stručni žiri, sačinjen od muzičkih urednika RTS-a, na konkursu je odabrao kompoziciju „Svet bez granica“ u izvođenju Katarine Savić, za koju je muziku i tekst pisala Ivana Dragićević.

Katarina uskoro puni 13 godina. Voli da peva, svira trombon i pohađa baletsku školu. Sve svoje talente trudiće se da objedini u nastupu na velikoj sceni sportsko-rekreativnog kompleksa „Karen Demirčyan“ u Jerevanu 11. decembra.

Pesma će biti objavljena uskoro.​

DBKcFFE.jpg

Izvor: RTS
 
Katarina inače peva pesme na srpskom, engleskom, francuskom i španskom i nastupa u Knez Mihajlovoj ulici.



 
Meni je učestvovanje na JESC-u takvo bacanje para. Niti postoji ovde neka zainteresovanost niti to bilo koga ovde interesuje. Svake godine se ponadam da se povlačimo i opet ništa.
 
Bice vrv nesto sa trombonom, neki smor u najavi i ocekujem da ponovo budemo medju najgorim pesmama.
 
Ajde da vidimo, ali opet svet...
U stihovima naših predstavnika na Dečjoj Evrovizije svet se pominjao 2008. (Maja Mazić), 2014. (Emilija Đonin), 2015. (Lena), 2016. (Dunja Jeličić), 2017. (Irina i Jana), 2018. (Bojana Radovanović), 2019. (Darija Vračević), 2020. (Petar Aničić), 2021. (Jovana i Dunja) i sad 2022. će biti deseti put.

Od preostale 4 pesme, 2006. iako nije bilo te reči, tema je bila slična, o svetskim jezicima, i samo su 2007, 2009. i 2010. onako čisto ljubavne.
 
Očekujem da bude moderno i HQ, a ne kao ono jezivo čudo iz 2011. na JESC-u. Valjda imaju para.
 
У току следеће недеље требало би да буде познато име француског представника. Исто тако се очекује и излазак шпанске песме коју је снимио одабрани Карлос Ихес. Вечерас добијамо и ирског представника.
 
Back
Top