ESC 2022 – Torino, Italija: opšte, arena, grafika, scena

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
DCGxlIs.jpeg

66. Pesma Evrovizije održaće se u dvorani PalaOlimpico u Torinu, zahvaljujući prošlogodišnjoj pobedi Italije. Prvo polufinale je zakazano za utorak, 10. maj, drugo za četvrtak, 12. maj, a veliko finale za subotu, 14. maj. Takmičenje će se održati pod sloganom "The Sound of Beauty" (Zvuk lepote), i na njemu će se nadmetati 41 zemlja, članica Evropske radiodifuzne unije.

Logo ovogodišnjeg takmičenja je vizuelna reprezentacija slogana. Kako bi se vizuelno predstavio zvuk, odabrana je kimatika - nauka o pretvaranju zvuka u obrasce, koji se pojavljuju u vidu geometrijskih oblika, a za dizajn logoa inspiracija su bili i italijanski vrtovi u kombinaciji sa suncem. Svi ovi oblici su zasnovani na simetriji geometrijskih oblika poput konfiguracije mandale. Kimatika u tematskoj umetnosti vizuelno nagoveštava sunce i kosmički portal koji mogu da se otvore na ideji zvuka lepote.

Žrebom, koji je održan 25. januara, određena je podela zemalja po polufinalima:​
1. POLUFINALE

1. polovina

:nl: Holandija
:al: Albanija
:ua: Ukrajina
:ch: Švajcarska
:md: Moldavija
:lt: Litvanija
:si: Slovenija
:lv: Letonija
:bg: Bugarska

2. polovina
:am: Jermenija
:at: Austrija
:hr: Hrvatska
:dk: Danska
:ru: Rusija
:gr: Grčka
:is: Island
:no: Norveška
:pt: Portugalija

Glasaju:
:it: Italija
:fr: Francuska
2. POLUFINALE

1. polovina

:au: Australija
:az: Azerbejdžan
:mt: Malta
:cy: Kipar
:rs: Srbija
:fi: Finska
:sm: San Marino
:ge: Gruzija
:il: Izrael

2. polovina
:be: Belgija
:se: Švedska
:cz: Češka Republika
:me: Crna Gora
:ee: Estonija
:mk: Severna Makedonija
:ro: Rumunija
:ie: Irska
:pl: Poljska

Glasaju:
:de: Nemačka
:es: Španija​
:gb: Ujedinjeno Kraljevstvo

 
Last edited:
Domaćini Pesme Evrovizije u Torinu biće Laura Pausini, pevačica, Alesandro Katelan, voditelj (vodio Total Request Live, Le Iene i X Factor ) i Mika, pevač.

ZfDnUxf.jpg
 
Meni se ipak čini da će jače pjesme biti u drugom polufinalu, barem prema ovome što čekamo da se odabere na nacionalnim finalima
 
Meni se ipak čini da će jače pjesme biti u drugom polufinalu, barem prema ovome što čekamo da se odabere na nacionalnim finalima
🤞 Jer mi ovako izgleda na prvu da imamo puno stalnih i sigurnih finalista u našem pf. ☠️
 
Pa i mi smo u stvari medju tim stalnim i sigurnijim finalistima. Imamo crnogorce i makedonce, a nema previše prejakih država. Ako nekim čudom ne pobedi neki krš na izboru mislim da smo lagani. Generalno polufinala deluje baš izbalansirano
 
I meni deluje da ce drugo polufinale biti jace kada izadju sve pesme. A ne kontam zasto svi kukaju da je prvo pf pretesko kad uopste nije.
 
Za sada neznamo još za 15-ak zemalja kad će objaviti pesme ili imati neki svoj izbor.
Prema onom što je sada na rasporedu kalendara naša pesma će biti izabrana otprilke na polovini svih izbora.
 
Prvo je jače po zemljama koje zadnjjh godina prolaze u finale mada to ništa ne znači.Ono uvijek se istakne neka zemlja koja zadnjih godina nema neke plasmane.
 
Voditelji su mi super, priželjkivala sam Alessandra, a dobih i Lauru i Miku, nikad nismo imali ovako top i poznate voditelje.
 
logo mi se veoma dopada, prijatne boje, a mika među voditeljima...!!! mislim.. wau! laura! wau! bravo za italijane. očekujem da skinu 'ljagu' sa sebe još od rima 1991. ono je bilo navrat nanos, iako tu godinu više pamtim po nekoliko sjajnih pesama.
 
Za sad bih rekao da mi je ovakva situacija:

1. Circles :mk:
2. Lights off :cz:
3. Sekret :al:
4. Slomo :es:
5. That's rich :ie:
6. Intention :bg:
7. Trenuletul :md:

Ne pamtim slabiji start, tbh
 
Kod mene trenutno:

1. Španjolska
2. Albanija
3. Sj. Makedonija

Ostale baš loše.
 
1. Španija
2. Albanija
3. Irska
4. Češka
5. Severna Makedonija
6. Moldavija
7. Bugarska
 
Kod mene ovakva situacija. Sviđaju mi se 12-7 tako da sam zadovoljan.

Screenshot_20220205-122324_My Eurovision Scoreboard.jpg
 
Back
Top