ESC 2022: Izbor foruma za najbolju pesmu

Glasao... Naravno za pesme kao pesme; nakon odgledanih nastupa, pa čak i onih isečaka sa generalnih proba (ako to budu emitovali) sasvim ću drugačije rangirati pesme.

Kao što je pomenuto, na onom privremenom forumu smo izglasali Norvešku (i ja sam među onima koji su je počastili za 12 poena - tih je dana TIX izbacio spot koji me je baš dotakao).

Morao sam da isključim komentare ispod simulacije glasanja - strašno kakvih je tu uvreda bilo :(


BIo sam pravio i "The exciting qualifiers announcements" 😊



Glasalo je samo nas 14, ali je tamo inače bilo prisutno mnogo manje ljudi...

EBU mi je skoro skinuo zabranu za video "TOP 39 rehearsals" (stajao na private skoro godinu dana, mada oni u svakom momentu mogu da ga ponovo blokiraju) - to smo isto rangirali - Čoda je organizovao glasanje svakog dana - e tu su već drugačiji rezultati - Italija je bila prva, Island drugi, Grčka treća, Bugarska četvrta, Srbija jedanaesta ... Makedonija poslednja, Malta 35 - gde joj je i bilo mesto - uvek se setim Duškinog komentara - "samo 47 poena je dobila???" :LOL: - dok je snimaju posramljenu spuštenog pogleda.


Ah ta 2021... Pratio sam sve oko te Evrovizije, mada kada same prošlogodišne pesme uporedim sa ovogodišnjim prilično su mi izbledele.
 
I ja sam glasao. Prvo polufinale poklonio sam nekoliko prvih poena (drugo pf mnogo teže jer su mi skoro svi postali OK valjda nakon dva meseca preslušavanja)
Neke pesme su mi baš pale na listi dok recimo Saudade i Snap sada slušam mnogo više nego ranije. Videću tek posle nastupa kako će biti. Sve u svemu ključni su nastupi,ali recimo najviše kod mene je porasla Švedska ,pored njih svakako dve pomenute pesme i Austrija.
 
Danas prvi put slusam sve pesme cele, do sad sam samo gledao rekapitulacije.. Utisak mi je da su direktni finalisti jaki i da je jace 2.pf
 
Umalo ovo da prodje bez mene. 😲 Jeste da nisam ulazio poslednjih nekoliko dana, jer sam predvideo da ce uskoro probe, pa sam mislio da ce biti sledece nedelje glasanje da se organizuje.
Razmisljam da li da glasam na osnovu audio snimaka ili uzivo, a mnogo se razlikuje. Hmmm
 
Glasajte sutra do 18 časova i postarajte se da pesme koje volite prođu u finale! Ne čekajte zadnji čas. Stanje je veoma zanimljivo :cool:
 
Šaljem glasove danas čim napišem potrebnih 15 komentara;)
 
Ostalo je još 8 sati do kraja glasanja. Svaka zemlja ima dvocifren ili trocifren broj poena, a nijedna nije dobila poene od svih glasača.
 
Pošto sam zaključno sa današnjim danom (na kašičicu) uspeo da preslušam sve pesme iz prvog polufinala, moći ću da izglasam za njega. 👍
Inače, moj utisak o pesmama odatle je više nego dobar, veoma pristojna konkurencija, šta više odlične pesme! Jedino su Danska i Albanija jako loše, ali o svim ostalima imam manje ili više pozitivno mišljenje što se retko događa, tako da ako je drugo polufinale kako kažete bolje, onda ovo može biti i najbolja ESC godina! 😀
Ne znam zašto nemamo ove godine onu sjajnu simulaciju sa prevlačenjem država sa zastavama koju je Miloš pravio na starom forumu... 🤔
 
Glasovima 38 članova foruma, dobili smo finaliste! Vidimo se na objavi finalista u 20h.

Što se tiče te aplikacije, moraću da isprogramiram novu, jer novi forum koristi drugačiji softver, pa je i povezivanje sa bazom korisnika drugačije. Potrudiću se da je spremim za neko naredno glasanje.
 
I bilo bi lepo da aplikacija napokon nađe primenu i na FSC-u.
 
Ja ipak nemam pravo na glasanje jer se ne može glasati samo za jedno polufinale.
Možda još i bolje jer ću opuštenije da navijam! :D

Elem, moji glasovi (koji se ne računaju) bi bili:

01 :bg: Intelligent Music Project
02 :ua: Kalush Orchestra
03 :lv: Citi Zēni
04 :ch: Marius Bear
05 :md: Zdob și Zdub & Advahov Brothers
06 :is: Systur
07 :lt: Monika Liu
08 :si: LPS
10 :nl: S10
12 :pt: Maro

No, kada su u pitanju moja predviđanja plasmana, sudeći prema raspoloženju na ovom forumu, mislim da će mi ispasti šest pesama kojima sam dao makar neki poen i da će samo jedna koju sam ostavio bez poena ostati bez finala! 😜
Predviđam da će po rezultatima ovde finalisti biti redom:
- Albanija
- Litvanija
- Ukrajina
- Holandija
- Portugalija

- Hrvatska
- Austrija
- Grčka
- Norveška
- Jermenija

Švajcarska ili Austrija mi je bila najveća dilema, ali mislim da ipak prolazi dalje Austrija.
 
Dobrodošli na proglašenje finalista Pesme Evrovizije 2022. po mišljenju članova foruma!

Krećemo sa prvim polufinalom. Ko će da probije led? :D

Šta mislite, koliko poena je bilo dovoljno za ulazak u finale?
 
Slučajnim naravno. Redosled objave nije povezan sa osvojenim mestom u polufinalu, ali može se desiti da neka pozicija bude ista.
 
Back
Top