ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
7,995
Points
118
67. Pesma Evrovizije održaće se u Ujedinjenom Kraljevstvu u maju 2023, što će biti rekordni, deveti put, da jedna zemlja organizuje najveće muzičko takmičenje. BBC je dobio priliku da organizuje takmičenje u ime pobedničkog javnog servisa iz Torina, ukrajinskog UA : PBC, čiji će zaposleni raditi na ukrajinskim elementima koji će takođe krasiti naredno evrovizijsko nadmetanje. Pored članica velike petorke (UK, Nemačka, Francuska, Italija i Španija), Ukrajina će takođe biti direktni finalista.

U trci za domaćina Pesme Evrovizije učestvuje 7 gradova:
  • Birmingem
  • Glazgov
  • Lids
  • Liverpul
  • Mančester
  • Njukasl
  • Šefild
Nakon prve selekcije, u uži krug su ušli Glazgov i Liverpul, da bi 7. oktobra u šouu The One Show na BBC One bilo objavljeno da je domaćinstvo dobio Liverpul. Polufinala će se održati 9. i 11. maja, dok je finale zakazano za 13. maj.

GWIO4uB.jpg


Odluka o domaćinu se očekuje na jesen, a pobednik će biti grad koji prikupi najviše bodova prema dogovorenim kriterijumima koji uključuju sledeće:
  • posedovanje odgovarajuće dvorane sa dovoljno prostora, koje bi ispunile zahteve takmičenja za Pesmu Evrovizije;
  • posvećenost grada domaćina ili regiona u kom se nalazi, organizaciji takmičenja, uključujući finansijski doprinos;
  • obim kulturne ponude koja uključuje lokalne i regionalne aktivnosti, kao i prikaz ukrajinske kulture i muzike;
  • usklađivanje sa strateškim prioritetima BiBiSija kao javnog servisa, kao što su pružanje vrednosti za svu publiku i podrška kreativnoj ekonomiji u UK.
 
Last edited:
Biće ovo prva Evrovizija nakon smrti Kraljice Elizabete II i u novoj kraljevskoj eri Ujedinjenog Kraljevstva,eri Kralja Čarlsa III.
 
Rusija i Belorusija preko San Marina do UK :)
 
Za Srbiju se nadam da je Goga Sekulic. Kada vec za Svajcarsku nije prosla mozda ovde prodje 😂
 
Za Srbiju se nadam da je Goga Sekulic. Kada vec za Svajcarsku nije prosla mozda ovde prodje 😂
Хахахахахаха, изневеровао сам. Је л избацила ту песму на крају, има ли неки линк?
 
Meni je Disco Love taaaaakav guilty pleasure. I dalje me vozi kao kad je izasla 😅
 
Mislim da je možda presudilo i to što su zemlje ponovo na ivici sukoba (navodno je i Nemačka odustala zbog restrikcije putovanja u Jermeniju, zbog nestabilne političke situacije).
 
Poslednji put kad smo imali jesc nf najgora pesma je pobedila.
 
Ja mislim da ne bi. Ta pesma se odlicno izdvojila jer je bila bas drugacija i retro na sladak nacin. Ostale dve su bile prosecne balade kakvih ima brdo. Npr. Irina bi verovarno prosla slicno kao Bojana sa Marimarinim Svetom. Darija malo bolje, ali ne verujem da bi upala u top 10. Super sto je sacekala i dogodio joj se Podigni glas.
 
Back
Top